Jak zmierzyć okno na zasłony ⋆ Małgorzata Poznań

Jak zmierzyć okno? – poradnik młodego dekoratora | Zasłony

31 lipca 2020

Podgląd treści na blogu

Chyba każdy z nas ma za sobą w życiu taki moment kiedy staje przed wyzwaniem i pytaniem zarazem – Jak zmierzyć okno? – ale tak poprawnie, tak żeby zasłony przesłaniały całe okno, a równocześnie świetnie komponowały się z resztą pomieszczenia. UWAGA!!! Podajemy „złotą proporcję” w dekoracji okien 😉

jak zmierzyć okno

Jak wysoko umieszczamy karnisz?

Może nie „złotą proporcję”, ale mamy dla Was przepis na to, żeby okna były świetnie udekorowane. Po pierwsze: zapominamy o wysokości montażu karnisza . Zasłony świetnie wyglądają, gdy są zamocowane do sufitu. Takie rozwiązanie powoduje, że nasze pomieszczenie zyska na przytulności, będzie sprawiało wrażenie bardziej komfortowego i zadbanego.

ZAJRZYJ NA NASZEGO FACEBOOKA>>

Ile zapasu na zasłony? Jak zmierzyć okno?

Standardowo powinno być to minimum 30 cm z każdej strony. Zdarzają się jednak miejsca, gdzie to rozwiązanie będzie niemożliwe ze względu np. na ścianę blisko okna. Wtedy należy zastanowić się nad umieszczeniem zasłon po jednej stronie okna. Należy jednak pamiętać o minimalnym zapasie na zasłony – czyli 60 cm w przypadku standardowego okna. Zdarza się również często, że mamy 30 cm miejsca z lewej i 75 cm lub więcej z prawej strony. Wtedy warto zastanowić się nad przesłonięciem całej ściany – ot tak, dla lepszego samopoczucia. Często zdarza się, że chcemy przesłonić coś na tej ścianie, wtedy to rozwiązanie ma również funkcję kamuflującą 😉

jak zmierzyć okno

Ach ten karnisz drążkowy 😉 Jak zmierzyć okno pod karnisz drążkowy…

Tak, pisaliśmy chwilę wcześniej, że świetnym rozwiązaniem jest mocowanie zasłony za pomocą szyny sufitowej. Ale czasami z powodu takiej, a nie innej budowy pomieszczenia, oraz ze względu na duże zainteresowanie klientów zawieszaniem zasłon za pomocą karnisza drążkowego – nie możemy przejść obok tego tematu i go nie poruszyć.

Mamy często do czynienia z dwoma schematami współpracy. Pierwszy odnosi się do osób, które już zakupiły, bądź nie chcą zmieniać karnisza drążkowego na inne rozwiązanie. Dla tych osób, oczywiście, uszyjemy zasłony na długość karnisza, jednak stosując dedykowane rozwiązanie możemy uzyskać lepszy efekt. W następnym akapicie wyjaśniamy jak zmierzyć okno pod karnisz drążkowy.

ZOBACZ DEDYKOWANE KARNISZE ELEKTRYCZNE>>

jak zmierzyć okno

Drugą sprawą jest dedykowane rozwiązanie. Jeżeli chcemy żeby nasze zasłony prezentowały się świetnie, warto zapamiętać te wskazówki. Jak zmierzyć okno? Karnisz drążkowy powinien wystawać poza obrys okna o 30 centymetrów z lewej i prawej strony. Jeżeli wysokość naszego cokołu nad oknem do sufitu jest mniejsza niż 50 centymetrów – karnisz wieszamy obliczając: wysokość cokołu/2+3 cm do góry. Jeżeli cokół jest wyższy niż 50 cm to karnisz wieszamy 28 cm powyżej dolnej krawędzi cokołu. Uff… Warto się skupić i przeczytać jeszcze raz powyższe wyliczenie. Pomoże także grafika poniżej.

jak zmierzyć okno
Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.