fbpx

zasłony leżące na podłodze
Co Warto o nich wiedzieć?

Jako że zajmujemy się kompleksową aranżacją okien, temat perfekcyjnego projektowania zasłon leżących na podłodze jest dla nas codziennością. Dlatego też na tej stronie wytłumaczymy ci wszystkie aspekty, które jeśli weźmiesz uwagę sprawią że twoje zasłony będą prezentować się świetnie. Zachęcamy do poczytania.

zasłony leżące na podłodze
Gdzie możesz je zobaczyć?

O nas

Tak jak napisaliśmy we wstępie, zajmujemy się kompleksową aranżacją okien. Co to znaczy w praktyce? Od początku wybierzemy z tobą najlepsze tkaniny, wykonamy pomiary a później uszyjemy z nich zasłony, zamontujemy karnisze a na nich powiesimy gotowe dekoracje. Wybierając nas, masz pewność że twoje okna będą udekorowane efektownie a dekoracje sprawią że wnętrza będą lepiej spełniać twoje potrzeby co dzień.

Ile cm zasłony powinno leżeć na podłodze?

Bardzo ważnym aspektem tego jaki efekt wizualny będą tworzyć żałosny leżące na podłodze jest ile cm tkaniny będzie na niej spoczywać. Jej ilość proporcjonalna jest do wysokości pomieszczenia. W przypadku wnętrz o standardowej wysokości ok 300cm, leżeć będzie ok 15-20 cm tkaniny. Jeśli jednak twoje okna mają 4m i więcej wysokości możesz spokojnie pokusić się o 30 cm lub odrobinę więcej.

Dowiedz się więcej na temat firanek szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar firanek i zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Nowoczesna lampa a w tle firany

Plusy i minusy zasłon leżących na podłodze

Plusy +

Zasłony leżące na podłodze powodują  że pomieszczenie staje się wizualnie znacznie cieplejsze. Jest to w szczególności pożądane przez naszych klientów w ich sypialniach. Dodatkowo w sypialni, gdzie bardzo często dążymy do całkowitego zaciemnienia, zasłony leżące uniemożliwiają światłu wpadanie szczelina która w przypadku standardowych dekoracji, tworzy się między nimi a podłogą. Taka całkowita ciemność w połączeniu z przytulną atmosferą tworzy idealne warunki do odsypiania nieprzespanych nocy.

Minusy -

Z reguły jest tak że jeżeli coś leży na podłodze to znacznie łatwiej o zabrudzenia. Niestety nie inaczej jest z zasłonami. Takie dekoracje leżące na podłodze mają tendencję do zbierania sporych ilości kurzu, więc dosyć często (raz na 2 tyg) warto odkurzyć ich dolna część. 

Dodatkowo nawet jeśli nawet wybierzesz na swoje zasłony leżące na poddzę idealnie miękką tkaninę to i tak po jakimś czasie powstaną zagnioty. Im tkanina będzie bardziej miękka to takie zagnioty będą mniej licznie i mniejsze, jednakże warto to mieć na uwadze.

zasłony leżące na podłodze w sypialni z zieloną rośliną

Skontaktuj się z nami:

Jakie tkaniny na leżące zasłony?

Aby zasłony leżące na podłodze prezentowały się efektownie i niczym wodospad się na niej rozpływały, kluczowy jest dobór odpowiednich tkanin. W tym przypadku mamy jedno najważniejsze kryterium- miękkość. Na leżące zasłony świetnie sprawdzą się welury. Dzięki swojej charketestycznej budowie, większość z nich o gramaturze do 300/gm2 są bardzo miękkie. Taki właśnie został użyty na zaprezentowanej realizacji. Dokładniej jest to welur, o krótkich, szorstkich włosach. 

Ma on zdecydowanie bardziej naturalny charakter niż jego odpowiedniki o długich włosach. W przypadku tych wnętrz, w różnych kolorach idealnie wpisał się w naturalny motyw przewodni wnętrz. Na takie zasłony niestety w większości przypadków nie sprawdza się tkaniny przyciemniające (dimout) i zaciemniające (blackout). Są one znacznie sztywniejsze od dekoracyjnych, przez co po oparciu o podłogę na zasłonach powstawałyby zagięcia. Dostępnych jest jednak cała masa miękkich tkanin dekoracyjnych, które wpasują się w charakter każdego wnętrza. Welury o dłuższych włosach także posiadają dobre właściwości zaciemniające, ponieważ dla ciemniejszych kolorów jest to ok 70%.

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.