fbpx

Zasłony na
okna balkonowe

Okno balkonowe to funkcjonalne rozwiązanie, a także ozdoba wnętrza. Pozwala wydostać się na balkon, a przy okazji wpuszcza mnóstwo światła. Czasami jednak nadmiar światła bywa kłopotliwy. Ponadto okno bez odpowiedniej oprawy może wyglądać na zbyt puste. W takim wypadku z pomocą przychodzą zasłony na okno i drzwi balkonowe. Sprawdź, jak wybrać te idealne!

Realizujemy zamówienia
W całej polsce!

Dlaczego warto stosować zasłony na okno balkonowe?

Przeznaczone na okno balkonowe zasłony na zamówienie służą przede wszystkim ochronie przed słońcem. Zwłaszcza jeśli Twój balkon znajduje się od strony mocno nasłonecznionej przez większość dnia! W takim wypadku zasłony na okno oraz drzwi balkonowe pomogą Ci komfortowo przebywać w pomieszczeniu niezależnie od godziny. Choć to nie wszystko – odpowiednio dobrane tkaniny wpływają na utrzymanie pożądanej temperatury w pokoju. Według ekspertów przez okna może uciekać nawet do 30% ciepła! Kolejna kwestia to po prostu prywatność, szczególnie w przypadku okna balkonowego znajdującego się na parterze lub naprzeciwko innego budynku.

Nie można również zapomnieć o estetyce. Nasze nowoczesne zasłony na okno balkonowe prezentują się niezwykle estetycznie i mogą ciekawie dopełnić aranżację salonu, sypialni czy innego wnętrza. Przygotowaliśmy szeroki wybór kolorów oraz faktur pozwala na dobór tekstyliów, które idealnie uzupełnią wystrój.

Skontaktuj się z nami:

Na jakie rodzaje dzielą się zasłony na okno i drzwi balkonowe?

Mamy dla Ciebie spory wybór rozmaitych produktów z podziałem ze względu na ich funkcję oraz materiał, z którego je wykonano. Częsty wybór to przyciemniające lub całkowicie zaciemniające zasłony na okno i drzwi balkonowe. Co je różni? Otóż wariant przyciemniający blokuje do 70-98% światła. Spisze się tam, gdzie nie chcesz całkowicie odcinać się od świata zewnętrznego, ale mimo tego pragniesz uzyskać intensywne zaciemnienie. Za to zasłony zaciemniające (znane też jako blackout) blokują aż do 99-100% światła, dlatego świetnie spiszą się w sypialni lub salonie, w którym chcesz np. wyświetlać filmy z projektora. Pewien stopień zaciemnienia zapewniają także zasłony welurowe, które dobrze chronią przed światłem, sprzyjają utrzymaniu ciepła w pomieszczeniu, a przy tym wyglądają bardzo szykownie.

Gdyby zależało Ci na maksymalnym zatrzymaniu ciepła w pomieszczeniu (np. w przypadku okna o dużej powierzchni), rozważ zakup zasłon termoizolacyjnych, które szyje się z dwóch (wersja letnia) lub trzech (wersja zimowa) warstw materiału.  Oczywiście istnieje możliwość, że nie zależy Ci na żadnej z tych opcji. Wobec tego możesz zdecydować się na stylowe zasłony lniane czy bawełniane.

Na czym powiesić nowoczesne zasłony na okno balkonowe?

Żeby zasłony na okno balkonowe były nie tylko piękne, ale i wygodne w użytkowaniu, trzeba dobrać optymalny sposób ich zawieszenia. Ciężkie, dość grube zasłony najlepiej wieszać na fleksach, czyli sztywnych haczykach zamontowanych bezpośrednio w tkaninie. Dzięki temu można przesuwać je lekko i płynnie. Z kolei osobom poszukującym maksymalnej wygody polecamy karnisze elektryczne. Nie wiesz, jakie zasłony na okno i drzwi balkonowe wybrać czy jaki sposób montażu do nich dopasować? Wobec tego skorzystaj z usługi szycia zasłon na wymiar. Pomożemy Ci dobrać rozwiązanie bezbłędnie dopasowane do Twojego okna, wystroju oraz potrzeb. Daj nam znać, a Twoje okno balkonowe zyskają nowy, wyjątkowy charakter!

Skontaktuj się z nami:

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.