fbpx

Zamów roletę rzymską
na karnisz pod wymiar

Jeśli szukasz firmy, która uszyje dla ciebie rolety rzymskie na karnisz, to idealnie trafiłaś/eś. Pomożemy Ci we wszystkim od wybrania tkanin po zawieszenie dekoracji na karniszu. Na tej stronie przygotowaliśmy także, całą masę ważnych dla ciebie informacji i inspiracji do takich rolet. Jeżeli chcesz uzyskać efekt woow - musisz to zobaczyć😁

Roleta Rzymska Na Karnisz
Gdzie i jak ją stosować?

Dlaczego roleta rzymska na karnisz Jest taka popularna?

Bardzo często zdarza się tak, że pierwsze zasłony, które będą dekorowały Twoje okna zawieszone będą na karniszu drążkowym. Jest to zdecydowanie najłatwiejsze rozwiązanie, które można samodzielnie, zakupić w markecie budowlanym, zamontować i na jakiś czas będzie mniej lub bardzie efektownie dekorować Twoje okna. Kiedy przychodzi czas odświeżenia wnętrz, starych zasłon się pozbywamy, ale karnisz nadal zostaje. I co teraz z nim zrobić? Świetnym sposobem na odświeżenie dekoracji są właśnie rolety rzymskie na karnisz. Bardzo często nawet nie musimy zmieniać jego położenia na oknie. Wystarczy, że dostaniemy od ciebie wymiary okna (lub pobierzemy je sami) wraz ze zdjęciem i będziemy mogli zachować idealne proporcje na oknie.

Sposoby wieszania rolet rzymskich na karnisz

W przypadku rolet rzymskich na karnisz, podobnie jak w firankach jest kilka sposobów na ich wieszanie. To one właśnie definiują jak końcowo będą prezentowały się twoje rolety rzymskie, więc warto poświęcić im dłuższą chwile przy komponowaniu dekoracji. W tej części strony opiszemy wam najlepsze z nich.

Na szelkach

Najpopularniejszym sposobem wieszania rolet rzymskich na karnisz są tak zwane szelki. Są to uszyte z tej samej tkaniny co reszta rolety pętle, które dosłownie nawlekamy na karnisz. Takie pętle mogą być także zapinane na rzepy. Co prawda znacznie ułatwia to ich konserwacje, ale jak chyba wiesz wszystko co łączone na rzep nie jest trwałe oraz zbiera kurz. A w końcu jeśli te świetne dekoracje zostaną dłużej na twoich oknach - to znacznie lepiej dla naszego środowiska. Dlatego też naszym klientom polecamy opcję, w której do ich założenia trzeba zdjąć rurę karnisza, nawlec roletę oraz założyć ją ponownie. Brzmi strasznie? No może, ale w rzeczywistości jest to banalnie proste i każdy sobie z tym poradzi.

Skontaktuj się z nami:

Kolejny sposób zawieszenia rolet rzymskich na karnisz to:

Na tunelu

Kolejnym rozwiązaniem zawieszenia rolet rzymskich na karniszu, jest uszycie na ich górze tunelu. Wygląda to dosłownie tak jakby zapełnić wszystkie przestrzenie między szelkami rolety. Będzie to idealne rozwiązanie kiedy nie chcesz eksponować swojego karnisza. (Co do jego wyboru piszemy w dalszej części tej strony) Jest to najtrwalsze rozwiązanie, biorąc pod uwagę, że sama roleta składa się z wielu tuneli. To rozwiązanie ma tylko jeden mankament. Jest ono dedykowane głównie do mniejszych okien, gdzie do utrzymania karnisza wykorazystywane są tylko dwa wsoprniki na jego bokach. Wynika to z tego że, wspornik na środku karnisza, wchodziłby na tunel. Teoretycznie da się to ominąć robiąc na środku przerwę, ale nie wygląda to naj estetyczniej.

Rolety rzymskie na karnisz ze szprosami czy bez?

Rolety rzymskie mogą Ci się kojarzyć głównie z poprzecznymi szprosami, które usztywniają całą dekoracje. Jest do perfekcyjne skojarzenie, jednakże w przypadku rolet rzymskich na karnisz jest jeszcze jedna możliwość. Mianowicie chodzi o delikatne upodobnienie ich do firan lub zasłon. Chodzi o to że gdy z takiej rolety wyciągniemy szprosy, zacznie się ona delikatnie falować. Tak jak na pokazanej tutaj realizacji bardzo fajnie to wygląda w przypadku lekkich, zwiewnych tkanin. Takie ułożenie po prostu oddaje ich charakter. Z kolei od bardziej nowoczesnych wnętrz, gdzie liczą się proste bryły, najlepiej jeżeli szprosy pozostaną na swoim miejscu.

Rzuć okiem na tradycyjne rolety rzymskie

Z ogólnej zakładki dowiesz się więcej na temat tego jak tworzone są nasze rolety rzymskie oraz jak dobrać odpowiednią roletę dla siebie. Jest także mowa o tkaninach, które sprawdzą się jako materiał na roletę rzymską.

Roleta Rzymska Do Pokoju Dziecka

Wybór karnisza pod rolety rzymskie

Jeżeli od początku planujesz zawieszenie rolet rzymskich na karniszu drążkowym to przygotowaliśmy dla ciebie kilka porad co do jego wyboru które, nam ułatwią pracę a tobie zagwarantują olśniewający efekt końcowy. Brzmi fajnie?

Grubość karnisz
Po pierwsze bardzo ważna jest sztywność takiego karnisza. Tutaj nie można iść na kompromisy. Karnisze o małej średnicy w dodatku wykonane z dość giętkich materiałów jak drewno czy cienka blacha, po krótkim czasie będą wyglądały tandetnie. Nie możemy się sugerować tym jak prezentują się bez obciążania. Kiedy zawiesimy na nich roletę, po krótkim czasie pojawi się dodatkowy “uśmiech”. Dlatego szukaj karnisza o możliwie jak największej średnicy/wysokości oraz największej grubości ścianek.

Styl karnisza i rolety
Kolejną kwestią jest jego styl. Karnisze rurowe produkowane są w najróżniejszych kształtach, kolorach i stylach. Niezależnie od stylu wnętrz, zawsze znajdziesz coś dla siebie. Zauważyliśmy jednak, że zazwyczaj niezbyt dobrym pomysłem jest wybranie najpierw karnisza a później dekoracji którą na niego powiesimy. Powód jest prosty. Sama roleta rzymska na karnisz ma średnio 50 razy większą powierzchnię niż sam karnisz. Logiczne jest więc że to właśnie ona króluje na oknie. Ograniczenie się co do wyboru tkaniny, tylko i wyłącznie że średnio zgra się z wiszącym na oknie karniszem, którego prawie nie będzie widać - to nonsens.

Sposób montażu rolety
Nasi montażyści, podczas montowania karniszy na rolety potrafią “czytać reszcie zespołu w myślach”. To sprawia, że karnisz zawsze będzie zamontowany odpowiednio. Jeżeli jednak zdecydujesz się na montaż na własną rękę musisz wiedzieć jak to dobrze zrobić. Sam proces mocowania kołków to banał i znajdziesz dziesiątki filmów w Internecie jak to zrobić. Ważna jest jednak kwestia gdzie ją zamontować, gdy na takim karniszu planujemy zawiesić rolety rzymskie. Jeżeli twoje okno nie jest zbyt szerokie (do 2m) najlepiej gdy karnisz będzie zamontowany na dwóch wspornikach montowanych po bokach, 15 cm od wnęki okiennej. Jeżeli wybierzemy dosyć sztywny karnisz, umożliwi to zawieszenie rolety rzymskiej za pomocą tunelu. Jeżeli jednak to okno jest znacznie szersze, i potrzebne będzie więcej wsporników w środku to nie masz się czym martwić - rolety uszyjemy na szelkach. (więcej o sposobach zawieszenia powyżej)

Jak układać rolety rzymskie na karniszu?

Kwestia samego wieszani rolety rzymskiej na karnisz. Mamy dwie opcje ułożenia rolety. Są one dopasowane na etapie ich szycia, więc podczas zamawiania rolet musisz już wiedzieć jaki efekt końcowy na oknach chcesz uzyskać.

Układając fałdki na stałe
Na realizacji którą pokazuję wam w tej zakładce, możecie zobaczyć roletę rzymską na której mamy tylko dwa tunele na szprosy. Jest tak nie bez powodu. Ta roleta nie ma możliwości regulowania, a fałdy tkaniny, które możesz zobaczyć w jej dolnej części są ułożone w procesie szycia na stałe. Wybór takiego rozwiązania nie jest też przypadkowy. Po pierwsze, pokój ten jest bardzo dobrze doświetlony, a właścicielka wnętrza, na czas snu spuszcza rolety zewnętrzne.

Roleta na karnisz więc ma być tutaj świetną dekoracją oraz odgradzać pokój od wzroku sąsiadów w ciągu dnia. A do takich funkcji regulacja jest praktycznie zbędna. Poza tym nadruk na tkaninie to niebiesko biały gradient. Więc żeby lepiej wyeksponować przejście koloru, zrezygnowaliśmy z tuneli w wyższej części rolety. (które i tak miałyby pełnić funkcję dekoracyjną.

Regulując wysokość na sznurkach
Jeżeli bardzo często lubić zmieniać, nawet najmniejsze detale w aranżacji swoich wnętrz to rolety na karnisz z możliwością regulacji to coś dla ciebie. Umożliwia to prosty mechanizm sznurkowy, który polega na podwiązywaniu do karniszy rolet na daną wysokość. Co prawda nie jest to mechanizm koralikowy z tradycyjnych rolet rzymskich, ale pozwala to raz na jakiś czas zmienić ilość światła wpadającego do pomieszczenia. Takie rolety są także wszakże dużo bardziej zbliżone wyglądem do tradycyjnych. Żeby mieć możliwość zatrzymania rolet na żądanej wysokości, muszą mieć one na całości wysokości szprosy oraz wszyte oczka prowadzące sznurek po drugiej stronie rolety.

Skontaktuj się z nami:

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.