fbpx

Materiał Na Firany
Dla każdego coś wyjątkowego.

Materiał na firany czyli jak wybrać żeby nie żałować. Na tej stronie znajdziesz całą masę tkanin na firany oraz dowiesz się wszystkiego na ich temat. Od typu po to, które z nich najłatwiej się pierze i konserwuje. 

Materiał Na Firany
Wyjątkowy jak Twoje okna

Jaki materiał na firany zasłania najlepiej?

Jesteśmy firmą która szyje firany na wymiar, ale wszystkie tkaniny możesz zamówić na własny użytek. Jeżeli jednak zdecydujesz się na wybór naszej firmy możesz liczyć że przyjedziemy do każdego miejsca w Polsce, zmierzymy twoje okna, uszyjemy firany z wybranej z pomocą naszego projektanta tkaniny, zamontujemy karnisze oraz zawiesimy i wyprasujemy firany żeby efekt był jak najlepszy. A dodatkowo zrobimy to w taki sposób, żeby chronić naszą planetę przed poliestrowymi odpadami. Już na tym etapie możesz wybrać tkaniny które pochodzą w 100% z recyklingu.

Jeżeli podobają ci się, kiedy okna dekorują tylko i wyłącznie firanki musisz szczególnie zwrócić uwagę na to jak dana tkanina blokuje światło. Jes to szczególnie ważne gdyż takie firanki, nie tylko będą zasłaniały to co się dzieje w pomieszczeniu w ciągu dnia, ale także wieczorami, gdy przy zapalonym świetle będziesz jak na widelcu. Dlatego też określiliśmy kilka typów tkanin które świetnie sprawdzą się w takiej sytuacji, dając ci komfort prywatności o każdej porze dnia. Takimi firankami mogą być aktualnie bardzo popularne firany lniane i linen look o gramaturze powyżej 80g/m². Tkane są z dosyć grubych nici, bez dużych przerw między nimi, dzięki czemu zablokują ok 40% światła wychodzącego z pomieszczenia. (z zewnątrz ledwo będzie widać kontury twojej sylwetki) Kolejną równie efektywną ale mniej popularną opcją są tkaniny typu Sable.Firany z tych tkanin uszyjemy z marszczeniem 200% (2:1). Na praktycznie wszystkich typach tkanin wykonywane są też osobne hafty. Wyhaftowane wzory blokują bardzo dużo światła, więc gdy wybierzemy tkaninę której znaczna część jest nim pokryta, możemy być pewni że da ona nam sporo prywatności.

Jaki Materiał na firany najlepiej znosi częste pranie?

Kiedy będziesz wybierać tkaniny na swoje wymarzone firanki, ważne jest aby zastanowić się wcześniej nad możliwościami ich zabrudzenia. W przeciwieństwie do zasłon, firanki będą dużo bardziej narażone na rączki dzieci oraz łapki czworonogów. To właśnie one w ciągu dnia zasłaniają 70% okna oraz często stoją na drodze wyjścia na taras czy balkon. Aby więc ułatwić ci ten wybór, już mówimy jakie typy tkanin najłatwiej się czyści oraz świetnie znoszą bardzo częste pranie.

Zacznijmy od tego że tkaniny na firany, które będziemy bardzo często prać muszą być wykonane w 100% z poliestru. Nie mogą być także za cienkie, gdyż takie bardzo łatwo zaciągnąć. Przykładowo bardzo popularny w hotelach (gdzie firany przechodzą prawdziwe testy bojowe) jest Woal o gramaturze >60g/m². Firanki uszyte z tej tkaniny ze względu na jej grubość, mogą być trochę trudne w prasowaniu, ale gładka struktura woalu powoduje że trzeba się postarać aby tą tkaninę uszkodzić. Częstą konserwacje bardzo dobrze znoszą tkaniny lienn look. Są to poliestrowe imitacje lnianych tkanin firanowych. Dzięki ich luźnym splotom i sporej sprężystości nie wymagają one prasowania. Więcej o firanach bez prasowania pierzemy w innej części tej strony.

Ostatnim typem tkanin , który możemy wam zagwarantować, że przetrwa dziesiątki prań są tak zwane “Sable”. W domu Małgorzaty Kaczmarek, założycielki naszej firmy od ponad 15 lat wiszą firanki uszyte właśnie z tkaniny sable. Pomimo upływu lat i dziesiątek prań, wciąż zachowują swoje właściwości oraz kolor.

Skontaktuj się z nami:

Najtańszy i najdroższy Materiał na firany - różnice.

Ceny materiałów na firany są naprawdę różne. Nie da się podać uśrednionej ceny gdyż są one bardzo zależne od jakości. Powiemy Ci jakie tkaniny będą najbardziej budżetową wersja, a która nadal będzie się świetnie prezentować, a także zaprezentujemy najdroższe tkaniny, które będą robić dosłowny szał na oknach.

Zacznijmy może od tego czym one właściwie się różnią. Przykładowo najwyższej klasy woal jest bardzo miękki, lejący z bardzo drobną w stosunku do tego tańszego który jest trochę twardszy i nie układa się tak perfekcyjnie na oknach. Co prawda te różnice nie są powalające, ale tak samo jak z ubraniami - wprawne oko szybko odróżni bardzo drogą sukienkę od tej z sieciówki. Co do różnic cenowych, zostając jeszcze w kwestii woalu to tańsza opcja to ok 21 zł netto za metr bieżący w szerokości 280cm. Z kolei droższa to już 52 zł netto/mb za tą samą szerokość. Z kolei nasza bardzo ceniona za swoją popularność tkanina linen Look Libnet kosztuje 49 zł/mb w szerokości 280cm. Jeśli jednak zdecydujesz się na podobną tkaninę ale wykonaną w 80% z lnu (20% Poliester aby nie była zbyt miękka) zapłacisz już 190 zł netto/mb

Jakie kolory tkanin na firanki są najpopularniejsze?

Wielu osobom tkaniny na firany mogą się kojarzyć tylko i wyłącznie z kolorem białym, ewentualnie kremowym. Co prawda te kolory są najpopularniejsze, ale jest zupełnie na odwrót. W kolorystykach różnych materiałów na firany, podobnie jak na zasłony można znaleźć prawie wszystkie kolory od pomarańczowego po niebieski. Takie kolory najczęściej używane są przez projektantów wnętrz jako “wisienka na torcie” w dekoracjach wnętrz.

Czy jest inne wyjście?


Oczywiście jest wybór kolorów bardziej stonowanych. Przykładowo w kolorystykach tkanin na firany lnianych (wykonanych w 80-100% z lnu), znajdziemy całą masę kolorów ziemi. Brązy, beże, pistacje bardzo pomagają stworzyć wyjątkowe dekoracje na oknach wnętrz w stylu boho i kolonialnym. Bardziej wymyślne kolory możemy spotkać szukając siatkowej tkaniny na firany. Tutaj standardem będą opalizujące kolory bordowe, granatowe i czarne. Będą one wyglądać po prostu olśniewająco w oknach nowoczesnych wnętrz.

Materiał na firany z recyclingu...

Naszym największym marzeniem jest żeby wszystkie tkaniny na firany były produkowane z poliestrów które pochodzą z recyclingu lub naturalnych surowców takich jak len czy bawełna. Nie mogliśmy więc nie wspomnieć tobie o nich i tutaj. Na pewno wielu osobom, może się kojarzyć że coś co jest z recyclingu to na pewno jest słabej jakości lub drogie. Szybko obalimy te mity.

Oprzyjmy się o aktualnie niezwykle popularną tkaninę Libnet. Jest to tak zwany linen-look czyli imitacja lnu ale poliestrowa. Zresztą o tej tkaninie wspominaliśmy przy okazji opisu materiałów które można bardzo często prać. Ta tkanina wykonana w 100% z recyklingowego plastiku PET, charakteryzuje się niezwykła sprężystością. To w połączeniu z jej miękkim splotem powoduje, że nie powstają na niej jakiekolwiek zagniecenia. (nawet po praniu) Żeby to było mało, jest to jedna z najtańszych firanek o takiej fakturze. Przykładowo uszycie firanki z marszczeniem 150% na okno o szerokości 3m i wysokości do sufitu 290 to koszt ok. 390 zł netto.

Skontaktuj się z nami:

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.