fbpx

Elektryczne Rolety Rzymskie
Montaż w Poznaniu, Wrocławiu, Warszawie - cała Polska

Jeżeli szukasz elektrycznych rolet rzymskich, prawdopodobnie wiesz już czym są ich tradycyjne odpowiedniki. Jeżeli nie to pokrótce, jest to nic innego jak materiał podzielony poziomo szprosami na równe pola, którego wysokość na oknie regulujemy za pomocą mechanizmu sznurkowego. W wersji elektrycznej tradycyjny mechanizm koralikowy (który nawija sznurki), zastępujemy silnikiem elektrycznym. Tak jest w teorii. W rzeczywistości zmienia się cała masa elementów, jednakże efekt końcowy pozostaje taki sam. No może z wyjątkiem tego że nie musimy za nic ciągać) Na tej stronie opiszemy ci wszystko co chciałbyś/chciałabyś widzieć (lub nie) o tych roletach oraz jak my je montujemy, szyjemy i instalujemy.

Elektryczne Rolety Rzymskie
Ekskluzywne rolety na każde okno

Budowa rolety rzymskiej elektrycznej

W kwestii budowy tych świetnych urządzeń nie ma jakiejś magii czy technologii z NASA. Bardziej można powiedzieć że jest ona dosyć prosta. A jest tak ponieważ w 90% mechanizmy rolet rzymskich elektrycznych oparte są o rolety zwijane. I ma to potężne plusy. Elektryczne rolety zwijane produkowane są przez steki firm na całym świecie i sprzedawane w milionowych nakładach. Dzięki temu używane w nich rozwiązania są dopracowane do perfekcji. Jeśli do nich dołożymy dwa elementy czyli nawijacze na sznurek oraz odpowiednią kasetę z taśmą z rzepem, uzyskujemy świetny, niezawodny system.

Inteligentne elektryczne rolety rzymskie i regulacja snu.

Elektryczne rolety rzymskie dostępne w naszej ofercie mają także możliwość sterowania za pomocą aplikacji na smartfona czy tablet. Otwiera to przed każdym użytkownikiem masę nowych możliwości. Przykładowo instalując dedykowaną aplikację możemy praktycznie zapomnieć o pilocie. Wszystko zała z pomocą jednego kliknięcia z każdego zakątka mieszkania (w którym jest zasięg wifi). Jednak najbardziej docenianą przez użytkowników funkcją tych rolet, jest możliwość zaplanowania pozycji rolety na oknie o danej godzinie. W praktyce wygląda to tak, że gdy przykładowo takie rolety zaciemniające okna naszej sypialni, to ustawiamy w aplikacji tak by o tej samej godzinie o której zadzwoni nasz budzik odsłoniły się i pomogły “w procesie wstawania”.

Skontaktuj się z nami:

Nasze usługi szycia , dostawy i montażu rolet rzymskich elektrycznych

Teraz trochę o nas. Zajmujemy się kompleksową dostawą elektrycznych rolet rzymskich. Od początku doradzimy jak przygotować powierzchnię pod rolety, wykonujemy pomiary, wybierzemy z tobą tkaniny a później uszyjemy rolety, zamontujemy i podłączymy systemy. A ty będziesz przez długie lata cieszyć się swoimi dekoracjami, na które udzielamy 3 lata gwarancji.

Gdzie stosujemy takie rolety?

Rolety rzymskie napędzane mechanizmem koralikowym można spotkać w najróżniejszych miejscach. Od malutkich okien w łazience, wielkie okna tarasowe do okien dachowych. Najważniejszym kryterium jest zazwyczaj nie typ przeszkolenia ale jego wielkość. Przykładowo nawet jeżeli rolety rzymskie chcemy na naszym dużym oknie w salonie to nic nie stoi na drodze aby były napędzane manualnie. Jeżeli jednak te okno ma cztery  metry wysokości i z 3 szerokości oraz planujemy bardzo często je otwierać, to rolety rzymskie elektryczne będą zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem. Jeżeli chodzi o umiejscowienie rollet, to jest jeden wyjątek. Rolety rzymskie elektryczne są także świetnym rozwiązaniem gdy okno jest wysoko nad ziemią (>4m). Wtedy używanie mechanizmu koralikowego z powodu jego ograniczeń konstrukcyjnych byłoby po prostu bardzo niewygodne.

Jak zamontowane są rolety rzymskie elektryczne?

Jako że rolety rzymskie elektryczne montowane są na dużych wysokościach i najczęściej przyjmują wagę także bardzo dużych powierzchniowo rolet rzymskich, to kwestia ich montażu nie może być pozostawione przypadkowi. Po pierwsze część która łączy roletę rzymską ze kołkami lub śrubami musi być wykonana w wysokiej jakości, sprężystej stali. Takie rolety zamontowane na  kilku metrach, nawet kiedy “ktoś się na nich powiesi” (oczywiście na rękach), nie mają prawa wypiąć się. Taki spadający ciężar może być naprawdę zabójczy. Kolejną kwestią o jest montaż do ściany czy sufitu. O to zadbają nasi technicy. Każdy uchwyt po wybraniu adekwatnej do powierzchni metody montażu, przechodzi “test obciążeniowy”. Pamiętaj więc, żeby tego nie pozostawić by telekomu. No chyba że panujesz podchodzić do okien w kasku.

Rolety rzymskie chroniące przed ciepłem

W realizacji o którą oparliśmy na tej stronie temat elektrycznych rolet rzymskich, możecie zobaczyć jeszcze jedno ciekawe rozwiązanie. Na pierwszy rzut oka go nie wydać. No może z zewnątrz budynku. Te rolety po wewnętrznej stronie (od okna) podszyte są specjalną tkaniną refleksyjną. A to rozwiązanie nie jest tu przypadkowe. Zobacz jak dużą powierzchnię zajmują okna w tym pomieszczeniu. Dodatkowo te okna są od południowego wschodu, więc w letnie poranki tworzy się w pomieszczeniu prawdziwe solarium. Tkanina ta pozwala domownikom, potężnie zwiększyć efektywność systemu chłodzenia pomieszczenia, który dotąd po prostu nie wyrabiał. Przy okazji udało się też zmniejszyć trochę zużycie energii. Dodatkowo zwiększa też właściwości zaciemniające samych rolet, ponieważ ich prawą stronę (od wnętrza) stanowi naturalna tkanina lniana. A te tkaniny nie mają zbyt mocnych właściwości zaciemniających.

Jest duże prawdopodobieństwo, że jeżeli szukasz elektrycznych rolet rzymskich, to twoje wnętrza odświetlają duże okna. Wtedy to rozwiązanie jest szczególnie warte uwagi.

Skontaktuj się z nami:

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 3 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.