fbpx

Zasłony/Kotary Na Drzwi
Zobacz Naszą Ofertę - Szyjemy

Zasłona czy inaczej kotara na drzwi jest bardzo prostym i efektywnym sposobem na wiele problemów, które na co dzień towarzyszą nam we wnętrzach. Konkretnie na wejściach do nich. Na tej stronie opisujemy Wam dokładnie co może zmienić u Was to rozwiązanie oraz jak my je dla Was tworzymy.

Kotara Na Drzwi
Funkcjonalne I Praktyczne rozwiązanie

Kiedy ma zastosowanie kotara na drzwi?

Spotykający się z nami klienci, których interesuje kotara na drzwi, decydują się na nie z naprawdę przeróżnych powodów. W tej sekcji strony opiszemy Wam, kilka potencjalnych problemów, które mogą rozwiązać.

Poprawa termoizolacji czyli zasłonowy wiatrołap

W większości domów, aby zabezpieczyć się przed chłodem dostającym się od naszych wnętrz przez nieszczelności w drzwiach stosujemy głównie wiatrołapy. Jednakże bardzo często zdarza się tak, że po prostu układ pomieszczeń nie pozwala lub zwyczajnie braknie nam miejsca. Co jak co ok 4m² jakie średnio zajmuje taki przedsionek to całkiem dużo. Tutaj właśnie wkracza kotara na drzwi. Komfortowo możemy je zawiesić już 60 cm od drzwi. Wtedy przy oszczędności prawie 3m² za pomocą takich kotar równie efektywnie blokujemy wpadające do wnętrz zimno.

Skontaktuj się z nami:

Poprawa akustyki

To jak kotara na drzwi może wpłynąć na akustykę pomieszczenia możemy podzielić na dwie sytuacje. Pierwsza z nich, popularniejsza to taka gdy chcemy odgrodzić się od hałasów dochodzących zza drzwi. Bardzo często, nasi klienci mówią nam  o tym jak bardzo uciążliwe jest to dla nich i że zasłony akustyczne na drzwi są tutaj praktycznie jedynym wyjściem. No chyba że planujemy wymieniać drzwi na dźwiękoszczelne. Druga kwestia gdzie kotara na drzwi ma zastosowanie, jest szczególnie popularna wśród mieszkańców mieszkań i apartamentów. W takich najczęściej, nie budujemy żadnego przedsionka czy wiatrołapu. Za to, zazwyczaj z wejściem do domu łączy spory korytarz w którym bardzo łatwo tworzy się pogłos. Jedną z możliwości na jego obniżenie, jest wykonanie zasłony drzwiowej z tkaniny akustycznej. Taka kotara nie tylko zatrzyma sporo fal dźwiękowych, ale także będą przyjemną dla oka dekoracją nieczęsto spotykaną w takim miejscu.

Wydzielenie przestrzeni na garderobę

Przy okazji własności termoizolacyjnych kotar na drzwi, wspominaliśmy o tworzeniu przez kotary, pewnego rodzaju przedsionka/wiatrołapu. Taki zarazem może być miejscem które zatrzyma też ubraniowo – obuwniczy ład przed wdarciem się do pozostałych pomieszczeń. Garderoba wydzielona w taki sposób, będzie też na pewno najmniej inwazyjną i bolesną dla naszego portfela.

Jak dbać o czystość zasłony na drzwi wejściowe?

Prawdopodobnie jedną z kwestii która od razu przychodzi wam na myśl przy rozważaniu zakupu zasłon na drzwi, jest kwestia utrzymania takiej w czystości. Można sobie łatwo wyobrazić jak wyglądałby ten wielki kawał tkaniny ubrudzony od tego co przynosimy z zewnątrz. No właśnie wyglądał by. Już wam tłumaczymy jak temu zapobiegamy.

Dowiedz się więcej na temat zasłon szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

salon z kanapą z brązowej skóry i szare zasłony na karniszu elektrycznym

Dół wykończony skórą ekologiczną

Najwięcej zabrudzeń może powstawać od tego co wnosimy do domu lub mieszkania na naszych butach. Nie stwarzałoby to tak dużego problemu gdyby kotary na drzwi nie stykały by się z podłogą. W ich przypadku to konieczność, jeżeli zależy nam na efektywnej izolacji. Aby więc zabezpieczyć je przed piaskiem wodą itd. ok 30cm u spodu tych kotar jest zabezpieczone eco skórą. Zasłony na drzwi wejściowe są całkowicie odporne na wodę a usuwanie zabrudzeń to kwestia przetarcia wilgotną ściereczką. Ta warstwa, zabezpiecza też przed kontaktem z naszymi butami. Gdy wydzielony przedsionek nie jest zbyt duży, bardzo prawdopodobne jest że podczas zdejmowania butów z rozmachem, te przypadkowo wylądują w zasłonie.

Specjalne tkaniny - z jakiej tkaniny powinna być kotara na drzwi?

Wszyta u spodu zasłony na drzwi eco skóra niestety nie załatwi całej sprawy zabrudzeń. Może zdarzyć się też że podczas wyjścia ubrudzimy sobie ręce lub nasz zwierzak się wykuła w czymś mocno brudzącym i przysłowiowo przy wejściu wytrzemy to wszystko o zasłony. Aby zachować świeżość kotar, do ich szycia stosujemy głownie tkaniny impregnowane na wodę i zabrudzenia. Wtedy jeżeli nawet nam coś takiego przydarzy ponownie wystarczy przetarcie ściereczką.

Jaką cenę ma kotara na drzwi?

Jeżeli mówimy o cenach, to zawsze najlepiej odzwierciedlają je konkretne realizacje. I tak koszt wykonania tej kotary akustycznej na drzwi którą pokazujemy wam w tej zakładce to ok 650zł. Do tego karnisz ks na taką szerokość, wraz z montażem to ok 200zł + dojazd (w zależności od miejscowości) Razem: 850zł

Skontaktuj się z nami:

Średnia ocen użytkowników to 3.4 na podstawie 8 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.