fbpx

Zasłony i firany na wymiar
we Włocławku

Zasłony i okna to dwie, nierozerwalne składowe, tworzące nowoczesny charakter wnętrza. Jasne jest dla nas, że we Włocławku dużą wagę przywiązuje się do odpowiednio dobranych materiałów wykończeniowych, a więc także do specjalistycznej automatyki i dekoracji okien. Praktyczne zasłony Włocławek doceni za wygodę użytkowania i zgodność z obecnymi trendami. Zasłony na wymiar tworzone przez profesjonalistów firmy Małgorzata Dekoracja i Automatyka to najlepszy wybór dla mieszkańców Włocławka, chcących skrojonych na miarę zasłon na lata.

Zasłony Włocławek
w typie Wave

Zasłony Wave zostały nazwane w ten sposób przez wzgląd na perfekcyjne fale, w które układają się fałdy zasłon. Taka powierzchnia wpisuje się w wystrój nowoczesnych wnętrz. Zasłony Włocławek w typie Wave można podzielić na dwa rodzaje. Pierwszym z nich są zasłony z dystansami na rolkach, połączonych ze sobą na sznurku w różnej odległości. Drugim typem są zasłony z dystansem na taśmie, które charakteryzuje układanie się materiału w szerokie, równomierne fale. Łatwe pranie to jedna z zalet zasłon Wave. Z zasłon ze sznurkiem  przed praniem tenże sznurek wyciągamy, natomiast zasłony bez sznurka po prostu wrzucamy do pralki. Zamawiając tego typu zasłony Włocławek musi liczyć się z koniecznością wykonania dokładnego pomiaru i z podaniem dokładnej specyfikacji karnisza. Nie da się bowiem regulować długości zasłon Wave, dlatego projekt tego typu dekoracji jest kluczowy.

Zasłony Włocławek w typie Fleks

Zdarza się, że zasłony i kotary, ze względu na swój ciężar, nie mogą zostać uszyte na taśmie. Wówczas atrakcyjną alternatywą są Zasłony Fleks, których popularność stale rośnie także we Włocławku. System Fleks oparty jest na haczykach, które nie ulegają wygięciu i umożliwiają regulację zasłon, gdy naciągną się po praniu lub, gdy sufity podczas montażu okażą się nierówne. Tego typu zasłony Włocławek doceni za funkcjonalizm oraz niezwykłą efektowność dowolnie marszczonej tkaniny.

Za względu na sposób szycia górnej części Zasłon Fleks możemy wyróżnić kilka ich typów. Znane są zasłony pojedynczo, podwójnie i potrójnie falowane, a  także marszczone „na kieliszek”, „na nóż”, „na piramidę” oraz ze wstawką.

Skontaktuj się z nami:

Opinie naszych klientów

Dobra
Na podstawie 154 opinii
tzw_wiktoria_
tzw_wiktoria_
Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług Małgorzaty. Ceny nie wygórowane, bardzo miła, profesjonalna obsługa. Montaż karniszy elektrycznych również bez zarzutów. Mimo że nie do końca było przygotwane miejsce pod ich montaż, Pan instalator poradził sobie z tym beż najmniejszego problemu. Zasłony także wyglądają świetnie, a wybór tkanin do ich uszycia był naprawdę pokaźny. Zdecydowanie polecamy.
Nikita Litvinovich
Nikita Litvinovich
Firma Pani Małgorzaty to zespół prawdziwych specjalistów. Od wyboru tkanin, miejsca na montaż karniszy aż po same zawieszenie uszytych firan, wszystko zostało wykonane bez zarzutów. Jeszcze raz dziękujemy😁
Agata Derda
Agata Derda
Świetna, bardzo profesjonalna obsługa klienta❤️ Samo wykonanie zasłon również bez zarzutów👌🏻 Zdecydowanie polecam!
Michał
Michał
Firma potrafi dobrze doradzić i odradzić - co jest bardzo cenne. Po konsultacjach wybraliśmy inne rozwiązanie do naszego domu niż początkowo zakładaliśmy. Wykonanie bardzo profesjonalne a efekt lepszy niż się spodziewaliśmy. Polecam.
joanna komi
joanna komi
Jestem bardzo zadowolona z zamówienia. Karnisz, zasłony na duże okno ukośne. Bardzo dobry kontakt, pierwotnie ustalona cena nie wzrosła pomimo sporego zwlekania z zamówieniem przeze mnie. Szybka realizacja. Pan wykonał dodatkowe prace niebędące w zakresie, związane z wyprowadzeniem instalacji elektrycznej. A najważniejsze - EFEKT ! Jestem zachwycona ! Dziękuję Joanna

Zaciemniające zasłony we Włocławku

Zaciemniające zasłony delikatnie dopełniają dekorację okna, stanowiąc zarazem funkcjonalną osłonę, regulującą ilość wpadającego do wnętrza światła. Zaciemniające zasłony, które możesz zamówić we Włocławku dzielimy na dwa typy. O zasłonach przyciemniających mówimy w przypadku, gdy stopień blokowania światła wynosi 70–98%. Ten rodzaj zasłon tworzą dwie warstwy: dekoracyjna i blokująca promienie słoneczne. Przyciemniające zasłony powinni wybrać mieszkańcy Włocławka, posiadający swoje sypialnie od strony północnej i południowej. Drugim rodzajem tego typu zasłon są zasłony zaciemniające, których stopień blokowania światła wynosi 99–100%. Uszyte są z tkaniny powleczonej warstwą silikonu lub z materiałów, których gęsty splot nie przepuszcza promieni słonecznych. Zaciemniające zasłony Włocławek stosować powinien w sypialniach zlokalizowanych od zachodu i od wschodu oraz w przypadku, gdy za oknem znajdują się liczne światła sztuczne, np. uliczne lampy.

Dowiedz się więcej na temat firanek szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar firanek i zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Nowoczesna lampa a w tle firany

Akustyczne zasłony Włocławek

Hałas w miastach takich jak Włocławek oraz pogłos w otwartych przestrzeniach domu stanowią częsty problem naszych inwestorów. Akustyczne zasłony to cisza na życzenie, która stanowi o jakości odpoczynku z dala od hałasu. Wygłuszające zasłony Włocławek może zamówić, wybierając spośród dwóch rodzajów: dźwiękochłonnych i dźwiękoszczelnych. Zasłony dźwiękochłonne zatrzymują dźwięki wewnątrz dużych pomieszczeń, które mogłyby tworzyć pogłos. Tkanina, o właściwościach dźwiękochłonnych, umieszczana jest od wewnątrz pomieszczenia i może być uszyta z podszewką. Dźwiękochłonne zasłony wykonuje się z grubo tkanych materiałów dźwiękochłonnych jak również z pluszy, których cena jest porównywalna do zasłon wartości dekoracyjnych lub zaciemniających.

Dźwiękoszczelne zasłony Włocławek pokocha za właściwości blokujące dźwięki, wpadające do pomieszczenia z zewnątrz. Ten typ zasłon składa się z warstwy dekoracyjnej, dźwiękoszczelnej i dźwiękochłonnej. Cena zasłon dźwiękoszczelnych będzie zazwyczaj dwa razy wyższa od zasłon dźwiękochłonnych ze względu na większe zużycie materiału, a także bardziej czasochłonną produkcję.

Bądź Eko i zyskaj rabat!

Zamów u nas zasłony lub firany do których produkcji użyto materiałów z recyklingu! W zamian za bycie świadomym konsumentem dostaniesz od nas rabat w wysokości 5 procent!

firany do pokoju

Skontaktuj się z nami:

Termiczne zasłony we Włocławku

Termiczne zasłony odpowiadają na potrzeby aranżacji przestrzeni z dużą ilością przeszkleń. Współczesne projekty domów, także we Włocławku, często wykorzystuje duże powierzchnie okien do tworzenia efektu przestronności. Faktem jest jednak, że szkło powoduje straty ciepła zimą i nagrzewanie się pomieszczeń latem. Wówczas zasłony termiczne stają się niemal konieczną osłoną okien. Ten typ zasłon powinien być szyty z co najmniej 3 warstw: dekoracyjnej, izolacyjnej z bawełny i podszewki. Termiczne zasłony wykonujemy we Włocławku w dużych oknach tarasowych i balkonowych oraz na przeszkleniach ogrodów zimowych. Termiczne zasłony mogą również wydzielać przestrzeń przy drzwiach wejściowych, tworząc rodzaj wiatrołapu. Takie zasłony Włocławek zamówi w wersji z wykończoną dolną ich częścią plamoodporną ekoskórą. Zasłony termiczne mogą być wykorzystane także jako mobilne przegrody, dzielące przestrzeń w zależności od założeń użytkowych. Decydując się na termiczne zasłony mieszkańcy Włocławka zapobiegać będą stratom ciepła, co będzie miało bezpośredni wpływ na niższe rachunki za ogrzewanie zimą i klimatyzację latem.

Modne zasłony we Włocławku – zasłony leżące na podłodze

Jeśli mieszkańcy Włocławka chcą mieć modną aranżację okien powinni wziąć pod uwagę zasłony leżące na podłodze. Delikatnie opadająca na posadzkę tkanina tworzy atmosferę przytulności i ciepła. Co więcej w przypadku zasłon zaciemniających część leżąca na podłodze blokuje światło, które mogłoby się dostawać dolną szczeliną. Zapas materiału u dołu może wynosić 15–30 cm i powinien być dostosowany do konkretnego wnętrza. Ważny jest ten dobór odpowiedniego materiału, z którego uszyte będą zasłony leżące na podłodze. Tego typu zasłony Włocławek powinien zamawiać z weluru o krótkim włosiu lub tkanin przyciemniających (dimout) i zaciemniających (blackout).

Zasłony na skosy we Włocławku i okolicach

Zasłony na skosy we Włocławku i okolicach idą w parze z modną dziś adaptacją poddaszy i współczesnym budownictwem w typie nowoczesnej stodoły. Jesteśmy profesjonalistami kompleksowej aranżacji okien i nie boimy się niestandardowych projektów w tej dziedzinie. Z racji tego stworzyliśmy autorski system szycia i montażu zasłon na skosy, który z pewnością przypadnie do gustu mieszkańcom Włocławka.

Istnieje kilka możliwych sposobów montażu zasłon na skosy, a każdy z nich pasować musi do rozkładu okien i ich roli w oświetlaniu wnętrza. Najbardziej praktyczne przy zsuniętych zasłonach jest ich wieszanie na wyższej krawędzi górnej skosu. Zasłony na skosy wieszane do środka są natomiast najczęściej praktykowane przy podwójnym skosie. Dostępna jest też opcja wieszania zasłon na niższej krawędzi skosu, choć to najmniej popularne rozwiązanie.

Niedopuszczalne jest zsuwanie się zasłon ze skosów. Tak ważny więc w przypadku tego typu zasłon jest dokładny pomiar linii skosu, a także dopasowanie najlepszego systemu mocowania, który współgra z unikalną techniką szycia zasłon na skosy. Chcąc zamówić tego typu zasłony Włocławek skorzystać powinien z naszej kompleksowej usługi pomiaru, projektu, wykonania i montażu zasłon na skosy.

Skontaktuj się z nami:

Firany na wymiar Włocławek. Nowoczesne dekoracje okienne we Włocławku.

Ozdobne firany na wymiar we Włocławku stworzy i zawiesi firma Małgorzata Dekoracja i Automatyka, wcześniej wykonując projekt na bazie precyzyjnych pomiarów. Używamy wyłącznie najlepszej jakości tkanin firanowych, które wyselekcjonowaliśmy na podstawie wieloletnich doświadczeń. Wszystko to z myślą o tym, aby firany były nie tylko praktyczną osłoną okien ale także częścią dekoracji wnętrza, która przyciąga wzrok gości i domowników. Galeria firan we Włocławku, które wyszły spod naszych rąk, mówi sama za siebie. Przygotowaliśmy krótki przewodnik po firanach jakie posiadamy dla mieszkańców Włocławka.

Firany Włocławek w typie Fleks

W ciągu ostatnich 10 lat firany w typie Fleks zyskały na popularności, także pośród mieszkańców Włocławka. Firanki Fleks są obecnie najbardziej praktycznym i estetycznym rodzajem dekoracji okien, opartym na systemie zawieszenia firan na haczykach fleks. Wybierając tego rodzaju firany Włocławek ma zapewnioną możliwość regulacji wysokości, co przydaje się, gdy firanki się naciągną lub gdy sufity podczas montażu okażą się nierówne. Firany uszyte na haczykach fleks można dowolnie marszczyć, nie sprawiają też tylu kłopotów podczas prania co firanki uszyte na taśmie.

Wyróżniamy firany fleks pojedynczo, podwójnie i potrójnie falowane oraz marszczone na „kieliszek”, „nóż” i „piramidę”. Istnieją także firany fleks ze wstawką. Wszystkie rodzaje cechuje charakterystyczny sposób szycie górnej części firanek.

Firany Wave we wnętrzach Włocławka

Współczesne wnętrza pełne są finezyjnych kształtów i prostego wyposażenia, również we Włocławku. Do takiego wystroju idealnie pasują Firany Wave, których powierzchnia układa się w perfekcyjnie równe fale. Istnieją dwa rodzaje firanek wave: z dystansami na rolkach połączonych sznurkiem oraz z dystansem w  taśmie, ułożone w szerokie, równe fale. Pranie firanek tego typu jest niezwykle proste, pamiętać należy jedynie o ściągnięciu sznurka przed wrzuceniem firan do pralki. Mieszkańcy Włocławka chcąc zamówić Firany Wave, muszą pamiętać o wykonaniu dokładnych pomiarów okien oraz o podaniu precyzyjnej specyfikacji karnisza, firan tych bowiem nie można regulować na wysokość.

Firany bez prasowania

Przesuwanie firan oraz ich pranie może być powodem nieestetycznego wygniecenia tkaniny. Sposobem, aby zapobiec tej niedogodności jest wybranie firan bez prasowania, które stworzymy dla klientów z Włocławka. Firany bez prasowania mają strukturę, która mimo wyginania oraz składania nie załamuje się. Tego typu firany Włocławek najczęściej wybiera w postaci firan wykonanych z poliestrowej imitacji lnu, tzw. linen–look, o luźnym splocie grubych nici. Innym trafnym wyborem firan bez prasowania będą firanki z siatki, których luźna struktura wyeliminuje możliwość powstawania zagnieceń. Do firan bez prasowania zaliczają się też firany z haftem, których twarda struktura nie gniecie się. Mieszkańcom Włocławka polecamy również firanki, wykonane z woalu kreszowanego, który został poddany termicznemu gnieceniu, nowo powstałe zagniecenia nie będą więc na nich widoczne.

Mieszkańcy Włocławka z pewnością docenią fakt, że firany bez prasowania zapewniają prywatność domownikom bez konieczności zastosowania zasłon, wykazują też dużą odporność na częstą konserwację.

Dekoracja okien – Włocławek i okolice. Aranżacja okien na wymiar we Włocławku.

Od ponad 30 lat studio aranżacji okien na wymiar Małgorzata profesjonalnie doradza w kwestii dekoracji okien, także we Włocławku. Napisz do nas lub zadzwoń, a my umówimy się z Tobą na wycenę firan i zasłon we Włocławku i w okolicy.

Opinie naszych klientów

Dobra
Na podstawie 154 opinii
tzw_wiktoria_
tzw_wiktoria_
Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług Małgorzaty. Ceny nie wygórowane, bardzo miła, profesjonalna obsługa. Montaż karniszy elektrycznych również bez zarzutów. Mimo że nie do końca było przygotwane miejsce pod ich montaż, Pan instalator poradził sobie z tym beż najmniejszego problemu. Zasłony także wyglądają świetnie, a wybór tkanin do ich uszycia był naprawdę pokaźny. Zdecydowanie polecamy.
Nikita Litvinovich
Nikita Litvinovich
Firma Pani Małgorzaty to zespół prawdziwych specjalistów. Od wyboru tkanin, miejsca na montaż karniszy aż po same zawieszenie uszytych firan, wszystko zostało wykonane bez zarzutów. Jeszcze raz dziękujemy😁
Agata Derda
Agata Derda
Świetna, bardzo profesjonalna obsługa klienta❤️ Samo wykonanie zasłon również bez zarzutów👌🏻 Zdecydowanie polecam!
Michał
Michał
Firma potrafi dobrze doradzić i odradzić - co jest bardzo cenne. Po konsultacjach wybraliśmy inne rozwiązanie do naszego domu niż początkowo zakładaliśmy. Wykonanie bardzo profesjonalne a efekt lepszy niż się spodziewaliśmy. Polecam.
joanna komi
joanna komi
Jestem bardzo zadowolona z zamówienia. Karnisz, zasłony na duże okno ukośne. Bardzo dobry kontakt, pierwotnie ustalona cena nie wzrosła pomimo sporego zwlekania z zamówieniem przeze mnie. Szybka realizacja. Pan wykonał dodatkowe prace niebędące w zakresie, związane z wyprowadzeniem instalacji elektrycznej. A najważniejsze - EFEKT ! Jestem zachwycona ! Dziękuję Joanna

Zasłony i firany Włocławek. Precyzyjny pomiar i doradztwo techniczne dekoracji okien na wymiar.

Nowoczesne, profesjonalnie wykonane dekoracje okien do współczesnych przestrzenni to efekty naszej pracy, z których za każdym razem jesteśmy dumni. Nasze usługi aranżacji okiennej  mają podstawę w wieloletniej praktyce i wiedzy w zakresie nowoczesnych technologii i trendów. Precyzyjne pomiary, wykonane laserowo, doradztwo w zakresie najkorzystniejszych rozwiązań – to wszystko, co oferują kompleksowe usługi naszej firmy.

Profesjonalne szycie zasłon i kompleksowe szycie firan Włocławek

Szycie zasłon i firan Włocławek niech pozostawi nam! Tworzenie dekoracji okiennych należy przecież nie tylko do naszej pasji, ale także do baza naszej działalności. Profesjonalna pracownia aranżacji okiennej to studio projektowe i warsztat krawiecki w jednym. Uszyjemy dla Ciebie osłony okna, również te niestandardowe, wspólnie decydując się na najlepsze materiały dekoracyjne i najnowocześniejsze rozwiązania na terenie Włocławka.

Dowozimy firany na wymiar do Włocławka i okolic

Kompleksowe podejście do dekoracji okien, zawiera w sobie także dowóz na terenie Włocławka i okolic. Bez przeszkód wykonamy montaż wybranego sposobu zawieszenia i szybko zawiesimy gotowe zestawy dekoracji okien, które też wyprasujemy.

Zasłony i firany Włocławek. Usługa prania i konserwacji we Włocławku.

Współczesne dekoracje okien zazwyczaj wymagają specjalistycznego prania i konserwacji. Mieszkańcy Włocławka z pewnością nie zawsze mają czas na ściąganie i ponowne umieszczanie na karniszu zasłon i firan. Decydując się na współpracę z pracownią Małgorzata, możesz wybrać nasze usługi prania i konserwacji firan i zasłon wraz z ponownym ich zawieszeniem w domach i mieszkaniach we Włocławku.

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.