fbpx

Szyjemy firany na wykusz
Zobacz rozwiązania

Aranżacja okien nietuzinkowego miejsca w domu, jakim jest każdy wykusz, bez wątpienia wymaga równie nie tuzinkowego podejścia. Dlatego też, tutaj pokażemy wam jak my podchodzimy do kwestii rolet rzymskich, karniszy i firan na wykusz. Naprawdę jest o czym mówić, więc zapnijcie pasy i ruszamy!

Firany Na Wykusz
Jakie wybrać żeby nie żałować?

Firany na wykusz czyli aranżacja okien nietuzinkowego miejsca w domu, jakim jest każdy wykusz, bez wątpienia wymaga równie nie tuzinkowego podejścia. Dlatego też, tutaj pokażemy wam jak my podchodzimy do kwestii rolet rzymskich, karniszy i firan na wykusz. Naprawdę jest o czym mówić, więc zapnijcie pasy i ruszamy!

Jakie dekoracje okienne są najlepsze na wykusz? Firany na Wykusz?

Szukając inspiracji na dekoracji wykuszu natrafiamy na bardzo wiele możliwości. Począwszy od karniszy drążkowych „na przegubach” przez szyny plastikowe aż po…. Rolety rzymskie i firany na wykusz✨ To właśnie one, są najlepszym rozwiązaniem. Już wam mówimy dlaczego. Wielu blogerów, poleca najdziwniejsze, czasami wręcz dziwne rozwiązania. My i nasi klienci, w przeciwieństwie do nich, już je sprawdziliśmy. 

Wniosek jest bardzo prosty. Jeżeli chcemy efektowne, funkcjonalne dekoracje które długo nam posłużą, to mamy do wyboru firany na szynach sufitowych lub rolety rzymskie. Dlaczego szyny sufitowe? Aby firanki na oknach wykuszu układały się perfekcyjnie potrzebują dobrze dostoswanego do okna karnisza. A szyny ks właśnie to umożliwiają. A dlaczego rolety rzymskie są przez nas polecane?

Rolety rzymskie to dekoracje, które w dowolnej chwili mogą zapewnić nam w tym wyjątkowym miejscu maksymalnie dużo prywatności.  Jednocześnie w dzień nie ograniczają dostępu do światła. To tylko wstęp do tematu rolet rzymskich na tej stronie ponieważ chcemy tylko zwrócić Twoją uwagę na fakt, że zalet jest cała masa. Więcej o tych rozwiązaniach dowiecie się w dalszej części strony.

Nowoczesne firany do salonu galeria

Gięcie karnisza na wykusz

Jak już wspominaliśmy, bardzo wielką popularnością cieszy się rozwiązanie z wygiętą po łuku szyną ks, idealnie pasowaną w kształt wykuszu. Dzięki budowie karnisza ks, bardzo dokładnie można dopasować  go do praktycznie każdego kąta na suficie.

Co prawda, firany uszyte na fleksach, powieszone na karniszu ks wyglądają niezwykle efektownie, to zawsze pozostawiają delikatny niedosyt. Dlatego też karnisz na wykusz, najlepiej jest schować we wnęce sufitowej bądź za maskownicą. Wtedy ma to najwięcej uroku.

Takie maskownice mogą być wykonane przykładowo ze polistyrenowych (to taki twardy styropian), sztukaterii bądź płyty karton-gips. Wtedy maskownica, będzie dokładnie w takim samym kształcie, co ścianki z których składa się wykusz.

Skontaktuj się z nami:

Dowiedz się więcej na temat firanek szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar firanek i zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Nowoczesna lampa a w tle firany

Czy i jak Upinamy firany na wykusz?

Bardzo nietypową kwestią przy tworzeniu dekoracji okiennych na wykusz, jest pobieranie jego wymiarów. W przypadku rolet rzymskich, potrzebne są nam tylko szerokości poszczególnych ścianek okiennych oraz wysokość do sufitu bądź parapetu. Jednakże schody zaczynają się przy wykonywaniu pomiarów pod kątem karniszy szynowych.

Na nich zawisną później firany. Wedy oprócz wymiarów poszczególnych ścian wykuszu, potrzebujemy szerokości wnęki wykuszu oraz głębokość wykuszu (od środka najbardziej wysuniętej ściany do środka linii szerokości wykuszu). Tak pobrane wymiary pozwolą na precyzyjne wykonanie konstrukcji. A to - zaowocuje świetnym wyglądem dekoracji. Nowoczesne firany do salonu galeria wykuszu.

Bądź Eko i zyskaj rabat!

Zamów u nas zasłony lub firany do których produkcji użyto materiałów z recyklingu! W zamian za bycie świadomym konsumentem dostaniesz od nas rabat w wysokości 5 procent!

firany do pokoju

Kiedy tak naprawdę zabrać się za dekoracje Firany na wykusz?

Tak jak przy aranżacji każdej innej części domu, to jak będzie wyglądał nasz wykusz musimy przemyśleć dużo wcześniej. Szczególnie jest to ważne, gdy chcemy aby te okna dekorowały firanki. Tak jak wspomnieliśmy przy okazji karniszy na wykusz, dobrze aby w tym miejscu szyny sufitowe były schowane we wnęce lub za maskownicą. Zazwyczaj nie proponujemy upinania takich zasłon gdyż uważamy że świetna tkanina nie potrzebuje aby nadać szyku oknom. Przykładamy jednak uwagę do tego na czym takie zasłony zawisną. A właściwie co będzie łączyło je z karniszami. Ciężkie zasłony z cyrkoniami najlepiej gdy uszyjemy wam na fleksach. Pozwoli to wam bardzo wygodnie i szybko ściągać do konserwacji oraz nam za perfekcyjne wyregulowanie ewentualnych nierówności sufitu bądź podłogi.

A takie aby uniknąć, zamieszana na późniejszym etapie budowy trzeba zaprojektować przy okazji budowania sufitów. Co do wymiarów, i rozwiązań możecie kontaktować się z nami dużo wcześniej. Skontaktujemy się z waszą firmą wykończającą sufity i wszystko im przekażemy. Firany „wylewające się” z tak wcześniej przygotowane wnęki, z pewnością będą wyglądały olśniewająco.

Skontaktuj się z nami:

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 2 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.