fbpx

Zasłony Na Skosy
Jak je poprawnie zawiesić?

Zasłony na skosy można zamontować na kilka sposobów. Wszystko zależy od rozkładu okien i tego, jak wpływają na jasność pomieszczenia. Chodzi o to, że czasami okna są zbyt małe żeby powiesić zasłony na środku - zabierze to zbyt dużo światła dziennego. Jak w takim razie podjąć decyzję jakiego sposobu, a raczej jakiego umiejscowienia powinniśmy użyć żeby zasłony na skosach wyglądały nieziemsko?

Zasłony Na Skosy
Tylko u nas taka oferta!

do wyższego boku | do środka

Dwa najpopularniejsze sposoby zawieszania zasłony na skosach

Najczęściej używanym i za razem najbardziej efektownym sposobem zawieszenia zasłony na skosy jest sposób "do wyższego boku". Co to oznacza? Zasłony wieszamy na wyższej krawędzi górnej skosu. Daje to niesamowity efekt i jest jednocześnie funkcjonalne. Zasłona, po zsunięciu, nie opiera się o podłogę, a co za tym idzie nie zbiera kurzu oraz nie gniecie się. Jest to rozwiązanie które polecamy wszędzie tam, gdzie funkcjonalność ma większe znaczenie niż dekoracyjność lub inne zastane warunki. 

Drugim pod względem popularności sposobem zawieszenia zasłony na skosy jest "do środka". Chodzi o to, żeby "parkować" zasłony na środku karnisza. Jest to estetyczne i dobre rozwiązanie w momencie kiedy mamy podwójny skos, jednak nie wszędzie korzyść estetyczna przewyższy estetykę tego co mamy za oknem. Tak było w przypadku naszej realizacji w Trójmieście - widok na piękny ogród zmniejszył by się o ponad metr co wpłynęło by niekorzystnie na wystrój wnętrza.

na niższym Końcu karnisza

Istnieje jeszcze trzecie, mało popularne rozwiązanie czyli zasłony "na niższym końcu karnisza". Istnieje niewiele przypadków kiedy warto wybrać to rozwiązanie, ale może na to wpłynąć np. aranżacja wnętrza.

Realizując zamówienie specjalne, takie jak to, którym dzielimy się z Tobą w postaci zdjęć i filmu, towarzyszy nam spokój i profesjonalizm. Doświadczenie, które posiadamy w pracy nad niestandardowymi projektami, to nieoceniony pomocnik.

Jeśli posiadasz niestandardowe okno i nie wiesz jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najlepsze - zadzwoń i umów się na spotkanie.

Doradzimy w każdej kwestii: od doboru tkaniny do parametrów technicznych karnisza elektrycznego na skosy. W naszej ofercie jest wiele elementów dekoracyjnych, a nasz kreatywny zespół projektantów pomoże w zapewnieniu najwyższej jakości wykonania zadania oraz uzyskaniu cieszącego oko efektu końcowego.

Dowiedz się więcej na temat zasłon szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

salon z kanapą z brązowej skóry i szare zasłony na karniszu elektrycznym

nasze standardy

Jak pracujemy?

Jako że od kilu lat wraz z wzrostem popularności budowania domów o niestandardowych bryłach, rośnie popularność skośnych okien, przygotowaliśmy rozwiązanie specjalnie dedykowane dla nich. Aby mieć pewność, że wasze dekoracje będą w 100% bezawaryjne przez wiele lat, kompleksowo zajmujemy się montażem na skosach naszych karniszy oraz szyciem zasłon i/lub firan dostoswanych od jego kąta nachylenia. Dekorując już dziesiątki takich okien, zdobyliśmy doświadczenie które pozwala nam tworzyć najpiękniejsze dekoracje w najróżniejszych miejscach.

Na co możesz liczyć podczas współpracy z naszą firmą?

6 gwiazdek dzięki którym wyprzedzamy konkurencję:

świetny customer service

Jesteśmy zawsze na wyciągnięcie ręki.

doświadczenie w zadaniach specjalnych

Nie ma za tródnych zadań

obsługa 360°

Okablowanie, instalacja i konfiguracja systemów na okna skośne

wycena 24h

Wycenimy dekoracje na Twoje okna najszybciej jak się da

doradctwo techniczne

Doradzimy co i w jakiej formie zastosować

biuro (showroom)

Możesz nas odwiedzić i wybierać z tysięcy tkanin

Skontaktuj się z nami:

Jaki karnisz na skosy wybrać?

Karnisz na skosy powinniśmy wybierać uważnie - bez względu na to czy wieszamy zasłony czy firany na skosy. Nie wszystkie karnisze na poddasze zdadzą egzamin. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik - w celu rozwiania wątpliwości. Otóż, często takie okno jest dość trudne do udekorowania, ale są na to sposoby. Na przykład, nierzadko rozwiązaniem które stosujemy jest po prostu szyna sufitowa, która daje nam pole do manewru. Z jednej strony możemy ją wyciąć na wymiar, z drugiej montowane "żabki" zablokować u góry co pozwoli na swobodne i dobre przytrzymanie zasłon czy też firan. Co jednak jeżeli chcemy mieć możliwość przesuwania zasłony?

Wtedy stanowczo mówimy - " karnisz elektryczny ". To rozwiązanie ma wiele cech, które pozwolą na bezproblemową manipulację zasłonami i firanami. Możliwość sterowania np. smartfonem przyda się szczególnie w momencie kiedy okno jest wysoko. Zastosowanie karnisza elektrycznego rozwiązuje wiele kwestii jednak ma ono też swoje wady. Jest to rozwiązanie nieco droższe. Ale cena to jedno, a walory dekoracyjno-funkcjonalne pozwalają nam znieść fakt, że ubyło parę groszy więcej. Dlatego jeżeli szukasz rozwiązania takiego jek karnisze na skosy, rozważ proszę wersję elektryczną.

Zasłony na skosy - cena?

Cena tego rozwiązania nie różni się zbyt od ceny zwykłego karnisza elektrycznego o tej długości. Montaż jest niezauważalnie droższy dlatego, że do odpowiedniego rozłożenia obciążenia potrzeba więcej mocowań, ale jest to kosmetyka. Droższe o około 30% są za to same zasłony. Szycie zasłon na skosy niesie za sobą spore straty materiału dlatego ich cena jest wyższa. To rozwiązanie, chociaż efektowne, nie jest aż tak drogie jakby mogło się wydawać.

Jakie tkaniny na zasłony na skosy?

Przede wszystkim miękko układające się. Dlatego, że często stosujemy rozwiązanie widoczne na zdjęciach. Często to co kryje się za skośnym oknem jest na tyle atrakcyjne, że nie chcemy tego zasłaniać. Jeśli już decydujesz się na rozwiązanie tego typu, wiedz, że na pewno się w nim zakochasz 🙂 tego jesteśmy pewni. Klimat, który tworzą skośne zasłony jest niesamowity. Tkaniny możesz zobaczyć w naszym katalogu klikając w ten link. Wybierz filtr dla odpowiedniego rodzaju zasłon.

Czy tylko skośne okna?

Zdarza nam się coraz częściej pracować z różnymi kształtami okien. Mieliśmy już do czynienia z okrągłymi, w kształcie rąbu, trójkątnymi i w kształcie elipsy. Nie zawiedliśmy zaufania naszych klientów i w każdym z tych przypadków znaleźliśmy gustowne rozwiązanie, które cieszy oko. Każde zadanie specjalne traktujemy z należytą powagą oraz podchodzimy do tego ze spokojem, ale i nutką pomysłowości. Potrafimy wizualizować sobie różne możliwości.

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 4 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.