fbpx
zasłony akustyczne na oknie w sypialni

Zasłony Akustyczne
Cisza na życzenie

Zasłony akustyczne są łatwym rozwiązaniem na prawdziwą masę problemów związanych z hałasem w pomieszczeniach. Pomogliśmy już bardzo wielu klientom, których na końcu dekorowania swojego domu lub mieszkania, przywitał niezbyt przyjemny pogłos lub hałasy z zewnątrz. Tutaj pokażemy wam jakie możliwości daje wam to rozwiązanie oraz jak my to robimy. Bierzmy się do roboty!

Zasłony Akustyczne
Oaza spokoju w Twoim salonie

Skontaktuj się z nami:

Jakie mamy rodzaje zasłon akustycznych?

Pojęcie zasłony akustyczne jest dosyć ogólne. Zasłony te, mogą zarówno blokować dźwięki wpadające do pomieszczenia jak i zatrzymywać te które tworzyły by w nim pogłos. Dlatego też rozróżniamy dwa typy takich zasłon:

Akustyczne Dźwiękochłonne

W znacznym stopniu rozwiązują problem z którym spotykają się w szczególności duże, przestronne pomieszczenia. Nikt raczej nie chciał by, żeby podczas popołudniowego odpoczynku w salonie przed telewizorem, roznosił się pogłos. Z autopsji wiemy, że na dłuższa metę staje się to po prostu męczące, a po jakimś czasie może nawet skończyć się chroniczną frustracją.

Akustyczne Dźwiękoszczelne

Z salonu przejdźmy do sypialni. Wszyscy wiemy, że mieszkanie przy ruchliwej drodze ma zarówno swoje plusy ale i bardzo dużo minusów. Jednym nich jest właśnie hałas. Przyjemna „cisza” w mieszkaniu to dźwięki na poziomie 10db. Hałas z ulicy może mieć nawet 60db. Wtedy, zdecydowanie najtańszym i najmniej inwazyjnym rozwiązaniem, są zasłony akustyczne dźwiękoszczelne.  

zasłony akustyczne na oknie w sypialni
zasłony akustyczne na oknie w sypialni

Co oferujemy w kwestii zasłon akustycznych?

Spotkanie

Omówimy wszystko

Katalog tkanin

+/- 300 pozycji

Niskie ceny

Gwarancja niskich cen

Customer service

Na wysokim poziomie

Darmowe próbki

Tkanin z katalogu

Skontaktuj się z nami:

Jak działają zasłony akustyczne?

Zasłony akustyczne dźwiękoszczelne

Zacznijmy może od zasłon które odgrodzą nasze mieszkanie od hałasu z zewnątrz. Aby były niezwykle efektywne i efektowne jak każde zasłony dekoracyjne, musza składać się z trzech tkanin (warstw). Pierwsza z nich, którą widzimy na co dzień z perspektywy wnętrza pokoju, to tkanina dekoracyjna. Najlepiej jak jest ona dosyć cienka, gdyż ma ona nadawać tym zasłoną tylko wyglądu. Większość pięknych tkanin żakardowych nie jest zbyt gruba, wiec naprawdę jest w czym wybierać. Kolejną, środkową warstwą jest tkanina dźwiękoszczelna  Będzie ona miała za zadanie odbijać pozostałe fale dźwiękowe, przechodzące przez tkaninę dźwiękochłonną, o której za chwilę wam powiemy. Tak jak tkanina dekoracyjna, dobrze gdy tkanina dźwiękoszczelna była również nie zbyt gruba. Zasłony które przekraczają 500g/m² nie zwykle układają się zbyt efektownie. Warstwą bezpośrednio wystawioną na hałas przechodzący przez okna, będzie tkanina dźwiękochłonna. To ona poprzez jej dosyć porowatą struktur w największym stopniu będziemy przytłumiać hałas.

Warstwy zasłony akustycznej dźwiękoszczelnej

Zasłony akustyczne dźwiękochłonne

Zasłony dźwiękochłonne w przeciwieństwie do dźwiękoszczelnych, mają za zadanie wygłuszyć dźwięk pochodzący z wewnątrz pomieszczenia. W tych zasłonach, tkanina dźwiękochłonna znajdzie się po wewnętrznej stronie zasłon (od środka pokoju). Spowoduje ona znaczne zniwelowanie fal odbitych przez co, bardzo ograniczymy pogłos w pomieszczeniu. Wiele porowatych tkanin, które świetnie sprawdza się na zasłony akustyczne jest bardzo cienka. Takie, śmiało możemy uszyć na podszewce. Nada im ona grubości i jak my to mówimy „soczystości”. Brzmi drogo? Na szczęście w rzeczywistości tak nie jest. Jako tkaniny dźwiękochłonne bardzo często sprawdzają się te które „specjaliści” z innych firm nazwą „zwykłymi”. Takimi przykładowo są grubo tkane tkaniny o splocie naturalnym a także welury (plusze). Jako że są one bardzo popularne, korzystnie działa to na ich cenę. Dlatego też zasłony akustyczne dźwiękochłonne są bardzo często w cenie dekoracyjnych lub zaciemniających. Dźwiękoszczelne za to z powodu na dosyć duże zużycie materiału oraz dłuższy proces produkcyjny wychodzą zazwyczaj prawie dwa razy drożej.

Warstwy zasłony akustycznej dźwiękochłonnej

Wysyłamy zamówienia kurierem!

Możesz zamówić zasłony akustyczne, a my wyślemy do Ciebie paczkę.

Ceny zasłon akustycznych.

Wielowarstwowe zasłony ze specjalnych tkanin akustycznych, to musi brzmieć drogo – prawda? Na szczęście tak nie jest.

Jako tkaniny dźwiękochłonne bardzo często sprawdzają się te które „specjaliści” z innych firm nazwą „zwykłymi”. Takimi przykładowo są grubo tkane tkaniny o splocie naturalnym, a także welury (plusze). Jako że są one bardzo popularne, korzystnie działa to na ich cenę.

Dlatego też zasłony akustyczne dźwiękochłonne są bardzo często w cenie dekoracyjnych lub zaciemniających. Dźwiękoszczelne za to z powodu na dosyć duże zużycie materiału oraz dłuższy proces produkcyjny wychodzą zazwyczaj prawie dwa razy drożej.

zasłony akustyczne na oknie w sypialni dziecka
zasłony akustyczne na oknie w sypialni dziecka
zasłony akustyczne na oknie w sypialni dziecka

Skontaktuj się z nami:

Certyfikat użyteczności zasłon akustycznych:

Gdzie stosujemy zasłony akustyczne?

Aby zobrazować wam, gdzie zasłony były już wybierane przez projektantów wnętrz i naszych klientów, mamy dla was kilka propozycji:

Kina domowe każdej wielkości

Oczywista kwestią dla każdego kto tworzy dla siebie kino domowe jest akustyka tego pomieszczenia. Aby dźwięk, który dostarcza nam sprzęt audio był bardzo czysty, musimy jak najbardziej ograniczyć pogłos. A do tego zasłony akustyczne które także zajmą sią zaciemnieniem, sprawdza się naprawdę świetnie.  To samo robimy też w skali makro. W kinach równie świetną praktyczną dekoracją – na ściany – będą zasłony akustyczne.

Pomieszczenia z oknami na ruchliwe ulice

Tak jak wspominaliśmy przy opisywaniu zasłon akustycznych dźwiękoszczelnych, takie dekoracje w znacznym stopniu zablokują fale dźwiękowe przechodzące przez okna. Zagwarantuje nam to spokojny wypoczynek nawet w najbardziej ruchliwe godziny w ciągu dnia.

Przestrzenie konferencyjne w biurowcach

Aktualnie bardzo popularną praktyka przy projektowaniu wnętrz biurowców, jest wydzielanie przestrzeni konferencyjnych za pomocą paneli szklanych. Daje to niezwykle futurystyczny efekt otwarcia na wszystkich, jednakże bardzo trudno w takiej opcji zachować prywatność. Do tego, by wygonie przeprowadzać prezentacje, będą nam jeszcze potrzebne wygłuszenie i zaciemnienie. Takie zasłony będą właściwie zaciemniająco dźwiękochłonne dźwiękoszczelne 😊

Pomieszczenia w których łatwo powstaje pogłos czyli przestronne i wysokie - jak salon

Bardzo często spotykamy się z bardzo przestronnymi, wysokimi salonami gdzie pomimo całej masy mebli, nadal powstaje pogłos. Szczególnie często zdarza się to przy zasłonach na skosy lub okna trapezowe. Tam sufit zawieszany jest często nawet na 7m. Zasłony akustyczne grają tam zawsze pierwsze skrzypce przy wygłuszeniu.

Studia nagrań

Jak wszyscy wiemy, przy dekoracji studiów nagrań, najważniejsze są wyposażenie i akustyka. Aby wszystko to połączyć w dobrym stylu, bardzo dobrą opcją na oknach będą zasłony akustyczne dźwiękoszczelno-dźwiękochłonne.

Dowiedz się więcej na temat zasłon szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

salon z kanapą z brązowej skóry i szare zasłony na karniszu elektrycznym

Jakie tkaniny na zasłony akustyczne?

No dobrze, wiemy jak działają zasłony akustyczne i gdzie się sprawdzą. Teraz powiemy wam jakie tkaniny będą świetnie sprawdzały się na takich zasłonach. Jest to szczególnie pomocne dla projektantów wnętrz, samodzielnie dobierających wzory pod swoje projekty.

Największy wybór tkanin na tego typu zasłony, znajdziemy w przyciemniających. Wśród nich, bardzo popularne są bardzo grube, naturalne sploty. Następnymi tkaninami, z często wyrazista strukturą są niezwykle efektowe żakardy. Jednakże przy ich wyborze, trzeba zwrócić uwagę na to żeby tylko mała część tkaniny miała fakturę satynową. Bardzo dobrymi właściwościami akustycznymi cieszą się także welury. Uwielbiane przez osoby dekorujące wnętrza w stylu glamour i modern classic będą świetnym połączniem dekoracyjności i praktycznego podejścia do dekoracji.

zasłony akustyczne na oknie w sypialni
zasłony akustyczne na oknie w sypialni
zasłony akustyczne na oknie w sypialni

Kotary/ zasłony akustyczne na drzwi

Dla naszych klientów wykonujemy także specjalne kotary/ zasłony akustyczne na drzwi. Nieco różnią się one budową o tych stosowanych na okna. Jako że wieszane są zazwyczaj na drzwi wejście, wiąże się to szczególnie zimą z możliwością zabrudzenia. A chyba nikt nie chciałby mieć w drzwiach, ubłoconych zasłon. Dlatego też takie zalsony akutycznie obszymwy na bokach eco skóra. Dzięki temu jeśli nawet pojawią się jakieś zabrudzenia, bardzo łatwo będzie można się ich pozbyć. Takie zasłony także pełnią funkcje ochrony cieplnej. Ze względu ani ich sporą grubość, tworzą niejako dodatkowy wiatrołap.

zasłony akustyczne, kotary na drzwi Poznań
kotary akustyczne na drzwi
Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 2 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.