fbpx

Firany Na Okno Balkonowe
Co je wyróżnia na tle innych?

Firany na okno balkonowe w większości domów i mieszkań pełnią bardzo ważną rolę w oświetleniu pomieszczeń. Ponieważ to właśnie to okno ma największą powierzchnie to od niego zależy ile światła „wpadnie” do pomieszczenia. Dodatkowo od wiosny do wczesnej jesieni okno to pełni rolę drugich drzwi wejściowych. Mając taras lub balkon lubimy czasami odpocząć tam po całym dniu przy np. widoku zachodzącego słońca.

Firanki Na Okno Balkonowe
Czy potrafią zachwycać?

Jakie wymagania powinny spełniać firanki na okno balkonowe?

Warto żeby nie ulegały gnieceniu...

Zawsze kiedy wychodzimy na taras musimy przesunąć firany. Nie jest to problem w momencie kiedy dysponujemy odpowiednią ilością miejsca wokół okna. Co kiedy jak ponad połowa osób w Polsce lubimy postawić przy balkonie sporą ilość ozdób takich jak np. rośliny? One utrudniają przesuwnie firanek, a przez to łatwo ulegają one wygnieceniu. Najlepiej zapobiec temu szyjąc firanki na okno balkonowe z tkaniny o luźnym splocie. Takie tkaniny, zazwyczaj o bardzo naturalnym charakterze można „nieźle pomęczyć”, a żadne zagniecenia na nich nie będą widoczne. 

Skontaktuj się z nami:

Powinny dobrze się układać...

Żeby wygodnie przechodzić na taras nasze firany na oknie balkonowym będą poddane częstemu – delikatnie mówiąc – przemieszczaniu. Aby cały czas, nawet po odsłonięciu tworzyły zgrabną dekoracje okna, muszą się przede wszystkim dobrze układać i tworzyć ładną kompozycję. Oznacza to że muszą być po postu miękkie. Twarde firany o gęstym splocie nigdy po mocnym zsunięciu nie utworzą regularnych fałdek a raczej „salcesony” dlatego – ponownie – polecamy miękkie firany.

Dowiedz się więcej na temat firanek szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar firanek i zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Nowoczesna lampa a w tle firany

Chcesz zwiewne, lekkie, "latające"...?

Firanki na oknie balkonowym, muszą nie tylko być super funkcjonalne, ale także muszą się świetnie prezentować. Bardzo jest w tym przypadku, pożądany efekt jaki tworzy delikatna tkanina powiewając na wietrze. Oznacza to że, najlepiej aby firany na okno balkonowe miały wagę co najwyżej 90g/m².

Powinny być łatwe w konserwacji

Kolejną kwestią związaną z wychodzeniem przez okno balkonowe które dekorują firany jest zachowanie ich czystości. Może być to szczególnie uciążliwe kiedy w domu mamy małe dzieci lub zwierzaki. Mają one jedną wspólną cechę – niezbyt przejmują się czystością swoich łapek, przy dotykaniu czegokolwiek. Jeżeli jednak zdarzy się, że w polu rażenia brudnych od pasteli rączek, znajdą się lniane firanki, może stać się wielkie nieszczęście. Dlatego też, najlepiej aby firany na okno tarasowe były wykonane z tkanin w 100% poliestrowych. Z nich, dużo łatwiej spierzemy nawet najmocniejsze zabrudzenia bez obawy, że w najmniejszym stopniu uszkodzimy dekorację.

Jak zawiesić firanki na okno balkonowe?

Niestety nie wystarczy wybrać odpowiedniej tkaniny i sposobu uszycia firan żeby spełniały nasze oczekiwania. Żeby dekoracje były praktyczne, a korzystanie z nich łatwe i przyjemne bardzo ważną role odgrywa to na czym zawisną. Nie owijając w bawełnę, naszym klientom proponujemy dwie, od lat sprawdzone opcje.

Są to szyny KS oraz karnisze elektryczne. Pierwsza z nich to opcja na każdą kieszeń. Wybierając do zawieszenia firan szyny KS, za ok 35zł za metr z montażem dostajemy prosty, praktyczny karnisz szynowy, który przez długie lata będzie utrzymywał nasze dekoracje. Dla osób, pragnących trochę się wyróżnić, mamy karnisze elektryczne.

Takie rozwiązanie jest szczególnie funkcjonalne w przypadku, gdy nasze okno tarasowe ma przykładowo 6 metrów szerokości. Ręczne odsuwnie takiej ilości tkaniny, za każdym razem kiedy chcemy podziwiać widok bez wychodzenia z pokoju jest zwyczajnie niepraktyczne. Sterowane ze smartfonu, pilota bądź panelu ściennego.

Nasze firany na okno balkonowe spodobają się każdemu

Przedzielenie czyli „przecięcie” w miejscu wyjścia na balkon lub taras.

Firany Z woalu kreszowanego

Wszystkie firanki na okno balkonowe, musza być także perfekcyjne skrojone pod budowę okna. Chodzi o to jak nasze okno będzie się otwierać i w którym miejscu powinniśmy pomyśleć o przerwie pomiędzy firanami.

Jeżeli nasze okno tarasowe rozsuwa się pośrodku na dwie strony, firanka analogicznie będzie składać się z dwóch połówek rozdzielnych po środku okna. Wtedy bez odsłaniania całego okna, możemy wychodzić na nasz taras.

Zupełnie inaczej jest gdy nasze okno otwierane jest jak standardowe drzwi. Wtedy przecięcie firany musi wypaść na linii zawiasów. Dzięki temu, po otworzeniu okna, firany rozkładają się bardzo równomiernie.

Jaki system mocowania - firany na oknie tarasowym?

Systemy zawieszeń czyli fleksy, taśma, itd. Oprócz nadawaniu firanom końcowego efektu, czyli w jakie fałdki będą się układać i jak będą przykrywały okno, decydują też w jaki sposób będą konserwowane i czyszczone.

Dlatego też w przypadku firan na duże okno balkonowe, sprawdza się jedno bezkompromisowo najwygodniejsze rozwiązanie. A są nim właśnie fleksy. Ich sprytna budowa pozwala w mgnieniu oka najpierw zdjąć firany, żeby za chwilę były już w pralce.

Później tylko błyskawiczne, intuicyjne zakładanie haczyków i możemy już je wieszać. I to wszystko bez jakiekolwiek utraty na wyglądzie od tego pierwszego razu, kiedy dekoracje zostały przez nas zawieszone i odprasowane.

Skontaktuj się z nami:

Obciążenie, a firanki na okno balkonowe

Przy właściwościach jakie powinny posiadać firany na okno tarasowe, mówiliśmy sporo o ich zwiewności. Ale zwiewność nie może oznaczać też, że przy najmniejszym podmuchu wiatru naszymi firanami będzie strasznie „miotać”. Takie ich zachowanie bardzo szybko prowadzi do zagnieceń i zabrudzeń.

Dlatego tez, podstawową kwestią jest żeby firanki na okno balkonowe miały obciążanie na dolnej krawędzi. W zależności od tego czy w miejscu gdzie wiszą są częste przeciągi i jak duże jest nasze okno, może być to delikatna ołowianka lub większe obciążniki o wadze nawet 40g. Taki zabieg rozwiązuje wiele problemów.

Czy franki na oknie balkonowym przyciemnią pomieszczenie?

Odpowiedź na to pytanie może wydawać bardzo prosta. Bo przecież jeżeli coś zawiesimy w oknie, to oczywistą rzeczą jest że część promieni słonecznych się od tego odbije. Zgadza się, jednakże nie zawsze równa się to z przyciemnieniem pomieszczenia.

Jasne firanki, wypełniające dosyć dużą przestrzeń jaką jest okno tarasowe, w pomieszczeniach gdzie okna są po obu stronach, mogą odbijać promienie słoneczne wpadające przez przeciwległe okno. W ten sposób zamiast uciekać na zewnątrz, światło zostaje w pomieszczeniu równomierne.

Ile cm od podłogi zawiesić takie firany?

Na dużych oknach bardzo doprze prezentują się bardzo długie firany, które majestatycznie układają się na podłodze. Jednakże w przypadku gdy takie okno jest również wyjściem na taras, jest to niepraktyczne. Starając się utrzymywać idealną czystość nic nie poradzimy na fakt, że w przejściach zbiera się najwięcej zabrudzeń. Takie firany, bardzo szybko straciły by swój blask. Nici z firan „na styk z podłogą” czyli wiszących 2-3mm nad nią w tym przypadku także zostaną uszkodzone. Będą one również zbierać zabrudzenia. Musimy pamiętać, że pod wpływem ciepła wszystkie dekoracje trochę się naciągają i zaczynają dotykać podłogi. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest standard zanany z dobrej klasy hoteli czyli 1,5cm. Tak zawieszone dekoracje na oknie tarasowym, na pewno zachowają świeżość na długie lata.

białe firanki na okno balkonowe

Jeśli masz ochotę - Wycenimy dla Ciebie Firanki na okno Balkonowe. Zajmie nam to maksymalnie 2 dni, a w międzyczasie warto żebyś zapoznał/a się z naszym katalogiem tkanin.

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.