fbpx

Czy rolety rzymskie na oknie balkonowym
to dobry pomysł?

Na to czy rolety rzymskie rzymskie są dobrą opcja na udekorowanie większości okien tarasowych/balkonowych odpowiadamy- zdecydowanie tak! Takie rozwiązanie jak każde ma swoje plusy i minusy.

Czy rolety rzymskie na oknie balkonowym
to dobry pomysł?

Na pewno dużym minusem jest to że za pomocą samych rolet rzymskich będzi ciężko uzyskać całkowite zaciemninenie okna taraswoego. Wielkość takich okien nie da się zasłonić jedną roletą, więc przez przestrzeń między nimi będzie zawsze wpadać trochę światła. Poza tym do szycia rolet rzymskich nie nadaje się wielkość tkanin 100% blackout, ponieważ są zwyczajnie zbyt twarde. Zamiast nich używamy praktycznie na równi efektywnych przyciemniających w ok 90%.

Wielkim plusem rolet rzymskich na oknie balkonowym jest dokładnie to co jest także ich wadą. Jako że masz całkowita dowolność co do wyokości do której będą zasłaniały okno (a przy dwóch roletach na jednym oknie także jego części), możesz przy zachowaniu prywatności wpuszczać maksymalnie dużo światła. Jest to szczególnie przydatne w przypadku okien balkonowych, które dostarczają świata do często bardzo dużych pomieszczeń. Dzięki temu możesz także bez odsłaniania całego okna wychodzić na balkon. Wystarczy że podniesiesz jedną z rolet.

Skontaktuj się z nami:

Rolety rzymskie a otwieranie okna balkonowego/tarasowego

To czy rolety rzymskie czy jakakolwiek inna dekoracja będzie przeszkadzać w otwieraniu okna balkonowego zależy od jego umiejscowienia, przestrzeni nad nim oraz po jego bokach. Możemy jednak ogólnie powiedzieć jak rolety rzymskie sprawdzają się na oknach balkonowych naszych klientów.

Jeżeli problem z otwieraniem okna przez roletę rzymską, to tylko gdy roleta zamontowana nad nim, założona nadal nachodzi na okno. Tak dzieje się często gdy przestrzeń nad oknem jest zwyczajnie zbyt mała, aby złożyć na niej całą, nierzadko bardzo długą roletę rzymską. Jeżeli jednak przestrzeń nad oknem to przynajmniej 30cm, co jest bardzo częste w nowoczesnym budownictwie, nawet przy bardzo wysokim oknie roleta rzymska nie powinna stwarzać problemów z jego otwieraniem.

Jeżeli okno jest przesuwane, problem rozwiązuje się sam, ponieważ rolety rzymskie zupełnie nie mają możliwości kolizji z przeszkleniem. Oczywiście wtedy rolety nie zamontujemy w samej wnęce okiennej

Dowiedz się więcej na temat firanek szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar firanek i zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Nowoczesna lampa a w tle firany

Jaka tkanina na rolety rzymskie na okno balkonowe?

Tkanina użyta do uszycia rolet rzymskich, jest zdecydowanie najważniejszym czynnikiem który definiuje jej finalny wygląd. Dlatego właśnie temu etapowi powinniśmy poświęcić najwięcej uwagi.

Na jaką tkaninę się zdecydować najlepiej mówi to w jakim pomieszczeniu znajduje się okno balkonowe/tarasowe które chcesz udekorować. Ważna jest także ekspozycja pokoju na światło słoneczne. I tak do pokoi z oknami od południa, południowego wschodu i zachodu stosujemy tkaniny przyciemniające. Natomiast do pokoi od północy możemy śmiało możemy zastosować zwykła tkaninę dekoracyjną lub firanową.

Najważniejsze są jednak twoje potrzeby. Jeżeli w salonie planujesz oglądać filmy i seriale czy grać na konsoli, bardzo dobrze sprawdzą się rolety rzymskie z tkaniny przyciemniającej. (ok 90% zaciemnienia). W innym wypadku dobrze sprawdzi się tkanina firanowa.

Z kolei w sypialni z oknem balkonowym jeżeli planujesz zaciemniać okna roletami rzymskimi, ponownie bardzo dobrze sprawdzi się tkanina przyciemniająca. Możesz ponownie zapytać dlaczego nie tkanina zaciemniająca (Blackout)? Na rolety rzymskie tkaniny muszą być odpowiednio miękkie. Wynika to z tego, że sztywna tkanina nie układała by się zbyt efektownie przy podciągnięciu rolety. A my jesteśmy odpowiedzialni za efekt końcowy rolet w twoich wnętrzach.

Bądź Eko i zyskaj rabat!

Zamów u nas zasłony lub firany do których produkcji użyto materiałów z recyklingu! W zamian za bycie świadomym konsumentem dostaniesz od nas rabat w wysokości 5 procent!

firany do pokoju

O naszych usługach

Na tej stronie podpowiadamy tobie trochę postaw w kwestii rolet rzymskich na okna balkonowe/tarasowe. Ale właśnie dobieranie z tobą wszystkich czynników a później szycie rolet i ich montaż jest tym czym zajmujemy się na co dzień. Jeśli chcesz aby twoje okna balkonowe/tarasowe dekorowały piękne rolety rzymskie, koniecznie zgłoś się od nas, doradzimy ci w każdej kwestii. Jesteśmy w tym jednymi z najlepszych w Polsce!

Skontaktuj się z nami:

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.