fbpx

Rolety na duże okna
Pomagamy wybrać odpowiednie

Rolety na duże okna często sprawiają wiele problemów firmą zajmującym się ich produkcją oraz montażem. Chodzi tutaj głównie o gabaryty oraz specjalne przygotowanie do montażu w danych warunkach. My jako firma od zadań specjalnych w tej branży, staramy się zrealizować każde nawet najtrudniejsze zadanie. Na tej stronie omawiamy szerzej temat rolet na duże okna. Zachęcamy do poczytania.

Rolety na duże okna
Pomagamy wybrać odpowiednie

Dlaczego rolety na duże okna są wyjątkowe?

Żeby wyprodukować na wymiar rolety dużych rozmiarów potrzebne jest dużo zmian względem mniejszych rolet oraz odpowiednie przygotowanie. Wiele firm nie podejmuje się realizacji takich systemów. Komplikacje mogą pojawiać się na wielu etapach. Na przykład w przypadku wysokich okien, aby zmieścić zwijającą się tkaninę potrzebna jest kaseta o zwiększonych wymiarach. W przypadku bardzo szerokich okien, wymagana jest za to rura nawijająca tkaninę o dużej grubości ścian i średnicy, tak aby zapobiec wyginięciu. Gdy przychodzimy do montażu dużych rolet, nie wystarczy już drabina i wiertarka jakie zwykle posiada większość małych firm z branży. Aby wykonać montaż na wysokości wymagane jest specjalne rusztowanie oraz wiele innych narzędzi umożliwiających precyzyjny montaż systemu. A to dopiero kilka kwestii które wymagają profesjonalnego przygotowania.

Skontaktuj się z nami:

Dowiedz się więcej na temat firanek szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar firanek i zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Nowoczesna lampa a w tle firany

Jakie rolety na duże okna

Duże okna, w przypadku rolet zwijanych wymagają trochę innego podejścia. Kluczową kwestią jest tutaj napęd rolety. Zazwyczaj jedynym możliwym rozwiązaniem jest zastosowanie silnika elektrycznego. Wynika to z tego że mechanizm koralikowy, opiera się o stosunkowo ma zębatkę, a przy dużych, ciężkich roletach powodowałoby to bardzo duże opory. Dokładnie tak samo jest też w przypadku rolet rzymskich, gdzie do obsługi bardzo dużych okien stosuje się tylko systemy elektryczne.

Jak zamontować rolety na duże okna

Duże rolety to duża masa. Dlatego też aby bezpiecznie zamocować takie systemy, potrzebna jest odpowiednio dobrze powierzchnia oraz sposób montażu. Zacznijmy od podstaw. Aby utrzymać może nie potężny, ale istotny ciężar rolety potrzebny jest solidnie przygotowany sufit. Szczególnie tyczy się to sufitów podwieszanych, czyli płyty gipsowej na konstrukcji z profili stalowych. W tym przypadku ważne jest aby sama płyta gipsowa była mocno zamontowana do profili. Gdy jednak rolety mają być zamontowane bezpośrednio do betonu bardzo ważne jest zachowanie poziomu. Kiedy sufit jest nierówny a roleta szeroka, bardzo utrudnia to zamocowanie jej w uchwytach oraz znacznie wydłużą tą\ czynność. Przy montażu samej rolety na duże okno, szczególnie ważne jest zastosowanie odpowiedniej ilości uchwytów. Rolety te montowane są na uchwytach sprężynowych. Dlatego też aby zachować bezpieczeństwo, nawet gdy “ktoś sie na nich powiesi” zwiększona ilość mocowań zapobiega spadnięciu systemu.

Jaki karnisz do zasłon i firan na haczykach?

Jako że haczyki fleks, był projektowane z myślą o stosowanie ich w hotelach, najefektowniej wyglądają one na karniszach stosowanych w tych budynkach. Dokładnie mamy na myśli szyny ks oraz karnisze elektryczne. To je można spotkać w każdym dobrzej klasy hotelu. W takich najczęściej pod karnisze przygotowywanie są wnęki lub maskownice. Mimo że haczyki fleks na wierzchu wyglądają bardzo ładnie, najlepszy efekt firany lub zasłony tworzą gdy ich karnisz i górna część są „schowane w suficie”. Efekt wylewających się z sufitu zasłon, jest po prostu olśniewający. A co dopiero gdy takie zasłony możemy w każdym momencie szybko i wygodnie zdjąć.

Jak pobrać wymiary na firany na haczykach fleks?

Duża część naszych klientów prosi na o uszycie dekoracji na karnisze które już wiszą na suficie. Wtedy zazwyczaj wy podajecie nam dokładne wymiary a my po wybraniu z wami tkanin bierzmy się od razu roboty. Dlatego też podstawą jest ich dokładne wykonanie.

Jak zawsze interesuje nas długość karnisza oraz wymiar od karnisza do podłogi, jednakże z delikatną zmianą. Jako że aby zawiesić zasłony na flekach będą nam potrzebne rolki lub ślizgi z oczkami to właśnie do nich będziemy odnosić się z zwykłością. A więc gdy będziecie mierzyć wysokość zasłon, potrzebny nam jest wymiar liczony od dolnej, wewnętrznej krawędzi oczka. To właśnie o nią docelowo będzie zaczepiony haczyk.

Skontaktuj się z nami:

Z czym komponować rolety na duże okna

Dekorując duże okna za pomocą rolet zwijanych, wielu naszykilentów decyduje się na zastosowanie także dekoracji innego typu. Przykładowo bardzo popularnym rozwiązaniem jest połączenie rolet oraz zasłon. Przy takim rozwiązaniu rolety pełnią funkcje firanek za to zasłony biorą na siebie zaciemnienie pomieszczenia. Dzięki temu jednak uzyskasz znacznie więcej możliwości. Tradycyjne firanki, aby wpuścić więcej światła do pomieszczenia muszą zostać usunięte, co równoważne jest z odsłonięciem pomieszczenia na widok osób spoza budynku. W przypadku rolet, jeżeli chcesz zachować trochę prywatności a jednocześnie w pochmurny dzień wpuścić światło, wystarczy spuścić je do połowy.

Jakie tkaniny na rolety na duże okna

Zdecydowanie najważniejszą kwestią w projektowaniu rolety na duże okno, jest wybór odpowiedniej tkaniny. To właśnie ona będzie wym co ma dekorować oraz powodować że twoje wnętrze będzie bardziej funkcjonalne. Styl tkaniny jest mocno zależny od tego jak zaaranżowane jest wnętrze. Przykładowo do stylu retro lub naturalnego, popularnym wyborem są tkaniny o splocie naturalnym. Do stylu nowoczesnego za to tkaniny o regularnym splocie, bardziej jednolite. Nie na tym chcielibyśmy się tutaj jednak skupiać. Z praktycznego punktu widzenia bardzo ważny jest typ zastosowanej tkaniny. Jeżeli dekorujesz duże okna w pokoju dziennym, który nie jest jednocześnie kinem domowym, zdecydowanie sprawdzą się tkaniny przezierne. Jeżeli jednak zależy ci na całkowitym zaciemnieniu, w celu np właśnie oglądania filmów i seriali, dobrym wyborem będzie tkanina blackout. W sypialni za to najczęstszym wyborem będą tkaniny blackout. W przypadku jednak gdy zdecydujesz się na połączenie rolet oraz zasłon, to nie ma potrzeby stosować tkaniny zaciemniającej na rolety. Tą funkcje w większości przypadków przejmą zasłony, chyba że wybierzesz na nie tkaninę dekoracyjną. Jednak nawet w tym wypadku po jednoczesnym spuszczeniu rolet i zasunięciu zasłon, powinieneś uzyskać półmrok umożliwiający komfortowy sen.

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.