fbpx

Szyjemy rolety rzymskie
do kuchni na wymiar

Rolety rzymskie do kuchni są praktyczniejszym wyjściem od zakupu firan czy zasłon do dekoracji okna właśnie w kuchni.  Sekrety ich funkcjonalności w tym pomieszczeniu, wyjaśnimy Wam szczegółowo na naszej stronie. A w związku z tym, że jest ich sporo, warto przygotować sobie filiżankę herbaty. Zapraszamy do lektury.

Rolety Rzymskie Do Kuchni
Wybierz idealne rozwiązania od Małgorzaty

Dlaczego rolety rzymskie do kuchni są tak popularne?

Powodzenie rolet rzymskich na przestrzeni wieków jest związane przede wszystkim z ich uniwersalnością. Możemy ją zaobserwować zarówno w przypadku osobnej kuchni jak i jej połączenia z salonem. Są to obecnie najczęściej występujące typy kuchni. Zastosowanie rolet rzymskich w kuchni jest praktyczne ponieważ firany w trakcie przygotowywania posiłków znacznie łatwiej jest pobrudzić. Dodatkowo, rolety rzymskie bardzo łatwo podciągnąć w każdym momencie, co uchroni je przed poplamieniem.

Również w przypadku zasłon - rolety rzymskie wydają się bardziej funkcjonalne. Szczególnie można to zauważyć w przypadku okien umiejscowionych w narożniku pomieszczenia. Ich przewaga polega na tym, że zasłony na takich oknach zasłaniają się do środka, co może stanowić przeszkodę w gotowaniu. Jest także mniej efektowne wizualnie. Rolety rzymskie do kuchni sprawdzają się wtedy znacznie lepiej. Można taką przestrzeń świetnie zagospodarować. Warto również dodać, że przeważnie kuchnia to miejsce w którym nie jest konieczne mocne zaciemnienie. Taka funkcja przyda się jedynie w przypadku, gdy gotujemy i nie chcemy, aby ktoś nas podglądał.

Bądź Eko i zyskaj rabat!

Zamów u nas zasłony lub firany do których produkcji użyto materiałów z recyklingu! W zamian za bycie świadomym konsumentem dostaniesz od nas rabat w wysokości 5 procent!

firany do pokoju

Rolety Rzymskie Do Kuchni - Jakie Materiały Stosujemy?

Wcześniej wspomnieliśmy, że duże zaciemnienie w kuchni jest potrzebne niezwykle rzadko i w odosobnionych przypadkach. Z tego względu często stosowanym materiałem do stworzenia rolet rzymskich do kuchni są tkaniny firanowe. Pełnią one głównie funkcję dekoracyjną, co często znakomicie komponuje się z innymi elementami aranżacji. Dużą popularnością wśród klientów cieszy się chociażby nasza firanka Libnet, która powstaje w 100% z zachowaniem zasad recyklingu.

Poza tkaniną firanową Libnet bardzo praktyczne są również inne materiały poliestrowe. Ich najważniejszym atutem jest fakt, że są łatwe w praniu. Jest to istotne przede wszystkim dlatego, że podczas gotowania para wodna przenosi tłuszcz, który może być czynnikiem brudzącym dekorację okienną. Poza tym warto również wspomnieć, że tkaniny poliestrowe są bardzo wytrzymałe.

Skontaktuj się z nami:

Jak Montujemy Rolety Rzymskie Do Kuchni?

Jest kilka opcji dogodnego sposobu montażu rolet rzymskich w kuchni. Tak naprawdę uzależniony jest on od preferencji klienta. Wpływ ma także aranżacja samego wnętrza. Najbardziej efektownym rozwiązaniem jest zamocowanie ich do sufitu. Istnieje również opcja przytwierdzenia do drewnianej zabudowy, gdy będzie ona już gotowa i przygotowana w pomieszczeniu do montażu.

W sytuacji, gdy nie jest wskazane, aby doszło do jakiejkolwiek ingerencji w powierzchnię zabudowy okna, chociażby ze względu na jej koszty, można również zdecydować się na montaż rolety do ściany. Innym rozwiązaniem, które jest całkowicie bezinwazyjne i jednocześnie pozwala na swobodne otwieranie okna, jest montaż rolety rzymskiej na ramie okiennej. Używane są do tego specjalne zaciski, które w żaden sposób nie naruszają struktury ramy okna.

Rolety rzymskie duo w kuchni

Bardzo często mamy do czynienia w aranżacji wnętrz z połączeniem salonu z aneksem kuchennym, co czasami może sprawić, że obie części tego dużego pomieszczenia wymagają zróżnicowanego oświetlenia. Wówczas ciekawą opcją jest zastosowanie rolet rzymskich duo, które pomogą chociażby uzyskać pełne zaciemnienie, przydatne przykładowo podczas oglądania telewizji w salonie. Swoją nazwę zawdzięczają one budowie – są złożone tak naprawdę z dwóch części, zewnętrznej oraz wewnętrznej, ta pierwsza najczęściej wykonywana jest z tkaniny zasłonowej lub dekoracyjnej, druga zaś z materiału firanowego.

Eleganckie rolety rzymskie w kuchni

Mnogość aranżacji to jeden z najważniejszych atutów tego rozwiązania dekoracyjnego. Bardzo interesującą możliwością jest z pewnością uzyskanie eleganckiego układu pomieszczenia, w którym będą królować jednolite tkaniny w klasycznych kolorach. Przykładem takich odcieni może być chociażby zielony czy beżowy. Z kolei do materiałów, który jest często wykorzystywany do ich stworzenia, należy welur. Choć to nie jedyna propozycja. Bardzo dobrze w ten styl wpisuje się zastosowanie najlepszej jakości rolet rzymskich, które stworzone są z woalu z dodatkiem jedwabiu.

W eleganckich roletach rzymskich w kuchni popularne jest też wykorzystanie klasycznych wzorów. Do takich zaliczają się chociażby motywy naturalne – liście czy kwiaty. Idealnym połączeniem w tej aranżacji jest również wykorzystanie ciekawych dodatków, takich jak chociażby pompony czy frędzle. Wykończenie dekoracyjnym sznurkiem lub z wykorzystaniem taśmy dekoracyjnej, którą również można umieścić na dolnej części materiału. Dla wzmocnienia efektu wizualnego można wszyć pionowe paski dekoracyjne po bokach, najlepiej w kontrastowych kolorach, które znakomicie będą komponować się w takiej aranżacji.

Skontaktuj się z nami:

Rolety rzymskie w nowoczesnej kuchni

Jeśli interesuje Was wykończenie przestrzeni w modernistycznym stylu, warto sięgnąć po jednolite tkaniny z naturalnymi splotami. Te sugestie są aktualne zarówno wtedy, gdy jesteśmy zainteresowani produktem z materiału firanowego, jak i zasłonowego. Bardzo dobrą wizualizacją tego rozwiązania jest opisywana już przez nas wcześniej opcja Libnet. W przypadku wersji zasłonowej, świetnie sprawdza się wykorzystanie tkaniny satynowej. Nowoczesne rolety rzymskie w kuchni, w przeciwieństwie do propozycji eleganckiej, nie posiadają dodatkowego wykończenia w postaci frędzli czy tasiemek. W takich aranżacjach warto z kolei zastosować taśmy ozdobne, a szczególnie sprawdzą się w tym przypadku wzory geometryczne.

Roleta rzymska w kuchni – aranżacje

Efekt wykonania takiego rozwiązania najlepiej widać na konkretnych przykładach, dlatego przedstawimy kilka z naszych realizacji, które z pewnością przekonają ostatnich niezdecydowanych do tej propozycji.

Mamy tutaj do czynienia z opisanym już wcześniej zastosowaniem okien narożnych, w których najbardziej praktyczną opcją jest wykorzystanie rolet rzymskich. W tej nowoczesnej aranżacji możemy zauważyć tkaninę firanową Libnet w beżowym kolorze bez zastosowania żadnych dodatków. Ze względu na wielkość okien, to rozwiązanie jest bardzo mocno wyeksponowane i pozwala zaciemnić pomieszczenie, kiedy jest to potrzebne, czy umożliwić pełne oświetlenie kuchni w ciągu dnia, pełniąc przy tym efektowną rolę dekoracyjną.

W tym przypadku po raz kolejny możemy zauważyć nowoczesną aranżację kuchni przy użyciu rolety rzymskiej, która została tutaj uszyta z tkaniny firanowej Kalcet. Górna jej część w jasnym kolorze odpowiada odcieniowi ścian, a także szafek zawieszonych na ścianie. Dolna z kolei jest jakby przedłużeniem koloru blatu, a także zabudowy poniżej linii okna. Wzór rosnący pozwala również płynnie przejść w klasyczną strukturę firanową. Dzięki zastosowaniu tego rozwiązania dolna część zapewnia zaciemnienie w 50 %, górna zaś w 20%, tworząc harmonię pomiędzy zasłonięciem nas podczas gotowania oraz zapewnieniem odpowiedniej dawki promieni słonecznych.

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 2 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.