fbpx

Karnisze Gięte
Wyższa szkoła dla profesjonalistów

Karnisze gięte to ostatni krzyk mody i skoro ich szukasz prawdopodobnie Twoje okno lub okna są w takim miejscu, w którym powieszeniu firan lub zasłon na prostym karniszu byłoby po prostu niemożliwe. Jako firma szyjąca dekoracje okienne, zajmujemy się także gięciem, dostawą i montażem karniszy. Na tej stronie podajemy wszystkie informacje,  które z pewnością pomogą ci udekorować trudne okna. W razie pytań, śmiało dzwoń, odpowiemy na wszystkie, a nasz numer telefonu znajdziesz zawsze na górze ekranu.

Karnisze Gięte
Zobacz co wybierają profesjonaliści

Karnisze gięte i Dlaczego najlepsze do wyginania są karnisze szynowe?

Szukając idealnego karnisza giętego, który idealnie sprawdzi się w przypadku Twojego okna, na pewno trafiłeś/aś na bardzo wiele ich rodzajów. Do drążków/rurowych, o przekroju prostokąta i wiele podobnych. Wszystkie z założenia spełniają to samo zadanie, jednakże większość z nich w tym przypadku nie są ani praktyczne, a co dopiero efektowne. Chcąc wygiąć karnisz rurowy w skomplikowany kształt by później zamontować go na ścianie lub suficie, będziemy musieli użyć bardzo dużo wsporników, które będą ograniczać jego użyteczność. (utrudnia przesuwanie dekoracji) Nie ma tu też mowy o efektownym wyglądzie. Takie “nadokienne składaki” po prostu wyglądają nieciekawie. Dlatego też jako, że odpowiadamy za efekt końcowy w przypadku gięć zawsze proponujemy karnisze szynowe. One w przeciwieństwie do pozostałych typów, zostały stworzone z myślą o ich gięciu. Dlatego nie ma mowy o jakimkolwiek ograniczeniu funkcjonalności czy nieatrakcyjnym wyglądzie. Zobacz jak wyglądają gięte karnisze na naszych realizacjach.

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 2 głosów.

Skontaktuj się z nami:

Jak można wykonać karnisze gięte z szyny aluminiowej? Przykłady zastosowania.

Karnisze gięte stosujemy do wieszania dekoracji w praktycznie każdym domu czy mieszkaniu. Jako, że każde wnętrza są wyjątkowe, mieliśmy już okazję stworzyć dziesiątki ciekawych rozwiązań na najróżniejsze problemy. Dlatego opisaliśmy Tobie kilka z naszych gięć karniszy, które wykonujemy najceściej.

Karnisz wygięty o 90° na oknie narożnym

W przypadku dekorowania okien narożnych największą popularnością cały czas cieszą się firanki i zasłony. Mamy tutaj dwie możliwości. Możemy zakończyć taki narożnik dwoma karniszami ks lub elektrycznym, które schodzą się w rogu. Za to bardziej efektownym rozwiązaniem jest wygięcie jednego karnisza aby maksymalnie wchodził w narożnik. Takie gięcie na pewno zabierze trochę miejsca w pomieszczeniu przy zasłoniętych dekoracjach. Mimo to zasłony zawieszone na karniszach elektrycznych wygiętych w ten sposób wyglądają niezwykle majestatycznie.

Zgięcie na końcach karnisza otaczające okno

Jeżeli zamontujemy karnisz szynowy równolegle do okna a po jego bokach nie mamy żadnej ściany, spowoduje to że w ciągu dnia po bokach zasłon będzie wpadało do pomieszczenia światło. Aby temu zapobiec stosujemy jedno sprytne rozwiązanie które jest niezwykle popularne w hotelach. Chodzi o to, że gdy karnisz ks na końcach zagniemy pod kątem 90°, spowodujemy że zawieszone na nim zasłony będą idealnie otulać okno oraz dotykać swoimi zewnętrznymi krawędziami ściany okiennej. Wtedy szynę karniszową na której zawiesimy firanę możemy zostawić prostą, gdyż będzie całkowicie zakryta przez zasłonową.

Długi, łagodny łuk dostosowany do zaokrąglonej ściany (stomatolog)

Szczególnie popularne w budownictwie lat 2000 było tworzenie budynków o zaokrąglonych ścianach zewnętrznych. Ma to swój urok, ale jednocześnie uniemożliwia zamontowanie prostego karnisza, szczególnie gdy dekoracjami chcemy przykryć sporą powierzchnię. Wtedy żeby zrobić to efektywnie należy, dogiąć karnisz idealnie do luku po jakim idzie ściana okienna. Nie jest to najprostsze do wykonania gdyż nie da się tego zrobić za pomocą większości giętarek. Dla tego wymagają one tonę manualnej pracy z szyną na wielkim szablonie odzwierciedlającym wymiary w pomieszczeniu.

Ominięcie przeszkody, a karnisze gięte

Bardzo często zdarza się tak że przy oknie mniej lub bardziej planowanie pojawi się coś co utrudnia zawieszenie firan lub zasłon na prostym karniszu. Przykładowo gdy 7 cm od okna w sypialni zapisanie toaletka a jednocześnie chcemy mieć zasłony na całą ścianę i firanki, to trzeba podejść do tego sprytnie. W takich sytuacjach karnisz będzie tak wygięty aby na oknie dawać przestrzeń na zamotanie szyny na której zawiśnie firana, a przy toaletce wyginie się maksymalnie do ściany.

Karnisze gięte w koło

Znacznie rzadziej stosowane niż poprzednie przykłady, jednakże świetnie dodające możliwości gięcia karniszy szynowych są te o kształcie okręgu. Takie karnisze stosujemy głównie do powieszenia zasłon , które mają odgrodzić lub wyeksponować jakieś miejsce w pomieszczeniu. Przykładowo w Hotelu Afrodyta w Radziejowicach wygięte w okrąg karnisze posłużyły do wygrodzenia części wypoczynkowych hotelowego spa.

Dowiedz się więcej na temat karniszy elektrycznych

Zobacz co oferujemy w kwestii karniszy elektrycznych. Z głównej zakładki dowiesz się wszystkiego co potrzebujesz wiedzieć zanim zamówisz karnisz elektryczny.

Montażysta wiercący otwory pod uchwyty do montażu karniszy ks

Jacz często realizujemy projekty z wykorzystaniem gięcia szyn? Niech nasze realizacje mówią za siebie 🙂

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 2 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.