fbpx

Zasłony dźwiękochłonne
Na wymiar

Komfort w domu czy mieszkaniu zależy od wielu czynników. Jednym z kluczowych z nich są dźwięki w jego wnętrzu. Kiedy rozchodzą się w nieprzyjemny dla ucha sposób, czas działać. Skuteczne, a przy tym łatwe do wprowadzenia w życie rozwiązanie to zasłony dźwiękochłonne. Sprawdź, co je wyróżnia oraz dlaczego opłaca się szyć je na wymiar!

Zasłony dźwiękochłonne
realizujemy w całej polsce

Na czym polega działanie zasłon dźwiękochłonnych?

Zasłony dźwiękochłonne to odmiana zasłon akustycznych. Powstają ze specjalistycznych tkanin stworzonych z myślą o poprawie walorów akustycznych wnętrza. Tkanina dźwiękochłonna znajduje się po ich wewnętrznej stronie, co oznacza, że jest skierowana do środka pomieszczenia. Niweluje ona odbite fale dźwiękowe, tym samym przyczyniając się do ograniczenia pogłosu. Istnieje spory wybór tkanin, z których możemy uszyć zasłonę dźwiękochłonną. Jak to możliwe? Nawet porowate, cienkie materiały da się połączyć z podszewką, która zapewni im pożądane właściwości. Takie rozwiązanie wcale nie musi być drogie! Wszystko dlatego, że w roli warstwy dźwiękochłonnej doskonale spisują się „standardowe”, ale grubo tkane tkaniny, jak np. welur. Ich szeroka dostępność wpływa pozytywnie na cenę! Z tego powodu zasłona dźwiękochłonna często kosztuje podobnie do zasłon dekoracyjnych.

Ponadto kiedy decydujesz się na zasłony szyte na miarę, masz pewność, że będą one w pełni dopasowane nie tylko do Twojego okna, ale i wystroju wnętrza oraz gustu. Dzięki precyzyjnym pomiarom i konsultacjom nie ma tu mowy o pomyłce! Warto dodać, że za szycie zasłon na miarę wcale nie zapłacisz więcej od gotowych zasłon.

Skontaktuj się z nami:

Kiedy zasłona dźwiękochłonna sprawdzi się w Twoim domu?

Rozważ zamówienie zasłon dźwiękochłonnych, jeśli w Twoim domu rozchodzi się irytujący pogłos podczas oglądania telewizji czy słuchania muzyki. Dodatkowo może on zaburzać rozmowy, sprawiając, że słowa drugiej osoby stają się niezrozumiałe. Zwykle dzieje się tak w dużych pomieszczeniach z niewielką ilością mebli i tekstyliów, które naturalnie pochłaniają rozchodzące się dźwięki. Powstawaniu echa sprzyjają również wysokie sufity. 

Zasłony dźwiękochłonne znajdują zastosowanie wszędzie tam, gdzie istnieje potrzeba poprawy akustyki. Należy tu wspomnieć o prywatnych domach i mieszkaniach, ale też biurach, studiach nagrań, salach konferencyjnych czy teatrach.

Interesuje Cię zakup zasłon dźwiękochłonnych? Pomożemy Ci dobrać optymalne produkty, który poprawią Twój codzienny komfort życia oraz pozytywnie wpłyną na wygląd wnętrza. Skontaktuj się z nami!

Skontaktuj się z nami:

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.