fbpx

okno trapezowe w domu typu stodoła

Okno trapezowe bywa zmorą projektantów. Jak podejść do tego typu rozwiązania? Czy jest uniwersalny sposób na osiągnięcie świetnego wyglądu, a zarazem sprawienie, że okno trapezowe będzie funkcjonalne? Postaram się Ci to wyjaśnić.

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Dowiedz się więcej na temat karniszy elektrycznych

Zobacz co oferujemy w kwestii karniszy elektrycznych. Z głównej zakładki dowiesz się wszystkiego co potrzebujesz wiedzieć zanim zamówisz karnisz elektryczny.

Montażysta wiercący otwory pod uchwyty do montażu karniszy ks

Dlaczego okno trapezowe jest takie wyjątkowe?

Okno trapezowe to w związku z wielką popularnością jaką cieszą się domy typu nowoczesna stodoła, naprawdę gorący temat. Na równi z tym jak ciekawy i niezwykle efektowny to temat, wielką zagwozdką było zaciemnianie oraz dekoracja takich okien. Dlatego też jako pierwsi w Polsce opracowaliśmy dla Was kilka ciekawych rozwiązań, które na pewno przypadną wam do gustu (zarówno wyglądem jak i funkcjonalnością). Zapnijcie pasy!

Jak działają zasłony na okna trapezowe?

Niezbyt ciekawe rozwiązanie polegające na zamontowaniu zwykłego karnisza na okno trapezowe, dostosowaniu do niego firan bądź zasłon i zablokowaniu ich na stałe – to nie dla nas i naszych klientów. My wykorzystujemy do tego karnisze elektryczne. Pozwalają one na zatrzymaniu zasłony w dowolnym miejscu na skosie. Przez to po perfekcyjnym skrojeniu oraz uszyciu zasłon uzyskujemy bardzo efektowną i funkcjonalną dekoracje takich okien.

Jakie usługi świadczymy i dlaczego warto?

Tworzymy dekoracje i zaciemniania na „niestandardowe” okna, od początku do końca. Co to znaczy? Pomożemy ci w tworzeniu odpowiedniej przestrzeni dla naszych rozwiązań, zamontujemy karnisze, wybierzemy z tobą tkaniny, uszyjemy, powiesimy i odprasujemy zasłony, a Ty będziesz cieszyć się super efektownym rozwiązaniem z naszą gwarancją na 5 lat (która żadnemu z naszych setek klientów nie była potrzebna).

Czego od nas wymagają zasłony na okno trapezowe?

Nie będziemy owijać w bawełnę. Okna trapezowe to naprawdę skomplikowane przypadki w porównaniu do dekoracji tradycyjnych okien w kształcie prostokąta. Po pierwsze musieliśmy rozwiązać kwestie obciążenia, na zasłony przesuwające się po karniszu w górę i w dół oddziałuje dodatkowo siła grawitacji. Następna rzecz to uszycie zasłon lub firan techniką schodkową. Żeby wykonać to zadanie perfekcyjnie wymaga to lata doświadczenia oraz ćwiczenia techniki od naszych krawcowych zajmujących się właśnie tymi zasłonami.

Niezwykle efektownie wyglądają pomieszczenia w których skośne okna ciągną się od podłogi do sufitu – zawieszonego często na wysokości nawet 7 metrów. Wymaga to od naszych  montażystów istnych umiejętności alpinistycznych i świetnego przygotowania.

Ciekawostka: Żeby wykonać wykrój zasłon na skosy, często potrzebna jest nam sala gimnastyczna 😊

Jak mierzyć okno trapezowe?

Do wstępnej wyceny będziemy potrzebować od was wymiarów okien. Oczywiście później przyjedziemy zrobić to na tip top, jednakże teraz powiemy jak możecie zrobić to samodzielnie. Niezależnie od kształtu okna, potrzebujemy od was:

  • Wysokość od podłogi do najwyższego punktu (zazwyczaj sufitu)
  • Wysokość od podłogi do najniższego punktu skosu
  • Szerokość całego okna
Okno trapezowe w domu typu stodoła

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.