fbpx

Dlaczego wybór karniszy na wymiar
jest najlepszym rozwiązaniem?

Jak praktycznie w każdej czynności które robimy na co dzień, dobra podstawa to bardzo ważna część sukcesu. Dokładnie tak samo jest z karniszami które stanowią podstawę firan i zasłon. Bez perfekcyjnie dobranego karnisza do danego okna, ciężko będzie uzyskać efekt który będzie zadowalał Cię pod względem wizualnym i praktycznym.

Karnisze na wymiar
na co zwrócić uwagę?

Na przykład gdy zamontowany karnisz będzie za krótki, dekoracje nie będą tworzyły dobrych proporcji we wnętrzu. Za krótkie karnisze mogą powodować też że np. w przypadku zasłon przyciemniających, będą one wpuszczać światło bokiem. Karnisze które były przygotowane na wymiar danego okna, unikną także żadnych nieporozumień technicznych. Zamawiając karnisze na wymiar nasz specjalista zawsze doradzi ci jaki rodzaj i montażu wybrać.(Oczywiście możemy go też zamontować) Dzięki temu unikniesz na przykład sytuacji kiedy zasłony nachodzą na grzejnik lub inne elementy wystające ze światła okna.

Skontaktuj się z nami:

Typy: karnisze na wymiar

Aktualnie na rynku są setki jak nie tysiące najróżniejszych karniszy kilkunastu typów. Jednak zaledwie kilka z nich jest uniwersalne i mając na celu osiągnięcie świetnego efektu wizualnego i praktycznego – “użyteczne”. Poniżej opiszemy ci kilka z nich.

Szyny KS

Zdecydowanie najpopularniejszym z aktualnie stosowanych karniszy są szyny aluminiowe KS. A zawdzięczają to trzem czynnikom: uniwersalności, łatwemu montażowi i niskiej cenie. Szyny ks można montować do ściany lub do sufitu, we wnęce lub po prostu na suficie. W każdym z tych wariantów przy jednoczesnym wybraniu odpowiedniego systemu (a można dosłownie każdy możliwy) zawieszenia zasłon będą prezentować się bardzo dobrze. Niezależnie od wybranego systemu, montaż samej szyny polega na wciśnięciu jej w sprężynujące, stalowe uchwyty. Dla wielu wydają się zbyt słabe ale przy zachowaniu prawidłowych odległości między tymi uchwytami praktycznie niemożliwe jest żeby szyna wypadła. Bardziej prawdopodobne że wyrwiemy ją z kawałkiem sufitu… Są także dostępne (lub można je pomalować proszkowo) w każdym możliwym kolorze.

Dowiedz się więcej na temat firanek szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar firanek i zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Nowoczesna lampa a w tle firany

Karnisze na wymiar : Elektryczne

Bardziej zaawansowanym substytutem szyn ks są karnisze elektryczne. Są one także oparte o szyny aluminiowe. Te szyny jednak są znacznie większe i grubsze. Mieszczą w sobie taśmę zębatą oraz rolki na stosunkowo dużych kółkach. Karnisze elektryczne dają znacznie więcej możliwości i funkcjonalności. Karnisze elektryczne sterowane są za pomocą panelu ściennego, pilota i aplikacji w smartfonie. W aplikacji Tuya Smart możesz ustawić godzinę o której odsłonią one zasłony, przez to ułatwić sobie chociaż trochę poranne wstawanie. Karnisze elektryczne ne wymiar są także bardzo ważnym elementem zasłon na duże i wysokie okna. Bez nich przesuwanie wielkich ilości tkanin byłoby prawdziwą masakrą. Co więcej takie zasłony po bardzo krótkim czasie stały by się nie świeże i ponaciągane.

Karnisze Drążkowe

Typem karniszy które chyba każdy zna są tak zwane “Drążkowe”. My stosunkowo rzadko je oferujemy klientom, są jednak style dekoracyjne do których aż proszą się o ich zastosowanie. Na przykład do stylu naturalnego/boho świetnie pasują karnisz drewniane. Taki w połączeniu z tkaninami lnianymi wyglądają po prostu obłędnie.

firanka na karniszu drążkowym
Karnisz drążkowy do salonu z bliska, karnisze
firanka na karniszu drążkowym

Bądź Eko i zyskaj rabat!

Zamów u nas zasłony lub firany do których produkcji użyto materiałów z recyklingu! W zamian za bycie świadomym konsumentem dostaniesz od nas rabat w wysokości 5 procent!

firany do pokoju

Karnisze Na Wymiar Na skosy

Kolejny typ karniszy, dedykowany jest tylko na okna skośne. Jako że w ich przypadku na karnisz działa siła w dwóch kierunkach - w dół iw bok, taki karnisz musi być do tego przystosowany, aby zasłony zwyczajnie nie zjeżdżały w dół pod wpływem ciężaru. Dlatego też jako jedyna firma w Polsce opracowaliśmy specjalny system oraz technikę szycia zasłon która pozwala na udekorowanie okien skośnych. Takie zasłony na skosy są istnym zbawieniem dla właścicieli domów typu nowoczesna stodoła. W ich architekturze, często krótka ściana budynku jest jednym wielkim oknem kończącym się na skośnym suficie. Takie przeszklenie wpuszcza masę światła, co przez ostatnie upalne lata powoduje, że pomieszczenie bez zasłon staje się istną sauną - my temu zaradzimy!

Skontaktuj się z nami:

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.