fbpx

firany na wąskie okno
Szyjemy w całej Polsce

Znajdziemy dla Ciebie optymalne wyjście nawet w nietypowej aranżacji, a za taką mogą uchodzić firany na wąskie okno. Z koniecznością ich wykorzystania zetknąć się można w łazience czy kuchni, ale często też w sypialniach, które są umiejscowione na poddaszach, w których okna we wnękach są wykorzystywane po to, aby oświetlić pokój. W każdej z nich wykonamy dla Ciebie dekorację, która będzie praktyczna, ale też świetnie skomponuje się z całością pomieszczenia.

firany na wąskie okno
Jak zadbać o wystrój i światło?

Jak się montuje firany na wąskie okno?

Może się wydawać, że w takich przypadkach konieczne będzie zastosowanie specjalistycznych rozwiązań, wymagających tworzenia skomplikowanych konstrukcji, ale nic bardziej mylnego. Zarówno w przypadku okien standardowych, jak i umiejscowionych we wnęce, ich montaż nie jest odmienny od dużych okien. Instaluje się je w podobny sposób, ale oczywiście z zachowaniem odpowiednich proporcji.

Podobnie jak w przypadku zasłon, najczęściej firany na wąskie okno są montowane na wygiętym karniszu, który, biorąc pod uwagę chociażby wnękę, jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Wbrew pozorom nie jest to szczególnie skomplikowane wyjście konstrukcyjne - wygięte karnisze są bardzo popularne i jednocześnie proste w realizacji dla Ciebie.

Co mogą zapewnić firany na wąskie okno?

Ich zastosowanie da Ci przede wszystkim możliwość doświetlenia pomieszczenia, w którym, ze względu na jego położenie, nie możesz liczyć na duży dopływ światła słonecznego. Wykorzystanie tego rozwiązania nie będzie stanowić w tym żadnej przeszkody, a wprost przeciwnie, dodatkowo rozjaśni wnętrze. Poza tym, do największych zalet należy maksymalne zagospodarowanie dostępnej przestrzeni, która umożliwi przede wszystkim wygodne otwieranie okna. To także świetna opcja dekoracyjna, która będzie stanowić właściwe uzupełnienie wykorzystanej przez Ciebie aranżacji.

Skontaktuj się z nami:

Opinie naszych klientów

Dobra
Na podstawie 154 opinii
tzw_wiktoria_
tzw_wiktoria_
Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług Małgorzaty. Ceny nie wygórowane, bardzo miła, profesjonalna obsługa. Montaż karniszy elektrycznych również bez zarzutów. Mimo że nie do końca było przygotwane miejsce pod ich montaż, Pan instalator poradził sobie z tym beż najmniejszego problemu. Zasłony także wyglądają świetnie, a wybór tkanin do ich uszycia był naprawdę pokaźny. Zdecydowanie polecamy.
Nikita Litvinovich
Nikita Litvinovich
Firma Pani Małgorzaty to zespół prawdziwych specjalistów. Od wyboru tkanin, miejsca na montaż karniszy aż po same zawieszenie uszytych firan, wszystko zostało wykonane bez zarzutów. Jeszcze raz dziękujemy😁
Agata Derda
Agata Derda
Świetna, bardzo profesjonalna obsługa klienta❤️ Samo wykonanie zasłon również bez zarzutów👌🏻 Zdecydowanie polecam!
Michał
Michał
Firma potrafi dobrze doradzić i odradzić - co jest bardzo cenne. Po konsultacjach wybraliśmy inne rozwiązanie do naszego domu niż początkowo zakładaliśmy. Wykonanie bardzo profesjonalne a efekt lepszy niż się spodziewaliśmy. Polecam.
joanna komi
joanna komi
Jestem bardzo zadowolona z zamówienia. Karnisz, zasłony na duże okno ukośne. Bardzo dobry kontakt, pierwotnie ustalona cena nie wzrosła pomimo sporego zwlekania z zamówieniem przeze mnie. Szybka realizacja. Pan wykonał dodatkowe prace niebędące w zakresie, związane z wyprowadzeniem instalacji elektrycznej. A najważniejsze - EFEKT ! Jestem zachwycona ! Dziękuję Joanna

Inne możliwości realizacji firan na wąskie okno

Jak napisaliśmy wcześniej, wykorzystanie dekoracji, która została osadzona na karniszu giętym, jest częstym rozwiązaniem, ale nie jedyną możliwą do wykorzystania opcją. Gdy we wnęce masz zamontowane okno zajmujące sporą część ściany, firany na wąskie okno mogą zostać zainstalowane na prostym karniszu obejmującym całą przestrzeń. Będzie to wtedy wyglądać zdecydowanie bardziej estetycznie, a sprawdzi się oczywiście szczególnie w przypadku, gdy nie zamierzasz często otwierać okna i nie będziesz chciał/a regularnie przesuwać firany.

Jakie aranżacje są najlepsze w przypadku firan na wąskie okno?

Podstawową kwestią, o której musisz pomyśleć przed wyborem firan na wąskie okno, jest ich kolorystyka. Przy podejmowaniu decyzji nie tylko powinnaś/powinieneś wziąć pod uwagę własny gust i aranżację całego wnętrza. Ważnym czynnikiem będzie ich funkcjonalność, pod którą kryje się stopień oświetlenia pomieszczenia po ich założeniu. W związku z tym najlepszą możliwością jest wykorzystanie jasnych barw, takich jak różnie odcienie bieli czy beżowego, które będą rozjaśniać Twoje wnętrze. W tych warunkach świetnie komponować się będą również firanki na wąskie okno wykonane z miękkich tkanin.

Dowiedz się więcej na temat firanek szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar firanek i zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Nowoczesna lampa a w tle firany

Jakie karnisze można zastosować?

Przed montażem firanek na wąskie okno masz do wyboru dwie opcje, które różnią się komfortem obsługiwania, typem aranżacji, ale także ceną, choć w tym ostatnim przypadku nie jest to znacząca różnica. Tymi rozwiązaniami są szyna ks, a także karnisz elektryczny. Każda z nich jest funkcjonalna i sprawdzi się przy tego rodzaju dekoracjach, choć pierwsza z nich wymaga jednak od Ciebie ręcznej obsługi. Jej najważniejszymi atutami jest z kolei uniwersalność zastosowania, ale przede wszystkim niski koszt.

Z kolei karnisz elektryczny świetnie sprawdzi się w nowoczesnych wnętrzach, zaś dodatkowo możesz nim bez problemów zarządzać nie tylko z wykorzystaniem pilota, ale również za pomocą aplikacji na smartfona. Jeszcze jednym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że czasami we wnęce nie dysponujesz dużą ilością wolnego miejsca, które chcesz maksymalnie wykorzystać. Wówczas dostęp do okna może być utrudniony i niezbyt komfortowy. Gdy zamierzasz dość często przesuwać firanki na wąskim oknie, to właśnie karnisz elektryczny będzie najlepszą opcją. Przykładem takiej realizacji jest chociażby okno balkonowe. Jeśli jeszcze nie jesteś pewna/pewien, która z tych opcji będzie dla Ciebie najlepsza, skontaktuj się z nami, a przedstawimy Ci nasze propozycje dostosowane do Twoich możliwości.

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.