fbpx

tkaniny na rolety
Zobacz bogatą kolekcję na Każde okno

Jeżeli szukasz tkaniny na rolety zwijane to bardzo dobrze trafiłeś bądź trafiłaś. Na tej stronie prezentujemy dużą część naszej kolekcji tkanin, z których możesz skonfigurować sobie rolety. Do tego znajdziesz tutaj opis każdego typu tkanin oraz trochę wskazówek odnośnie wybierania materiału do danego wnętrza.

tkaniny na rolety
Zdobimy okna w całej polsce!

Skontaktuj się z nami:

Opinie naszych klientów

Dobra
Na podstawie 154 opinii
tzw_wiktoria_
tzw_wiktoria_
Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług Małgorzaty. Ceny nie wygórowane, bardzo miła, profesjonalna obsługa. Montaż karniszy elektrycznych również bez zarzutów. Mimo że nie do końca było przygotwane miejsce pod ich montaż, Pan instalator poradził sobie z tym beż najmniejszego problemu. Zasłony także wyglądają świetnie, a wybór tkanin do ich uszycia był naprawdę pokaźny. Zdecydowanie polecamy.
Nikita Litvinovich
Nikita Litvinovich
Firma Pani Małgorzaty to zespół prawdziwych specjalistów. Od wyboru tkanin, miejsca na montaż karniszy aż po same zawieszenie uszytych firan, wszystko zostało wykonane bez zarzutów. Jeszcze raz dziękujemy😁
Agata Derda
Agata Derda
Świetna, bardzo profesjonalna obsługa klienta❤️ Samo wykonanie zasłon również bez zarzutów👌🏻 Zdecydowanie polecam!
Michał
Michał
Firma potrafi dobrze doradzić i odradzić - co jest bardzo cenne. Po konsultacjach wybraliśmy inne rozwiązanie do naszego domu niż początkowo zakładaliśmy. Wykonanie bardzo profesjonalne a efekt lepszy niż się spodziewaliśmy. Polecam.
joanna komi
joanna komi
Jestem bardzo zadowolona z zamówienia. Karnisz, zasłony na duże okno ukośne. Bardzo dobry kontakt, pierwotnie ustalona cena nie wzrosła pomimo sporego zwlekania z zamówieniem przeze mnie. Szybka realizacja. Pan wykonał dodatkowe prace niebędące w zakresie, związane z wyprowadzeniem instalacji elektrycznej. A najważniejsze - EFEKT ! Jestem zachwycona ! Dziękuję Joanna

O nas

Jesteśmy firmą zajmującą się kompleksową aranżacją okien domów i mieszkań w całej Polsce. U nas na możesz wybrać tkaninę, kolor kasety, sposób montażu i dostosować każdy inny aspekt tak aby rolety prezentowały się perfekcyjnie. A przy każdym z etapów pomoże ci nasz zespół specjalistów. Zajmiemy się także montażem podłączeniem i konfiguracją gotowych rolet. A jeżeli zażyczysz sobie każdy inny typ dekoracji okiennych np jak firanki i zasłony, to także wybierzemy z tobą tkaniny, uszyjemy je a później zamontujemy karnisz i powiesimy gotowe dekoracje.

Typy tkanin na rolety

Tkaniny na rolety dzielimy na trzy główne typy: transparentne, przyciemniające i zaciemniające. W tej sekcji strony opisujemy szczegółowo każdy z tych typów. Zdecydowanie pomoże ci to w zdefiniowaniu potrzeb danego pomieszczenia w twoim domu lub mieszkaniu.

Transparentne

Tkaniny transparentne mają za zadanie wypuszczanie jak największej ilości światła smoczego do wnętrza, przy jednoczesnym nadaniu mu troche prywatnosci. Taki materiał zazwyczaj rekomendujemy do ciemnych wnętrz, które jednocześnie wystawione są na widok sąsiadów lub przechodniów.

rolety zwijane w kasetach na oknie w salonie

Dowiedz się więcej na temat firanek szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar firanek i zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Nowoczesna lampa a w tle firany

Przyciemniające (dimout)

Tkaniny przyciemniające to zdecydowanie najbardziej uniwersalne rozwiązanie jakie możesz stosować na oknie każdego pomieszczenia. Tkaniny te blokują zazwyczaj około 50% światła wpadającego przez okno. Zazwyczaj nasi klienci wybierają je do pomieszczeń jak salon, czy gabinet domowy które są mocno wyeksponowane na promienie słoneczne.

Zaciemniające (Blackout)

Tkaniny Blackout na rolety zwijane, czyli te które dają 100% zaciemnienia, różnią się znacznie budową od transparentnych. Całkowite blokowanie wpadającego święta uzyskują na dwa sposoby. Pierwszy- najpopularniejsze to specjalna powłoka silikonowa. Jest ona nanoszona na tkaninę bazową które widziana jest od wnętrza budynku. To ona odpowiada za wyłą tkaniny i charakter tkaniny. Sama powłoka silikonowa jest zazwyczaj w kolorze białym, co zapobiega nagrzewaniu się rolet w upalne dni. Drugą metodą są tkaniny całkowicie wykonane z silikonu. Nie posiadają one zazwyczaj wyraźnej struktury oraz mają jednolity kolor.

Jaki materiał na rolety w danym pomieszczeniu?

To jaki materiał wybierzesz do wykonania rolety w danym pomieszczeniu bardzo mocno przełoży się na jego codzienne użytkowanie. Tutaj opisujemy jakiekie typy tkanin możesz użyć w danym pomieszczeniu i warunkach, tak aby uzyskać idealne oświetlenie wnętrza pod dane potrzeby.

beżowa roleta na oknie i kwiaty
beżowa roleta na wysokim oknie w biurze

Jakie tkaniny na rolety do sypialni?

Aktualnie większość osób dekorujących okna w sypialni bierze pod uwagę mocne zaciemnienie. Aby takie uzyskać za pomocą rolet zwijanych musisz zdecydować się na tkaniny typu blackout. Roleta wykonana z niej zablokuje praktycznie całe światło wpadające przez okno, z wyjątkiem boków. Aby zablokować całe światło, potrzebne będą jeszcze specjalne prowadnice. Ale one są dedykowane dla sal konferencyjnych. W ciągu nocy takie rolety zagwarantują ciemność która pozwala na komfortowy sen. Dosyć popularnym, rozwiązaniem do sypialni jest połączenie rolet zwijanych z zasłonami. Wtedy zarówno na rolety jak i zasłony możesz wybrać tkaninę przyciemniającą. Po zasłonięciu obydwu dekoracji powinny dać w sumie około 90 do 99% zaciemnienia (w zależności od koloru tkaniny). Takie połączenie daje wiele więcej funkcjonalności. Rolety mogą wtedy w ciągu dnia o poranku pełnić funkcje firanek, chroniąc cię przed wzrokiem sąsiadów i przechodniów.

Jaki materiał na rolety do salonu

W przypadku salonu zazwyczaj nasi klienci wybierają między tkaninami transparentymi a przyciemniającymi. Wybór zależy od rozłożenia okien w budynku, tu też od nasłoneczniania pomeiszczenia. Przykładowo jeśli okna twojego salonu znajdują się od południa, zdecydowanie większy komfort w ciągu dnia gwarantuje tkanina przyciemniająca. Z kolei jeśli od północy/północnego wschodu zazwyczaj powinna wystarczyć tkanina transparentna. Tkaniny na rolety blackout do salonu wybierane są tylko w przypadku gdy przewidziane jest kino domowe. Tatka tkanina podczas zablokuje praktycznie całe światło lamp ulicznych, tak aby nie zaburzać wieczornego oglądania filmów lub seriali.

Jakie tkaniny na rolety do kuchni

Często pomijanym tematem, jednocześnie bardzo ważnym dla komfortu przebywania nia w domu jest dobór odpowiednich tkanin na rolety w kuchni. Tutaj podobnie jak w przypadku rolet rzymskich, najlepszym rozwiązaniem będzie tkanina przycinająca. Dlaczego? W przypadku gdy kuchnia posiada okna z widokiem na ulicę, wielkość osób zwyczajnie krępuje się w niej podczas gotowania. Tkaniny pracujące tak samo jak dobrze blokują część światła wpadającego do pomieszczenia, równie dobrze sobie radzą z maskowaniem tego co dzieje się we wnętrzu. Taka tkanina też nadal wpuści sporo światła słonecznego do pomieszania, więcej nie będziesz musieć się przejmować się że powstaną egipskie ciemności.

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.