fbpx

Zasłony Z Kryształkami
Booster efektu woow!

Dobrze zaprojektowane i uszyte zasłony z kryształkami robią naprawdę szał we wnętrzach. Wiemy że wy też to wiecie! Na tej stronie opisaliśmy dla was to jak tworzymy dla was takie zasłony oraz wszystkie kwestie które pomogą osiągnąć ten wymarzony efekt wooow.

Zasłony Z Kryształkami
Booster efektu woow!

Dwie możliwości na zasłony z kryształkami

Projektując dla was na wymiar zasłony z cyrkoniami zawsze mamy wam do zaproponowania dwie techniki które później definiują efekt końcowy. W tej sekcji sorny opisujemy dokładnie każdą z nich. Po przeczytaniu będziesz mieć obraz jak mogą wyglądać twoje wymarzone zasłony.

Skontaktuj się z nami:

Jak dobrać odpowiednie zasłony z kryształkami?

Zasłony uszyte z tkanin z wplecionymi kryształkami

Super wyjątkową opcją na uszycie zasłon z cyrkoniami będzie wybór tkaniny która dosłownie już ma w sobie to coś. W ofercie mamy kilka takich tkanin ale najbardziej efektowną więc też najczęściej wybieraną jest Galian SV. Jest to tkanina przyciemniająca o dosyć grubym splocie w który właśnie wplecione są malutkie kryształki. Sone rozmieszocnie na tkaninie dosyć równomiernie jednkaże każdy jej metr jest niepowtarzalny. To że diamenciki wplecione są między nici tworzy bardzo ciekawy efekt załamywania światła. Kiedy chodzimy po pokoju w którym wiszą takie zasłony, pod różnym kątem patrzymy na zasłony więc zza splotu pojawiają nam się różne kryształki. Sprawia to wrażenie jakby całe zasłony sie mieniły. Zasłony uszyte z takiej tkaniny na pewno nigdy nam się nie znudzą.

Kryształki ręcznie wprasowywane w wybranym miejscu

Kiedy wymarzą ci się zasłony z kryształkami rozmieszczonymi w kilku miejscach, zrobimy to wpasowując pod wysoką temperaturą specjalne cyrkonie. Wykorzystujemy do tego specjalne wysokiej jakości kryształki, które są dedykowane właśnie do dekoracji na tkaninach. Nie musisz się więc martwić że podczas konserwacji zasłon, coś od nich odleci. Tą technikę wykorzystujemy na przykład gdy chciałbyś aby wewnętrzne zakłady zasłon (części które stykają się po ich zasłonięciu) były po całej wysokości ozdobione diamencikami. Wtedy po ich zasłonięciu na środku okna pojawi się wielki diamentowy pas. W ciągu dnia za to to wykończenie będzie zwracało uwagę na zasłony odbijając wpadające przez okna światło w stronę obserwujących.

Jak szyjemy zasłony z cyrkoniami aby prezentowały się olśniewająco?

Zasłony z kryształkami zdecydowanie najczęściej wybieramy do stylu glamour. A żeby zasłony były naprawdę glam to trzeba do nich podejść trochę inaczej. Takie zasłony muszą zwyczajnie być zrobione na bogato. A to możemy uzyskać wybierając marszczenie 200%, czyli na metr zasłony przypadają 2 metry bieżące tkaniny. Im większe marszczenie zastosujemy tym więcej fałd materiału powstanie na naszych zasłonach. Przy tworzeniu zasłon z kryształkami zależy nam właśnie aby takich powstawało jak najwięcej gdyż powodują one jeszcze lepszą grę świateł. Zazwyczaj nie proponujemy upinania takich zasłon gdyż uważamy że świetna tkanina nie potrzebuje aby nadać szyku oknom. Przykładamy jednak uwagę do tego na czym takie zasłony zawisną. A właściwie co będzie łączyło je z karniszami. Ciężkie zasłony z cyrkoniami najlepiej gdy uszyjemy wam na fleksach. Pozwoli to wam bardzo wygodnie i szybko ściągać do konserwacji oraz nam za perfekcyjne wyregulowanie ewentualnych nierówności sufitu bądź podłogi.

Na jakim kolorze najlepiej prezentują się kryształki oraz jakie tkaniny sprawdzą się najlepiej?

Każdy kto kiedyś miał do czynienia z brokatem, wie, że im jest on ciemniejszy tym bardziej rzuca się w oczy. Podobnie jest przy zasłonach z kryształkami. To jak mocną będą się wybijały będzie zależało od tego jak ciemna jest tkanina. Dlatego też aby jak najbardziej wyeksponować nasze cyrkonie najlepiej jak zdecydujemy się na kolor taki jak czarny, granatowy, czy ciemne szarości. Jednakże jeżeli nie przewidujemy takich we wnętrzu to nic się nie stanie. Po prostu kryształki będą trochę mniej się wybijać. W przypadku zasłon z zamocowanymi cyrkoniami jesteśmy ograniczeni wyobraźnia producentów tkanin. Zupełnie odwrotnie będzie w przypadku gdy kryształki będziemy wprasowywać. Kolory się nie zmienią ale mamy tutaj szerokie pole do popisu co do typu tkaniny, jej splotu i właściwości. Zacznijmy może od typu. Na zasłony z kryształkami najlepiej sprawdzą się tkaniny przyciemniając lub zaciemniające. W ciągu dnia nie chcielibyśmy aby słońce wpadające przez okna rozjaśniało tkaninę i powodowało że kryształki stawały by się prawie niewidoczne. Co do struktury i splotu, na zasłony kryształkami najlepiej postawić na taką strukturę która również ciekawie będzie pracować ze światłem. Szczególnie do stylu glamour, od razu nasuwa się welury. One dzięki swoim włoskom dodatkowo wzmocnią efekt który tworzą na zasłonach kryształki.

Jakie oświetlenie do zasłon z kryształkami?

Aby wyciągnąć z zasłon z kryształkami najciekawsze efekty odbijania światła, kluczowe jest odpowiednie oświetlenie. Bardzo w tym pomocne są wszystkie metody chowania karnisza jak wnęki czy maskownice. W takich wielu z naszych klientów od początku decyduje się na oświetlenie LED. Takie rozmieszczone we wnęce dookoła sufitu bardzo je optycznie powiększa. W przypadku zasłon z cyrkoniami sprawi jednak, że nasze kryształki znajdujące się w załamaniach tkaniny dosłownie rozbłysną. Jeśli jednak nie przewidziałeś wcześniej tego rozwiązania nie jest to problem. Listwy LED można zamontować za wcześniej przyklejoną maskownicą styropianową lub wykonaną z tkaniny.

Dowiedz się więcej na temat zasłon szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

salon z kanapą z brązowej skóry i szare zasłony na karniszu elektrycznym

O realizacji którą widzicie na zdjęciach...

Większość zdjęć które pokazują wam jak prezentują się zasłony z kryształkami pochodzi z naszej realizacji w okolicach Katowic. Okna tego salonu dekorują zasłony uszyte z tkaniny Galian SV która ma fabrycznie wplecione w swoją strukturę malutkie cyrkonie. Jako że jest to salon nie mogło w nim zabraknąć także firanek. Jednakże w tym przypadku występują panele japońskie uszyte z firany siatkowej Corcel o bardzo małych oczkach. Obydwie dekoracje w dodatku zawieszone są na systemach elektrycznych. Zasłony z kryształkami powieszone na karniszach elektrycznych podczas zasłaniania robią naprawde niesamowite wrażenie.

Skontaktuj się z nami:

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.