fbpx

Panele Japońskie
Tylko Dla Poszukujących Stylu

Panele Japońskie powinny kojarzyć się z trwałością, niezawodnością oraz prostotą formy. Chociaż bogactwo tkanin zachęca do eksperymentowania, nasze 30-to letnie doświadczenie pozwala uniknąć rozczarowań naszych klientów. Chociaż można powiesić zasłony panelowe na karnisz, my proponujemy kompleksowe rozwiązania. Panele zasłonowe świetnie wyglądają w świetle dziennym, jednak szczególnego charakteru i wyrazistości nabierają wieczorem, w świetle księżyca.

Dlaczego polecamy panele japońskie?

Chociaż główna cecha paneli Japońskich to ich prostota, to oczywiście nie mam tu na myśli tylko stylu. Panele tworzą surowy klimat, a wnętrza w których zostaną zastosowane nabiorą typowo Japońskiego, powściągliwego charakteru.

Oczywiście, nie wszędzie pożądamy tego efektu.

W wyniku tego, że panele świetnie sprawdzą się w stylach stawiających na prostotę formy jak np. styl skandynawski, oczywiście polecamy je również osobom lubiącym minimalizm.

Istotnie, genialnie wyglądają w salach konferencyjnych czy przestrzeniach biurowych firm nastawionych na nowoczesność oraz które chcą zaznaczyć swój ład korporacyjny - choć nie tylko. Do dzielenia przestrzeni, bardzo często wykorzystywane są też w domach i mieszkaniach prywatnych. Dzięki nim, przykładowo w apartamentach typu studio, możemy prostym sposobem odgrodzić sypialnie od reszty pomieszczenia.

Swoja popularność zawdzięczają także różnym kompozycjom kolorów. Panele japońskie, nie muszą być tylko jednolitą ścianą. Każdy z paneli możemy wykonać z innej tkaniny w innym kolorze. Ta opcja świetnie sprawdza się w każdym stylu, od vintage aż po glamour.

Skontaktuj się z nami:

Opinie naszych klientów

Dobra
Na podstawie 154 opinii
tzw_wiktoria_
tzw_wiktoria_
Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług Małgorzaty. Ceny nie wygórowane, bardzo miła, profesjonalna obsługa. Montaż karniszy elektrycznych również bez zarzutów. Mimo że nie do końca było przygotwane miejsce pod ich montaż, Pan instalator poradził sobie z tym beż najmniejszego problemu. Zasłony także wyglądają świetnie, a wybór tkanin do ich uszycia był naprawdę pokaźny. Zdecydowanie polecamy.
Nikita Litvinovich
Nikita Litvinovich
Firma Pani Małgorzaty to zespół prawdziwych specjalistów. Od wyboru tkanin, miejsca na montaż karniszy aż po same zawieszenie uszytych firan, wszystko zostało wykonane bez zarzutów. Jeszcze raz dziękujemy😁
Agata Derda
Agata Derda
Świetna, bardzo profesjonalna obsługa klienta❤️ Samo wykonanie zasłon również bez zarzutów👌🏻 Zdecydowanie polecam!
Michał
Michał
Firma potrafi dobrze doradzić i odradzić - co jest bardzo cenne. Po konsultacjach wybraliśmy inne rozwiązanie do naszego domu niż początkowo zakładaliśmy. Wykonanie bardzo profesjonalne a efekt lepszy niż się spodziewaliśmy. Polecam.
joanna komi
joanna komi
Jestem bardzo zadowolona z zamówienia. Karnisz, zasłony na duże okno ukośne. Bardzo dobry kontakt, pierwotnie ustalona cena nie wzrosła pomimo sporego zwlekania z zamówieniem przeze mnie. Szybka realizacja. Pan wykonał dodatkowe prace niebędące w zakresie, związane z wyprowadzeniem instalacji elektrycznej. A najważniejsze - EFEKT ! Jestem zachwycona ! Dziękuję Joanna

Najważniejsze cechy jakie wyróżniają panele japońskie

ProporcjeTo jaką szerokość będą miały nasze poszczególne panele, zależy od proporcji w pomieszczeniu. Przykładowo w niewysokim pomieszczeniu, w którym sufit mamy na wysokości ok 2,2m świetnie sprawdzą się panele o szerokości co najwyżej 50-55cm.

Zdecydowanie, optycznie podwyższą nasze pomieszczenie, dzięki czemu będzie wydawało się bardziej przestronnym. Proporcjonalnie do wyższych pomieszczeń, przykładowo wysokich na 3 metry i więcej możemy uszyć panele japońskie o szerokości 60-65cm.

Będą wyglądały one bardzo solidnie i idealnie wpasują się w charakter jaki tworzą, wysokie wnętrza. To dość istotne żeby dobrać szerokość paneli do wysokości wnętrza bo efekt wizualny, który chcemy dzięki nim uzyskać – powinien być niesamowity i zachwycający.

Parkowanie, czyli ile miejsca potrzebują panele japońskie?Kolejną kwestią, jaką trzeba wziąć pod uwagę wybierając panele japońskie jest ilość miejsca jaką potrzebują na „zaparkowanie”. Nie ma się tutaj jednak czym martwić. Średnia szerokość potrzebna na zaparkowanie zasłony to około 30cm. Więc na okno o szerokość 4m, po dwóch stronach będzie potrzebne ok 60cm.

Bardzo podobnie jest w przypadku paneli japońskich. Licząc, że średnia szerokość panelu japońskiego to 60cm, to na symetryczne zaparkowanie na takim oknie po obu stronach dwóch paneli, będzie potrzebne jakieś 65cm. Te dodatkowe 5 cm wynika z tego że zsunięte panele japońskie, nie nachodzą idealnie na siebie.

Jest to tylko i wyłącznie efekt ich budowy. Co do sposobów, na jakie możemy zaparkować panele japońskie to mamy dwa: po prawej/lewej stronie lub obustronnie. Przy parkowaniu obustronnym, nie musi być tez symetryczne. Przykładowo w konfiguracji trzy panele po prawej i dwa po lewej. Nie ma prawie żadnych ograniczeń.

Szybkość paneli japońskichOmawiając elektryczne panele japońskie, ciężko było by ominąć kwestię ich prędkości. Nie są one może demonami szybkości, gdyż przesuwają się ok 12cm/s. To przecież strasznie wolno!

Wolno? Spójrzcie tylko na film powyżej. Co prawda nie mogą równać się z karniszami elektrycznymi, które mkną 16cm/s ale i tak wygląda to niezwykle efektownie. Jednak ma to też swoje plusy.

Dzięki temu, że silnik chodzi na trochę niższych obrotach, to dźwięk jaki wydaje jest zdecydowanie cichszy niż w przypadku karniszy elektrycznych, a to ma wpływ na nasze samopoczucie.

Świetny sposób prezentacji tkaninySpora płaszczyzna, jaką tworzą panele japońskie, jest idealnym miejscem w którym dokładnie można pokazać walory tkaniny. Oprócz pokazania samej jej faktury, w przypadku tkanin z nadrukowanymi bądź wypalanymi wzorami, działają jak istny billboard dekoracyjny.

Idealnie prezentują, to co projektanci chcieli wyrazić we wzorze tkaniny. W przypadku wzorów wypalanych, ma to jeszcze jeden atut. Chodzi o grę światła. W tkaninach wypalanych, w miejscach w których mamy wzór, tkanina jest dużo cieńsza niż na reszcie bazy.

Dlatego też, w tych miejscach światło przechodzi zdecydowanie mocniej. W połączeni idealnym kontem padania światła, który umożliwiają panele japońskie, wzory te stają się super widoczne i wyraźne. Ma to wpływ na ogólny, dobry odbiór naszego wnętrza.

Panele japońskie to doskonałe rozwiązanie dla powierzchni biurowych - ale nie tylko...

Oczywiście, zasłony panelowe, potocznie zwane panelami Japońskimi, to rozwiązanie, które nie ma sobie równych. Istotnie, jeżeli chodzi o przesłanianie powierzchni biurowych i budowę świadomości marki to ciężko je do czegoś porównać. Chociaż, na ich przewagę nad innymi technologiami składa się wiele czynników to my, jako firma specjalizująca się w nowoczesnych rozwiązaniach, jesteśmy prawie pewni oraz przekonani, że ich rosnąca popularność i dostępność, nie są przypadkowe.

Oczywiście, zasłony panelowe są bardzo cenione w środowisku biznesowym. Tylko dlaczego?

Chociaż swoją przewagę zaznaczają głównie zaawansowanymi technicznie rozwiązaniom i prostej oprawie, panele to wzór stylu minimalistycznego. Oczywiście, prostota formy tylko ukrywa ich techniczne walory.

Choć wiele firm decyduje się na panele ze względu właśnie na ich surowy charakter to wiemy dlaczego. Istotnie to, że świetnie zaznaczają ład korporacyjny potęgując w osobach z nimi obcujących obraz lekkości, a zarazem surowości jest coraz bardziej cenione. Drapieżny i możliwy do osiągnięcia srogi wygląd mogą doceniać przedstawiciele dużych koncernów i liderów rynku, zaznaczając niejako swoją dominację.

Skontaktuj się z nami:

Panele japońskie - z jakich tkanin je wykonujemy?

Więcej na temat tego z jakich tkanin wykonujemy zasłony panelowe mogą się Państwo dowiedzieć klikając w linki poniżej. Prowadzą one do stron z naszymi firankami i zasłonami. Opisujemy tam materiały, których używamy przy produkcji paneli Japońskich.

Istotnie, zaletą tkanin firanowych jest duża przepuszczalność światła i to, że dają poczucie prywatności. Tkaniny zasłonowe natomiast, dają pełną prywatność, ale również powodują zaciemnienie. Co jest dla Ciebie istotniejsze? Oczywiście, daj nam znać 🙂 Numer telefonu i adres e-mail – na dole strony 😉

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.