Szyjemy Firany i Zasłony Wave Na Wymiar ⋆ Zobacz Inspiracje
+48 601 782 190
zasłona wave, firany fale, firany wave, zasłony na taśmie fala

firany i Zasłony wave
jak mieć w oknach idealne fałdki?

Jeżeli szukasz firmy która uszyje dla ciebie firany lub zasłony wave (fale) to dobrze trafiłaś/eś. Zajmujemy się szyciem takich zasłon na wymiar, a na tej stronie dowiesz się dosłownie wszystkiego na ich temat.

firany i Zasłony wave
jak mieć w oknach idealne fałdki?

Jeżeli szukasz firmy która uszyje dla ciebie firany lub zasłony wave (fale) to dobrze trafiłaś/eś. Zajmujemy się szyciem takich zasłon na wymiar, a na tej stronie dowiesz się dosłownie wszystkiego na ich temat.

zasłona wave, firany fale, firany wave, zasłony na taśmie fala

Dwa rodzaje zawieszenia typu wave

Z dystansami w rolkach
W większości sklepów internetowych z dekoracjami okiennymi dostępny jest tylko jeden system wave, który do idealnego ułożenie firan lub zasłon wymaga specjalnych rolek połączonych ze sobą w rożnych dystansach sznurkiem. Gdy zawiesimy oraz odpowiednio ułożymy na nim dekoracje, po rozsunięciu zasłon rolki te bez pilnowania żeby każda fałda tkaniny oraz zaczepu była idealnie równa. Jego jedynym mankamentem jest że nie pasuje do każdego typu szyn (prowadnic). Dlatego też za każdym razem musimy sprawdzić co zamontowane jest na twoim suficie lub ścianie. Ewentualnie dobierzemy coś odpowiedniego.

Z dystansami w taśmie
Zdecydowanie mniej wymagającym i uniwersalnym rozwiązaniem jest system wave umieszczony na taśmie. Działa ona na podobnej zasadzie jak inne taśmy marszczące, ale zamiast standardowych marszczeń tworzą się szerokie, równomierne fale. Pozwala ona na to, że takie zasłony lub firany można zawiesić na każdym systemie z prowadnicą wystarczy, że będą w nim rolki lub ślizgi z agrafkami.

Pranie firan i zasłon z zawieszeniem typu fale

Pranie zasłon i firan na zawieszeniu fali to jest chyba najprostsze ze wszystkich typów wieszania zasłon. Szczególnie w przypadku, gdy jest to system z dystansami w rolkach. Wtedy konserwacja zasłon polega tylko i wyłącznie na zdjęciu ich z systemu i wrzuceniu do pralki. Nie wymagają one żadnego upinania, rozwiązywania ani żadnych “prac twórczych”. Są one jakby prostym kawałkiem tkaniny z wszytą u góry taśmą. Z kolei w przypadku sytemu w którym za tworzenie się fal odpowiada sama taśmą, trzeba tylko porzucić sznureczek aby rozluźnić fałdki i zabezpieczyć do prania. (tak aby nie latał po całej pralce) Później po praniu oczywiście trzeba je marszczyć tak jak były marszczone na początku. Jest to jednak bardzo intuicyjne. Co do samego prania w pralce, to zawsze najlepiej używać najniższej temperatury oraz płynów dedykowanych do prania firan lub zasłon. Najłatwiej jest, szczególnie w przypadku bardzo szerokich i wysokich firan i zasłon wave pozostawić ich konserwacje specjalistom. Czyli nam😁 Prowadzimy w pełni ekologiczny serwis prania dekoracji naszych klientów. Ty zamawiasz czyszczenie (tu damy link do prania ), my zawieszamy, czyścimy i przywozimy czyste, pachnące dekoracje, wieszamy je i zaprasowujemy. I wszystko za pomocą bezpiecznych dla człowieka i naszego środowiska środków.

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Według Opinii Klientów - Najlepsi w Poznaniu

DOBRA
95 opinii na
Zuza Kmieciak
Zuza Kmieciak
09/04/2022
Zweryfikowana
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, pani Małgorzata wraz z synem pomogli wybrać tkaniny idealnie odpowiadające projektowi i potrzebom, wszystko zostało wymierzone i zainstalowane pod wymiar. Efekt jest naprawdę piękny 🙂 Doceniam za indywidulane podejście do klienta. Z całego serca polecam!
Czytaj więcej
Patrycja
Patrycja
08/04/2022
Zweryfikowana
Pełen profesjonalizm i bardzo dobry kontakt, serdecznie polecam!
Czytaj więcej
Aleksandra Sowińska
Aleksandra Sowińska
06/04/2022
Zweryfikowana
Jestem architektem wnętrz. Z Panią Małgorzatą każda realizacja wyszła idealnie. Szukałam firmy, która broni się jakością swojej usługi i posiada duży wybór materiałów. Pani Małgorzata pojawia się na inwestycji w celu pomiaru a nawet zabiera wybrane próbki. Inwestorzy cenią sobie profesjonalne podejście.
Czytaj więcej
Monika Z
Monika Z
30/03/2022
Zweryfikowana
Super szybka realizacja. Szeroki wachlarz materiałów. Fachowe wykonanie i montaż. Zasłony wyglądają elegancko i z powodu, że pełnią funkcję ściany w gabinecie kosmetycznym wprawiają klientki w zachwyt. Polecam współpracę 👌
Czytaj więcej
Dobrochna Niezgoda
Dobrochna Niezgoda
29/03/2022
Zweryfikowana
Pani Małgorzata robi bardzo dobre pierwsze wrażenie, osoby rzetelnej, zaangażowanej i znającej się na temacie. Jednak to niestety tylko pierwsze wrażenie. Montaż naszych karniszy i zasłon opóźnił się o dwa miesiące. W między czasie bardzo ciężko było się z Panią Małgorzatą skontaktować i czegokolwiek dowiedzieć. Kilka razy mówiła że już gotowe i że przyjeżdzają, po czym w umówiony dzień na pytanie o której będzie dostawałam odpowiedzieź że jednak nie będzie. Wymówki były na początku że mąż chory, potem że dostawca nie wysłał materiału, potem że ktoś tam kłamie, a prawda była niestety taka że Pani Małgorzata umawiała się ze mną na montaż chociaż wiedziała że zasłony nie są jeszcze uszyte. Finalnie okazało się że uszyte zasłony są za krótkie (prosiłam żeby troszkę leżały na podłodze a nie wisiały) a górą wystają fatalne plastikowe wieszaczki i niestety rezultat jest taki że nie zaciemniają pokoju tak jak było w planie bo i górą i dołem wpada światło. Po zamontowaniu karniszy i zasłon Pani Małgorzata jednak znalazła czas na kontakt z klientem i codziennie nękała mnie (oraz mojego partnera) telefonami i mailami z pytaniem kiedy dostanie zapłatę za usługę. Zasłony wiszą, wyglądają jak wyglądają, niesmak pozostanie na długo. Nie polecam.
Czytaj więcej
Marcin Marciniak
Marcin Marciniak
09/03/2022
Zweryfikowana
Zdecydowałem się na zakup firan oraz zasłon w firmie pani Małgorzaty. Nie jest to firma najtańsza na rynku natomiast rozumiem, że za jakość trzeba płacić. Po realizacji zlecenia jestem naprawdę zadowolony, przede wszystkim czas (bardzo szybki) wykonania i oczywiście sam efekt końcowy, dla mnie rewelacja, goście, odwiedzający również podzielają moją opinię. Udało się również dogadać w kwestii samego transportu, karnisz miał 5 metrów także nie każdy dysponuje autem do przewozu takich rzeczy. Polecam, myślę, że chętnie wrócę zlecać kolejne projekty.
Czytaj więcej
Katarzyna Jankowiak
Katarzyna Jankowiak
02/03/2022
Zweryfikowana
Jestem bardzo zadowolona zarówno z obsługi jak i efektu końcowego. Czas realizacji zgodny z umową. Cena nie należy do niskich, ale warto było.
Czytaj więcej
Leszek Błaszyk
Leszek Błaszyk
18/02/2022
Zweryfikowana
Czekałem na swoje firany i zasłony dość długo. Firany były różnej długości a zasłony źle uszyte. Pani Małgorzata przyjechała stwierdziła, że tak nie może być i zabrała całość do poprawki. Po 2 tygodniach przywiozła poprawione firany natomiast zasłony prasowała żelazkiem parowym. Ok jakoś to wyglądało, ale po 2-3 godzinach materiał zasłony wrócił do pierwotnej formy. Pani Małgorzata już od nas telefonów nie odbiera.
Czytaj więcej
Cia Paty
Cia Paty
16/02/2022
Zweryfikowana
Bardzo fachowa obsługa zespołu Pani Małgorzaty. Firanki,zasłony uszyte i zawieszone bardzo szybko a efekt jaki robią na oknach jest świetny🌟
Czytaj więcej
Jakub Kulig
Jakub Kulig
16/02/2022
Zweryfikowana
Gorąco polecam firmę Małgorzata. Robią robotę warta swojej ceny. Karnisze i rolety rzymskie zamontowane perfekcyjnie, a później powieszone firanki wyglądają obłędnie.
Czytaj więcej

Jak mierzyć zasłony i firany wave

Kiedy zamawiacie u nas zasłony same uszycie zasłon wave (bez pomiarów, montażu szyn itd), kluczowe jest właśnie dokładne wymiarowanie. Jest to szczególnie ważne w przypadku systemu wave, ponieważ nie ma tutaj możliwości regulacji wysokości zawieszonych zasłon np. jak przy systemie fleks. Na to aby perfekcyjnie uszyć twoje zasłony lub firany wave potrzebujemy trzy składniki:

Zdjęcie karnisza

Wysokość od dolnej krawędzi szyny do podłogi

Ale tutaj ważne jest aby sprawdzić ją w kilku miejscach. Bardzo często zdarza się że wysokość nawet 1,5-2cm na długości 3m. Już nie mówiąc o idealnych pomiarach montażu karniszy do ściani przez nizbyt doświadconych montażystów

Długość karnisza/szyny

Jak podejść do karnisza i systemu wave

Jeżeli na twojej ścianie lub suficie wisi karnisz to w przypadku obydwu rodzajów zawieszenia wave musimy wiedzieć jak on dokładnie wygląda. Kiedy jest on przykładowo standardowy, dostaniesz od nas rolki z dystansami na  które przed zawieszeniem firan lub zasłon wave, włożysz do prowadnicy. Z kolei, jeżeli dekoracje mają zawisnąć na jakimś rzadziej spotykanym systemie uszyjemy je na systemie z dystansami w taśmie. Wystarczy, że według naszych instrukcji przypniesz zasłony lub firany do rolek w szynie. (jeżeli nie masz do czego przypiąć, to dopasujemy i doślemy ci rolki/ślizgi z agrafkami😄)

Do jakich wnętrz firany i zasłony w idealne fale?

Bardzo często podczas spotkań z klientami, mówią nam że bardzo podobają im się zasłony lub firany ułożone w idealnie równe fale. No i chcą takie mieć. Ale bardzo często jest jedno ale😅 Aby dekoracje robiła efekt WoW, muszą nie tylko być doskonale uszyte ze świetnych tkanin, ale też muszą tworzyć całość z pomieszczeniem. Jednym z elementów który, definiuje to czy dekoracje wpasowują się w charter pomieszczenia jest właśnie to jak układają się na okach. I to tutaj przykład dosłownie ze spotkania wzięty. Właścicielka domu urządzonego w stylu boho, czyli lnami, sznurkami i jasnymi kolorami poprosiła aby jej firany i zasłony uszyć na taśmie wave. Oczywiście to od radziliśmy, gdyż w tym stylu pożądany jest powszechny nieład. Tutaj najlepiej sprawiły by się fleksy, gdyż to one mogą ułożyć firany lub zasłony w “idealnie równomierne fałdy” które na firanach sprawiają wrażenie bardzo lekkich.

Dowiedz się więcej na temat zasłon szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Do jakich wnętrz więc pasują zasłony i firany fale?

Tworząc nowoczesne wnętrza nasi klienci zazwyczaj decydują się na proste, finezyjne formy. Takie na firanach i zasłonach możemy właśnie uzyskać szyjąc je na taśmie wave. Ułożone w idealnie równe fale idealnie wpisują się w proste, nowoczesne meble. Zazwyczaj to co pasuje do stylu nowoczesnego jest także bardzo dobrym wyborem do stylu skandynawskiego. Tak też jest i w tym przypadku. Dekoracje uszyte na systemie wave, jednakże z tkanin o bardziej naturalnym charakterze jak linen lokk (imitacja lnu), bardzo dobrze wyglądają z drewnianymi belami o stonowanych, skandynawskich kształtach.

Jaki karnisz do firan i zasłon na taśmie wave

Firany i zasłony w systemie wave mają pewne ograniczenia co do tego na czym je wieszamy. Jak w przypadku, haczyków fleks, taśm z haczykami nie grało to ważniejszej roli, ponieważ dla każdego z nich jest sprytne rozwiązanie na wieszanie. W przypadku zasłon wave za każdym razem potrzebny będzie karnisz z prowadnicą szynową. Może to być zarówno karnisz elektryczny, szyna ks, ale i karnisz drążkowy tylko że “rowkiem” na ślizgi bądź rolki. Bez znaczenie jest tutaj też czy twój karnisz zasłony wave będzie zamocowany do ściany lub sufitu. Jest to spowodowane tym, że taki zasłony układały się idealnie równomiernie potrzebne są specjalne rolki z dystansami. A żeby takie rolki mogły się przesuwać potrzebna jest prowadnica.

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.