fbpx

Zasłony Gdańsk
Darmowy pomiar i montaż

Zasłony na oknach to ważne składowe nowoczesnych wnętrz. Nie jest dla nas tajemnicą, że w Gdańsku duże znaczenie mają odpowiednio skomponowane materiały, również te zawieszone na oknach wraz z ich automatyką. Praktyczne zasłony na wymiar w Gdańsku to standard funkcjonalności i aktualnych trendów. Zasłony szyte na miarę przez doświadczonych twórców firmy Małgorzata Dekoracja i Automatyka to rozwiązanie godne polecenia, zwłaszcza dla mieszkańców Gdańska, którzy z pewnością chcą mieć w swoich domach perfekcyjnie dopasowane zasłony na wiele lat.

Zasłony Gdańsk
w typie Wave

Zasłony w typie Wave tworzą idealnie równe fale – stąd ich nazwa. Falująca powierzchnia zawieszenia zasłon wpisuje się w nowoczesne aranżacje wnętrz w Gdańsku. Ten rodzaj zasłon dzielimy na dwa typy. O pierwszym z nich mówimy, gdy rolki połączone są ze sobą z różnym dystansem na sznurku, drugi zaś to zasłony z dystansem na taśmie, które układają się w szerokie fale. Zasłony na wymiar Wave są łatwe w czyszczeniu – wystarczy tkaninę wrzucić do pralki wcześniej wyciągając sznurek z zasłon, jeśli ten został w niej zastosowany. Jeśli chcesz zamówić zasłony Wave w Gdańsku, podaj nam dokładny wymiar okna oraz szczegółową specyfikację karnisza. Nie jest bowiem możliwa regulacja wysokości zasłon w typie Wave.

Zasłony Gdańsk w typie Fleks

Zasłony w typie Fleks przychodzą z odsieczą, kiedy kotary i ciężkie zasłony nie mogą zostać wykonane na taśmie. Zaletą zasłon Fleks są haczyki, które nie wyginają się i nie wypadają. W ciągu dekady Zasłony Fleks wciąż zyskują na popularności również w Gdańsku, będąc obecnie najbardziej funkcjonalnym i efektownym sposobem aranżowania okien. System zawieszenia zasłon opiera się na fleksach, czyli haczykach, które umożliwiają regulację długości zasłon. Ta cecha okazuje się przydatna, gdy zasłony po praniu naciągną się lub gdy montaż utrudniają nierówności sufitu. Tego rodzaju zasłony Gdańsk doceni za swobodę marszczenia oraz łatwiejszy sposób prania od zasłon uszytych na taśmie. Wyróżniamy różne typy Zasłon Fleks, które definiuje sposób szycia górnej ich krawędzi. Znane są zasłony pojedynczo, podwójnie i potrójnie falowane oraz marszczone na „nóż”, „kieliszek”, „piramidkę”, a także ze wstawką.

Skontaktuj się z nami:

Opinie naszych klientów

Dobra
Na podstawie 154 opinii
tzw_wiktoria_
tzw_wiktoria_
Jesteśmy bardzo zadowoleni z usług Małgorzaty. Ceny nie wygórowane, bardzo miła, profesjonalna obsługa. Montaż karniszy elektrycznych również bez zarzutów. Mimo że nie do końca było przygotwane miejsce pod ich montaż, Pan instalator poradził sobie z tym beż najmniejszego problemu. Zasłony także wyglądają świetnie, a wybór tkanin do ich uszycia był naprawdę pokaźny. Zdecydowanie polecamy.
Nikita Litvinovich
Nikita Litvinovich
Firma Pani Małgorzaty to zespół prawdziwych specjalistów. Od wyboru tkanin, miejsca na montaż karniszy aż po same zawieszenie uszytych firan, wszystko zostało wykonane bez zarzutów. Jeszcze raz dziękujemy😁
Agata Derda
Agata Derda
Świetna, bardzo profesjonalna obsługa klienta❤️ Samo wykonanie zasłon również bez zarzutów👌🏻 Zdecydowanie polecam!
Michał
Michał
Firma potrafi dobrze doradzić i odradzić - co jest bardzo cenne. Po konsultacjach wybraliśmy inne rozwiązanie do naszego domu niż początkowo zakładaliśmy. Wykonanie bardzo profesjonalne a efekt lepszy niż się spodziewaliśmy. Polecam.
joanna komi
joanna komi
Jestem bardzo zadowolona z zamówienia. Karnisz, zasłony na duże okno ukośne. Bardzo dobry kontakt, pierwotnie ustalona cena nie wzrosła pomimo sporego zwlekania z zamówieniem przeze mnie. Szybka realizacja. Pan wykonał dodatkowe prace niebędące w zakresie, związane z wyprowadzeniem instalacji elektrycznej. A najważniejsze - EFEKT ! Jestem zachwycona ! Dziękuję Joanna

Zaciemniające zasłony Gdańsk

Zaciemniające zasłony uzupełniają dekorację okien w gdańskich apartamentach, pełniąc zarazem praktyczną funkcję regulacji światła naturalnego. Zaciemniające zasłony Gdańsk zamówi, wybierając spośród dwóch rodzajów: zasłon przyciemniających i zaciemniających. Pierwszy typ blokuje 70–98% światła i składa się z dwóch warstw: dekoracyjnej oraz przyciemniającej. Tego rodzaju zasłony Gdańsk powinien wybrać do sypialni od strony południowej lub północnej. Drugi typ, jak sama nazwa wskazuje, zaciemniają pomieszczenie, blokując 99–100% światła z zewnątrz. Zasłony zaciemniające swoje właściwości zawdzięczają tkaninie pokrytej warstwą silikonu lub materiałom o tak gęstym splocie, że nie przepuszczą najmniejszego z promieni słońca. Zaciemniające zasłony w Gdańsku polecamy do sypialni z oknami wychodzącymi na wschód lub zachód. Tego typu zasłony sprawdzą się także, gdy za oknem znajdują się mocne światła lamp ulicznych tak licznych w Gdańsku.

Dowiedz się więcej na temat firanek szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar firanek i zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Nowoczesna lampa a w tle firany

Akustyczne zasłony Gdańsk

W dużych miastach, takich jak Gdańsk, nie sposób uniknąć zgiełku ulicznego. Właścicielom dużych domów z pewnością doskwiera również pogłos tworzący się w obszernych pomieszczeniach. Sposobem na te bolączki okazują się akustyczne zasłony, które Gdańsk pokocha za zapewnienie ciszy na życzenie. Wygłuszające zasłony Gdańsk może zamówić, wybierając spośród dwóch typów: zasłon dźwiękochłonnych oraz dźwiękoszczelnych. Pierwsze z nich zatrzymują dźwięki, tworzące się we wnętrzach, niwelując pogłos. Materiał dźwiękochłonny to grubo tkane tkaniny naturalne lub plusze, które mają atrakcyjne ceny. Oprócz materiału pochłaniającego dźwięki, który znajduje się od strony wnętrza, zasłony dźwiękochłonne mogą składać się jeszcze z opcjonalnej podszewki.  Drugim typem zasłon akustycznych są dźwiękoszczelne zasłony, blokujące wielkomiejski zgiełk Gdańska. Składają się z 3 warstw, z których pierwsza ma funkcję dekoracyjną i umiejscowiona jest od wewnątrz pomieszczeń. Środkowa warstwa ma izolować dźwięk, podczas gdy zewnętrza warstwa pochłania część hałasu ulicznego. Za dźwiękoszczelne zasłony Gdańsk zapłaci zazwyczaj dwa razy więcej niż za zasłony dźwiękochłonne. Ma to związek z dłuższym procesem produkcyjnym oraz większej ilości materiałów, z których powstają dźwiękoszczelne zasłony.

jasne zasłony akustyczne w dużym pomieszczeniu
Kompozycja zasłon akustycznych z meblami w kinie domowym

Bądź Eko i zyskaj rabat!

Zamów u nas zasłony lub firany do których produkcji użyto materiałów z recyklingu! W zamian za bycie świadomym konsumentem dostaniesz od nas rabat w wysokości 5 procent!

firany do pokoju

Skontaktuj się z nami:

Termiczne zasłony w Gdańsku

Liczne przeszklenia generują straty ciepła zimą i zbyt mocne nagrzewanie mieszkań latem. Rozwiązaniem tych problemów mogą być termiczne zasłony, które Gdańsk doceni za zmniejszenie rachunków za ogrzewanie oraz klimatyzację oraz korzystny wpływ na ekologię. Ten typ zasłon szyje się z co najmniej trzech warstw, z których wewnętrzna pełni funkcję dekoracyjną, środkowa to izolacyjna tkanina bawełniana, którą chroni zewnętrzna podszewka. Termiczne zasłony Gdańsk powinien stosować na wielkoformatowych oknach balkonowych i tarasowych, w przestrzeni ogrodu zimowego oraz przy drzwiach wejściowych, budując rodzaj wiatrołapu. Zasłony termiczne przy wejściu wykańcza się u dołu ekoskórą z racji na bezpośredni kontakt z brudem i kurzem. Termiczne zasłony mogą pełnić również rolę ścianek działowych wydzielając część większej przestrzeni.

Modne zasłony leżące na podłodze w Gdańsku

Silnym trendem związanym z dekoracją okien są obecnie zasłony leżące na podłodze. Te modne, szczególnie w Gdańsku, zasłony miękko opadają na posadzkę, budując przytulny klimat. Dodatkowym walorem zasłon leżących na podłodze jest całkowita blokada światła mogącego wpaść dołem. Zasłony leżące na podłodze powinny być dłuższe od standardowych o 15 do 30 centymetrów. Materiały, z których uszyte są tego typu zasłony to welur o krótkim włosiu, tkaniny zaciemniające (blackout) i przyciemniające (dimout). Zamawiając leżące na podłodze zasłony Gdańsk musi wziąć pod uwagę fakt, że ten rodzaj zasłon z reguły łatwiej się brudzi, konieczne więc będzie odkurzenie dolnej ich części raz na dwa tygodnie.

Zasłony na skosy w Gdańsku i okolicach

W Gdańsku i okolicach można zauważyć zwiększoną ilość adaptacji poddaszy oraz nowe budownictwo w stylu nowoczesnej stodoły. Ten trend wymaga specjalistycznego podejścia do aranżacji okien skośnych. Jako eksperci kompleksowej dekoracji okiennej stworzyliśmy zasłony na skosy z autorskim sposobem szycia i montażem na skosach. Zasłony na skosy można zawieszać na kilka sposobów, dostosowując się do rozkładu okien we wnętrzach mieszkań w Gdańsku. Najbardziej praktyczny, przy zsuniętych zasłonach, jest montaż na wyższej krawędzi górnej skosu. Przy podwójnym skosie najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest natomiast wieszanie zasłon do środka. Ostatecznie istnieje możliwość zawieszenia zasłon na niższej krawędzi skosu, jest to jednak sposób rzadko stosowany.

Aby zasłony na skosy się nie zsuwały konieczne jest dokładne wymiarowanie linii skosu, a także dobranie najlepszego systemu montażu, który będzie współgrał z indywidualną techniką szycia zasłon na skosy. Chcąc zamówić tego typu zasłony na wymiar Gdańsk powinien skorzystać z naszych kompleksowych usług, w skład których wchodzi pomiar, szycie oraz montaż dekoracji okien skośnych.

Firany na wymiar Gdańsk. Nowoczesne dekoracje okien w Gdańsku.

Ozdobne firany na wymiar w Gdańsku stworzy wraz z montażem firma Małgorzata Dekoracja i Automatyka. Projektując dekoracje okien używamy tylko najlepszej jakości tkanin firanowych, których selekcji dokonaliśmy podczas długoletniej praktyki. Dla nas jasne jest, że firanki Gdańsk doceni nie tylko w charakterze ozdoby wnętrza, ale także ze względów praktycznych. W naszej galerii realizacji posiadamy różne rodzaje firan w Gdańsku. Poznaj szczegóły dotyczące poszczególnych typów firanek.

Firany Gdańsk typu Fleks

Niemal 10 lat obserwujemy stały wzrost zainteresowania firanami Fleks, także wśród mieszkańców Gdańska. Ten typ firan oparty jest o system zawieszenia na haczykach fleks, umożliwiających regulację wysokości firanek. Ta funkcja przyda się, gdy po praniu firany się naciągną lub kiedy podczas montażu sufity okażą się nierówne. Tego typu firany Gdańsk doceni za efektowność oraz funkcjonalizm. Firanki Fleks można bowiem dowolnie marszczyć, a sposób ich prania jest znacznie łatwiejszy od firan szych na taśmie. Chcąc zamówić ten rodzaj firan Gdańsk wybrać może spośród kilku rodzajów. Ze względu na sposób szycia górnej krawędzi, wyróżniamy Firany Fleks pojedynczo, podwójnie i potrójnie falowane, a także ze wstawką. Firanki te mogą być również marszczone na „kieliszek”, „nóż” oraz „piramidkę”.

Skontaktuj się z nami:

Firany Gdańsk typu Wave

Firany typu Wave idealnie pasują do wnętrz w Gdańsku, tworząc powierzchnię idealnie równych fal. Mieszkańcy Gdańska mogą wybierać spośród dwóch typów Firan Wave: na rolkach oraz na taśmie. W pierwszym rodzaju rolki połączone są ze sobą z różnym dystansem na sznurku, w drugim natomiast tworzą się szerokie, równe fale. Przed zamówieniem firan Wave mieszkańcy Gdańska powinni dokonać dokładnych pomiarów wnęki okiennej i podać szczegółową specyfikację karnisza, ponieważ tych firanek nie można regulować na wysokość. Nie ulega jednak wątpliwości, że tego typu firanki Gdańsk pokocha za łatwość w czyszczeniu, wystarczy bowiem je wrzucić do pralki, wcześniej wyjmując sznurek.

Firanki bez prasowania w Gdańsku

Manualne przesuwanie firan skutkuje ich wygnieceniem, co nie prezentuje się estetycznie. Zagnieceniom zapobiegają firany bez prasowania, których struktura nie załamuje się nawet pod wpływem wyginania, czy składania. Nasi Klienci z Gdańska najczęściej wybierają firany bez prasowania w typie linen–look. To poliestrowa imitacja lnu, której luźna struktura i grube nici ukrywają ewentualne zagniecenia. Podobnie rzecz się ma w przypadku firan z siatki o luźnym splocie, który eliminuje gniecenie się tkaniny. Haft na firanach zmienia twardość materiału, tworząc kolejny typ firan bez prasowania. Procesem chroniącym firany przed załamaniami jest kreszowanie, czyli poddawanie termicznemu gnieceniu, które sprawia, że zagniecenia podczas użytkowania stają się niewidoczne. Niewymagające prasowania firany Gdańsk doceni też za ich odporność na częstą konserwację oraz wysoki stopień krycia, który zapewnia domownikom prywatność.

Aranżacje okien – Gdańsk i okolice. Dekoracje okienne na wymiar w Gdańsku.

Małgorzata to studio aranżacji okien, które od ponad 30 lat profesjonalnie doradza w dziedzinie dekoracji okien, także w Gdańsku. Dzwoniąc lub pisząc do nas wiadomość uzyskasz wycenę aranżacji okiennej w Gdańsku i okolicach.

Firany i zasłony na wymiar Gdańsk. Dokładny pomiar, doradztwo techniczne.

Nowoczesne i precyzyjnie wykonane firany i zasłony do współczesnych wnętrz w Gdańsku to nasza specjalność. Oferujemy kompleksowe usługi dekoracyjne oparte na wielu latach praktyki i znajomości najnowszych technologii i aktualnych trendów. Zaraz po zaakceptowaniu naszej wyceny, wykonamy odpowiednie pomiary metodą laserową, podpowiemy też jakie rozwiązanie będzie najkorzystniejsze.

Profesjonalne szycie firan i kompleksowe szycie zasłon Gdańsk

Szycie zasłon i firan Gdańsk niech pozostawi nam! Tworzenie aranżacji okiennych to nasza pasja, ale także baza, na której oparta jest nasza działalność. Specjalistyczne studio aranżacji okien Małgorzata to krawiectwo i projektowanie – także tych dekoracji o niestandardowych wymiarach. Wybór najlepszych tkanin i połączenie ich z nowoczesnymi rozwiązaniami w dziedzinie automatyzacji pozwala nam tworzyć najlepsze firany i zasłony na terenie Gdańska.

Dowieziemy firany na wymiar do Gdańska

Całościowa aranżacja okienna zawiera także dowóz do Gdańska. Bez trudu wykonamy montaż wybranego systemu zawieszenia i w krótkim czasie zawiesimy gotowe zestawy osłon okiennych, zajmiemy się też ich prasowaniem.

Zasłony i firany Gdańsk. Usługa konserwacji i prania dekoracji okiennych w Gdańsku.

Współczesne dekoracje okienne niejednokrotnie wymagają specjalistycznego czyszczenia. Mieszkając w dużym mieście, takim jak Gdańsk, często nie mamy czasu na ściąganie i ponowne zawieszanie firan i zasłon. Właśnie z tego powodu pracownia Małgorzata ma w swojej ofercie usługi prania i konserwacji dekoracji okiennych w Gdańsku.

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.