fbpx
małe logo małgorzata dekoracja i automatyka

Małgorzata

karnisze w poznaniu, Karnisze Poznan

Karnisze Poznań
Zobacz jak dobieramy karnisze w poznaniu

Wybór odpowiedniego karnisza jest podstawą do stworzenia odpowiedniej aranżacji okiennej, ponieważ bez prawidłowo dobranego karnisza, ciężko będzie uzyskać efekt zadowalający nasze preferencje wizualne i praktyczne.

Karnisze Poznań
Zobacz jak dobieramy karnisze w poznaniu

Wybór odpowiedniego karnisza jest podstawą do stworzenia odpowiedniej aranżacji okiennej, ponieważ bez prawidłowo dobranego karnisza, ciężko będzie uzyskać efekt zadowalający nasze preferencje wizualne i praktyczne.

karnisze w poznaniu, Karnisze Poznan

Dlaczego warto zainteresować się karniszem?

Dlatego warto przyjrzeć się kwestii karniszy, które mają istotny wpływ na proporcję naszego wnętrza, na przykład zamontowanie za krótkiego karnisza może powodować, że w przypadku zasłon przyciemniających, będą one wpuszczać niepożądane światło bokiem. Karnisze, które będą przygotowane na wymiar danego okna, unikną tego problemu, jak i różnych nieporozumień technicznych. Zamawiając karnisze na wymiar, nasz specjalista zawsze doradzi Ci, jaki rodzaj wybrać, a dzięki temu unikniesz na przykład sytuacji, kiedy zasłony nachodzą na grzejnik lub inne elementy wystające ze światła okna.

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie naszych klientów

Dobra
Na podstawie 151 opinii
Michał
Michał
Firma potrafi dobrze doradzić i odradzić - co jest bardzo cenne. Po konsultacjach wybraliśmy inne rozwiązanie do naszego domu niż początkowo zakładaliśmy. Wykonanie bardzo profesjonalne a efekt lepszy niż się spodziewaliśmy. Polecam.
joanna komi
joanna komi
Jestem bardzo zadowolona z zamówienia. Karnisz, zasłony na duże okno ukośne. Bardzo dobry kontakt, pierwotnie ustalona cena nie wzrosła pomimo sporego zwlekania z zamówieniem przeze mnie. Szybka realizacja. Pan wykonał dodatkowe prace niebędące w zakresie, związane z wyprowadzeniem instalacji elektrycznej. A najważniejsze - EFEKT ! Jestem zachwycona ! Dziękuję Joanna
Paweł D
Paweł D
Profesjonalna i miła obsługa. Doskonałe firany i zasłony. Paweł Dobski

Jak działamy? Karnisze w Poznaniu w akcji!

Nasza firma zajmuje się kompleksową aranżacją okien. Oznacza to, że zaopiekujemy się Tobą i przeprowadzimy Cię przez cały proces projektowy, zaproponujemy Ci odpowiednie rozwiązanie, które będzie dopasowane do Twoich potrzeb i charakteru wnętrza, a następnie dostarczamy i zamontujemy karnisze, aby końcowy efekt był olśniewający.

Kiedy projektujemy zasłony dla Twojego wnętrza, to zwracamy uwagę na wszystkie aspekty, przede wszystkim jak one będą się zachowywać na oknach i czy nie będą kolidowały z innymi meblami. Staramy się dogodzić wszystkim Twoim potrzebom, aby efekt wyglądał jak z okładek najpopularniejszych magazynów wnętrzarskich. Dlatego możesz nam w pełni zaufać, że wykonamy Twój wymarzony projekt i zadbamy o każdy szczegół.

karnisze poznań z ciemnymi zasłonami w salonie mieszkania
okno i karnisze poznań z ciemnymi zasłonami

Dowiedz się więcej na temat firanek szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar firanek i zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Nowoczesna lampa a w tle firany

Typy karniszy - Karnisze Poznań

Aktualnie na rynku są setki jak nie tysiące najróżniejszych karniszy kilkunastu typów. Jednak zaledwie kilka z nich, które opiszemy poniżej, są uniwersalnym, a przede wszystkim praktycznym wyposażeniem wnętrza, aby nasze zasłony rewelacyjne się prezentowały.

Szyna KS — świetne rozwiązanie zarówno pod względem praktycznym, budżetowym i funkcjonalnym

Szyna sufitowa KS to bezustannie najpopularniejsze rozwiązanie od kilkunastu lat, jeśli chodzi o manualne systemy dekoracji okna. Swoją popularność zawdzięcza kilku cechom: uniwersalność, łatwość montażu i niska cena.  Przede wszystkim szyna KS to inaczej szyna aluminiowa. Dzięki swojej budowie z lekkiego aluminium nie sprawia problemu podczas montażu szyny do sufitu, nawet przy długich 5-metrowych szynach. Szyny KS można montować do ściany lub do sufitu, we wnęce lub po prostu na suficie. W każdym z tych wariantów przy jednoczesnym wybraniu odpowiedniego systemu zawieszenia zasłon będą prezentować się bardzo dobrze. Dodatkowo stosunkowo niewielka ilość otworów, które należy wywiercić, pozwala na szybki i sprawny montaż.

karnisze poznań z białymi firanami na zawieszeniu typu fala
karnisze poznań z firanami na zawieszeniu fala

Ponadto warto wspomnieć, że szyna KS może być również giętka. Jest to zdecydowany atut posiadaczy okien po łukach lub jak na zdjęciu poniżej pewnych elementów, których nie można usunąć, a trzeba jakoś ominąć. Rozwiązaniem tego problemu jest specjalnie gięta szyna po łuk lub punktowo pod dowolnym kątem, która nie powoduje ściskania szyny, tylko delikatne jej rozciąganie. Zastosowanie szyny na oknie tego typu wymaga zebrania dokładnych pomiarów, dlatego warto skontaktować się z naszą firmą w celu omówienia tego rozwiązania.

Użycie szyny sufitowej wyróżnia się niezwykłą lekkością, dzięki czemu nie dominują wystroju wnętrza. Dodatkowo są łatwe w montażu, można je dowolnie przycinać i łączyć. W naszej firmie możesz mieć pewność najlepszej obsługi. Dzięki długoletniemu doświadczeniu nasi eksperci są jednymi z najlepszych w danej dziedzinie. Od ponad 30 lat zajmujemy się dekoracją i automatyką, w czego konsekwencji dostarczymy Ci indywidualne rozwiązania karniszy, które będą  dostosowane do konkretnych potrzeb Twojego wnętrza.

Bądź Eko i zyskaj rabat!

Zamów u nas zasłony lub firany do których produkcji użyto materiałów z recyklingu! W zamian za bycie świadomym konsumentem dostaniesz od nas rabat w wysokości 5 procent!

firany do pokoju

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Karnisze elektryczne – tradycyjne rozwiązanie w nowoczesnym wydaniu

Bardziej zaawansowanym substytutem szyn KS są karnisze elektryczne. Są one także oparte o szyny aluminiowe. Te szyny jednak są znacznie większe, grubsze i mieszczą w sobie taśmę zębatą oraz rolki na stosunkowo dużych kółkach. Karnisze te dają znacznie więcej możliwości i funkcjonalności, a z roku na rok zyskują na swojej popularności, dzięki swojej nowoczesnej, niezawodnej i stosunkowo taniej technologii. Jako że coraz więcej osób może sobie pozwolić na posiadanie karniszy elektrycznych warto przytoczyć kilka argumentów, decydujących za ich wyborem.

Po pierwsze karnisze elektryczne to niezwykła szybkość obsługiwania zasłon, a dodatkowa zaleta niewielkiego poboru prądu sprawia, że jest to ekonomiczne i ciche urządzenie najwyższej jakości. Po drugie posiadanie karniszy elektrycznych to niesamowita wygoda odczuwalna na co dzień, szczególnie jeśli posiadamy wiele sporych rozmiarów okna, jak na zdjęciu przedstawionym powyżej. Ich codzienne ręczne zasłanianie i odsłanianie jest dosyć problematyczne.

Montując karnisze elektryczne, wyręczą nas w tej czynności, a jedyne co musimy zrobić, to kliknąć jeden przycisk na naszym smartfonie. Po trzecie, jedną z najistotniejszych zalet posiadania karnisza elektrycznego jest możliwość zaprogramowania go na konkretne godziny. Dzięki funkcji regulacji snu nasze zasłony będą się odsłaniały i zasłaniały o wyznaczonych przez nas godzinach. Jest to bardzo praktyczna funkcja, docenienia przez klientów, która znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie.

Codzienne ręczne odsłanianie firan czy zasłon, oprócz tego, że może być uciążliwe, to jeszcze wpływa na kondycję naszych zasłon. Częste dotykanie czy ciągnięcie wpływa na ich stan, mogą być wygniecione i stracić na atrakcyjności. Podczas gdy elektryczne odsłanianie zachowa nasze zasłony w idealnym stanie i pozwoli zachować świeżość oraz piękno dekoracji na dłużej.

Karnisz podtynkowy wpuszczany w sufit – niewidoczny element aranżacyjny

Karnisze w suficie prezentują się niezwykle elegancko, a powieszone na nich zasłony lub firany sprawiają wrażenie jakby „lewitowały w powietrzu”. Wymaga on jednak wcześniejszego przygotowania architektury sufitu oraz wykonania bruzdy, ponieważ montaż karniszy podtynkowych w stosunku do innych typów nie należy do prostych. Taki karnisz montowany jest w zależności od typu systemu, do betonowej konstrukcji lub profili metalowych, na których podwieszone są płyty gipsowe.

Na zdjęciu powyżej prezentujemy realizację wnętrz o nowoczesnym charakterze, gdzie zostały zastosowane właśnie karnisze podtynkowe. W salonie zastosowano długie ciemnoszare zasłony z weluru o krótkich włosach, które nadały mu ciepłego charakteru. Idealnie wpasowały się do wnętrza. Do zawieszania zasłon na karniszu został wykorzystany system fleks, z najprostszym pojedynczym falowaniem. Dodatkowo wnętrze tego mieszkania zdobi masa zieleni i dodatki w stylu retro, dzięki czemu całość tworzy spójny i porywający efekt.

zasłony na karniszu podtynkowym, karnisze poznań
karnisz podtynkowy z zasłonami Poznań

Karnisze na skosy z Poznania

Kolejny typ karniszy, dedykowany jest tylko na okna skośne. Jako że w ich przypadku na karnisz działa siła w dwóch kierunkach — w dół i w bok, taki karnisz musi być do tego przystosowany, aby zasłony zwyczajnie nie zjeżdżały w dół pod wpływem ciężaru. Dlatego też jako jedyna firma w Polsce opracowaliśmy specjalny system oraz technikę szycia zasłon, która pozwala na udekorowanie okien skośnych.

Takie zasłony na skosy są istnym zbawieniem dla właścicieli domów typu nowoczesnego wnętrza jak na zdjęciu powyżej. W ich architekturze często krótka ściana budynku jest jednym wielkim oknem kończącym się na skośnym suficie. Takie przeszklenia wpuszczą masę światła, ale też powodują, że pomieszczenia szybko się nagrzewają, dlatego warto zwrócić uwagę na dobór odpowiedniej tkaniny.

Stosując firany lub zasłony na skosy, warto pamiętać, że montując karnisze w takich miejscach, należy zwrócić uwagę o podążaniu za linią skosu, aby kąt zawieszenia karnisza był taki sam jak kąt skosu. Jest to bardzo ważne ze względów estetycznych. Kolejną rzeczą godną uwagi jest sposób dekoracji w zależności od okoliczności, czyli z jakim oknem i skosem mamy do czynienia. W przypadku  pojedynczego skosa rozwiązaniem jest montaż karnisza pochyło i zablokowanie ostatniego haczyka tak, żeby zasłona się nie zsunęła.

Jak wygląda profesjonalny montaż karniszy Poznań i ile to trwa?

Aby lepiej zobrazować Wam, to jak powinien wyglądać profesjonalny montaż karniszy, podzielmy go na etapy. Pierwsze co nasi montażyści robią po dojechaniu na miejsce i wniesieniu całego sprzętu, to przygotowanie miejsca do rozstawienia drabiny i zabezpieczenie podłogi folią. Następnie po sprawdzeniu powierzchni montażu, wyznaczane są miejsca montażu uchwytów, tak aby karnisz był zamontowany idealnie prosto. Po wywierceniu otworów montowane są kołki/dyble w zależności od materiału, z którego wykonany jest sufit. Ostatni etap to wkręcanie uchwytów i do nich karnisza.

montaż karnisze poznań

Montaż karniszy elektrycznych

Montaż karniszy elektrycznych różni od tych manualnych. Przede wszystkim montaż karniszy elektrycznych to nie tylko założenie systemu na sufit. To przede wszystkim praca z instalacjami elektrycznymi oraz sterowaniem przewodowym lub bezprzewodowym. Nasi wykwalifikowani instalatorzy ze wszystkimi wymaganymi licencjami zajmą się od początku do końca doprowadzeniem zasilania i sterowania.

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.