fbpx
małe logo małgorzata dekoracja i automatyka

Małgorzata

Zasłony Na Fleksach
Wszystko O Firanach i Zasłonach Na Fleksach

Od około dziesięciu lat firany i zasłony na fleksach ciągle przybierają na popularności. Są one aktualnie najbardziej funkcjonalnym oraz super efektownym sposobem na powieszenie dekoracji. Są one też naszym ulubieńcem, dlatego też na tej stronie powiemy o nich wszystko. Od ich właściwości po fakt, jak my do nich poodchodzimy. Dowiesz się jakie możliwości dają Ci jako ich użytkownikowi.

Firany Na Fleksach
Warto rozważyć tę opcję

Jakie style wszywania fleksów mamy do dyspozycji w przypadku firan na fleksach?

Jeżeli zdecydujesz się na uszycie swoich zasłon lub firan na fleksach w naszej pracowni, na spotkaniu na pewno pokażemy Ci wiele opcji, jak możemy je wszyć. To między innymi od nich będzie zależało, jak tkanina będzie układać się na oknie oraz jak będzie prezentować się górna część dekoracji. W sekcji poniżej opisujemy wszystkie te możliwości.

Pojedynczo falowany

Kiedy nasze firany na haczykach ...

…będą zawieszone na karniszach we wnęce bądź za maskownicą to to jak będzie prezentować się ich górna część, nie gra tak ważnej roli. Dlatego też ten typ zawieszania jest najmniej wymagający, a przez to surowy. Jest on praktycznie zawsze stosowany w hotelach, gdzie przy częstej konserwacji istotna jest prostota dekoracji.

Podwójnie falowany

Najpopularniejszym ułożeniem tkaniny ...

… na fleksach jest podwójne falowanie. To delikatne, ale dekoracyjne ułożenie, jest uniwersalną opcją, niezależnie od sposobu montażu karnisza. Jeżeli szyny będą „na gołym” suficie, to tak uszyte firanki na haczykach będą prezentować się elegancko. Jeżeli jednak zdecydujemy się na wnękę, zasłony będą się układały w środku w podwójne fale.

Potrójnie falowany

Według nas zdecydowanie ...

… najbardziej dekoracyjną metodą, na jaką można zaaranżować fleksy, jest potrójne falowanie. Taka opcja jest na tyle dekoracyjna, że nasi klienci wybierają tak uszyte firany głównie do klasycznych wnętrz. Jest ona także prawdziwym pożeraczem tkaniny, więc już o bogate marszczenie nie musimy się martwić.

Na „nóż”

Metoda na nóż ...

… z wyglądu bardzo przypomina haczyki pojedynczo falowane, jednakże jest odrobinę bardziej „szlachetna”. Mówiąc to, mamy na myśli,  że tutaj tkaniny jest znacznie więcej i słupki, które tworzą fleksy są znacznie grubsze, a przez to prezentują się dużo lepiej.

Na „kieliszek”

Kolejną z najbardziej ozdobnych...

… metod uszycia firan na flexach jest „na kieliszek”. Nazwa ta pochodzi zwyczajnie od kształtu, jaki tworzy tkanina. Aby uzyskać taki efekt, wystarczy odpowiednio uformować termicznie haczyki wszyte metodą podwójnie falowaną.

Na „piramidę”

Metoda na piramidkę to ...

… kolejna ewaluacja firan na haczykach podwójnie falowanych. W jej przypadku chodzi o to, aby fałdki tkaniny, w których schowane są haczyki, po przeszyciu w ich górnej części tworzyły powtarzalne stożki.

"Ze wstawką"

Aby uzyskać przyciągającą oko dekorację ...

… na górze firany, fleksy nie mogą znikać w jednolitym kolorze zasłony. Aby je wyróżnić, miedzy podwójnie falowanie, wszywamy jeszcze specjalnie usztywnianą wstawkę. Może wydawać się, że jest to po prostu sznureczek, ale nie do końca. Za kolor wstawki odpowiada praktycznie dowolna tkanina, która wpadnie nam w oko i będzie pięknie komponować się z resztą firany. Sznureczek znajduje się w środku fałdki, jako nadające objętości wypełnienie.

Skontaktuj się z nami:

Opinie naszych klientów

Dobra
Na podstawie 151 opinii
Michał
Michał
Firma potrafi dobrze doradzić i odradzić - co jest bardzo cenne. Po konsultacjach wybraliśmy inne rozwiązanie do naszego domu niż początkowo zakładaliśmy. Wykonanie bardzo profesjonalne a efekt lepszy niż się spodziewaliśmy. Polecam.
joanna komi
joanna komi
Jestem bardzo zadowolona z zamówienia. Karnisz, zasłony na duże okno ukośne. Bardzo dobry kontakt, pierwotnie ustalona cena nie wzrosła pomimo sporego zwlekania z zamówieniem przeze mnie. Szybka realizacja. Pan wykonał dodatkowe prace niebędące w zakresie, związane z wyprowadzeniem instalacji elektrycznej. A najważniejsze - EFEKT ! Jestem zachwycona ! Dziękuję Joanna
Paweł D
Paweł D
Profesjonalna i miła obsługa. Doskonałe firany i zasłony. Paweł Dobski

Funkcjonalność haczyków typu Fleks w przypadku firany z fleksami


Dokładniejsze dopasowanie długości firan

Bardzo często zdarza się tak, że powierzchnia do powieszenia firan nie jest idealnie równa. Czasami na przestrzeni kilku metrów to nawet 2-3cm. Uszycie firan na jakiejkolwiek metodzie, która nie pozwala na dokładną regulację, oznaczałoby czasochłonne dostosowywanie oraz wiele poprawek metodą prób i błędów. Dlatego też uszycie firan na haczykach fleks to zdecydowanie najlepsza opcja. Nawet jeżeli nasz sufit ucieknie kilka centymetrów, to możemy na miejscu perfekcyjnie dostosować wysokość firan. Jest to też bardzo pomocne, gdy po praniu nasze dekoracje się trochę naciągną i zmienią swoją długość np. o 1 cm. Bez regulacji, przy podłodze wyglądałoby to mniej atrakcyjnie. Haczyki pozwalają właśnie na zniwelowanie tego w kilka minut.

Dowiedz się więcej na temat firanek szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar firanek i zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Nowoczesna lampa a w tle firany

Łatwiejsze pranie

Każdy, kto kiedykolwiek prał firany uszyte na dowolnym rodzaju taśmy, wie, ile trwa po praniu nawlekanie haczyków, marszczenie itd. Co gorsza, nie zawsze wychodzi tak samo efektownie jak na początku gdy dekoracje były nowe. Uszycie zasłon na fleksach rozwiązuje cały problem. Ruchome haczyki bardzo szybko i wygodnie się wyciąga. Wystarczy, że wcześniej zrobimy sobie zdjęcie, na którym ząbku były zablokowane i schowamy wszystkie haczyki do pudełka. Później po praniu tylko ekspresowe wsuwanie i możemy wieszać.

Dowolne, perfekcyjne marszczenie

To niezwykle ważny atut przemawiający za wyborem fleksów, który pomoże nam stworzyć na Waszych oknach efektowne dekoracje. Tak samo jak w każdej innej branży, narzędzia, które w najmniejszym stopniu ograniczają specjalistów, pozwalają stworzyć najlepszy efekt. Takim narzędziem są właśnie fleksy. Powieszanie firan za pomocą tych haczyków, pozwala nam nie tylko na perfekcyjne dostosowanie marszczenia, ale także zaprojektowanie kształtu powstających fałdek. Uzyskujemy to dzięki dostosowaniu odległości między poszczególnymi haczyki. Średnio jest to 10cm. Aby uzyskać obszerne fałdki, odległość tę się zwiększa, a gdy mają być gęstsze – zmniejsza.

Bądź Eko i zyskaj rabat!

Zamów u nas zasłony lub firany do których produkcji użyto materiałów z recyklingu! W zamian za bycie świadomym konsumentem dostaniesz od nas rabat w wysokości 5 procent!

firany do pokoju

Jaki karnisz do firan na haczykach?

Haczyki fleks to rozwiązanie projektowane z myślą o stosowaniu ich w hotelach, więc najefektowniej wyglądają one na karniszach wykorzystywanych w tych budynkach. Dokładnie mamy na myśli szyny ks oraz karnisze elektryczne. To właśnie te typy karniszy można spotkać w każdym hotelu wysokiej klasy. Zazwyczaj pod karnisze KS oraz elektryczne przygotowywanie są wnęki lub stosowane są maskownice. Mimo że haczyki fleks na wierzchu wyglądają bardzo ładnie, najlepszy efekt firany lub zasłony tworzą, gdy i karnisz, i górna część są „schowane w suficie”. Efekt wylewających się z sufitu firan jest po prostu olśniewający. A co dopiero gdy takie firany na flexach możemy w każdym momencie szybko i wygodnie zdjąć.

Jak pobrać wymiary na firany na haczykach fleks?

Duża część naszych klientów prosi na o uszycie dekoracji na karnisze, które już wiszą na suficie. Wtedy zazwyczaj Wy podajecie nam dokładne wymiary, a my, po wybraniu z Wami tkanin, bierzmy się od razu roboty. Dlatego też podstawą jest ich dokładne wykonanie.

Jak zawsze interesuje nas długość karnisza oraz wymiar od karnisza do podłogi, jednakże z delikatną zmianą. Dlaczego? Ponieważ aby zawiesić firany z fleksami, będą nam potrzebne rolki lub ślizgi z oczkami. To właśnie do nich będziemy odnosić się z wysokością. A więc gdy będziecie mierzyć wysokość firan, potrzebny nam jest wymiar liczony od dolnej, wewnętrznej krawędzi oczka. To właśnie o nią docelowo będzie zaczepiony haczyk.

Skontaktuj się z nami:

Fleksy jako rozwiązanie dla grubych zasłon

Fleksy dzięki swojej funkcjonalności stały się nie tylko wygodną pomocą w aranżacji, ale praktycznie jedynym słusznym wyborem w przypadku ciężkich zasłon/kotar. Wieszanie i jakakolwiek konserwacja tkanin uszytych na taśmie marszczącej to kompletna męczarnia. Dodatkowo małe plastikowe haczyki, które są w nich stosowane, wyginają się we wszystkie strony i wypadają. Szycie takich firan na haczykach fleks okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.