fbpx
Zasłony Na Haczyki, Firanka Na Haczyki, Karnisz Do Fleksów, Co To Jest Fleks?

Zasłony Na Fleksach
Wszystko O Firanach i Zasłonach Na Fleksach

Od około dziesięciu lat firany i zasłony na fleksach ciągle przybierają na popularności. Są one aktualnie najbardziej funkcjonalnym oraz super efektownym sposobem na powieszenie dekoracji. Są one też naszym ulubieńcem, dlatego też na tej stronie powiemy o nich wszystko. Od ich właściwości po fakt, jak my do nich poodchodzimy. Dowiesz się jakie możliwości dają Ci jako ich użytkownikowi.

Firany I Zasłony Na Fleksach
Warto rozważyć tą opcję

Od około dziesięciu lat firany i zasłony na fleksach ciągle przybierają na popularności. Są one aktualnie najbardziej funkcjonalnym oraz super efektownym sposobem na powieszenie dekoracji. Są one też naszym ulubieńcem, dlatego też na tej stronie powiemy o nich wszystko. Od ich właściwości po fakt, jak my do nich poodchodzimy. Dowiesz się jakie możliwości dają Ci jako ich użytkownikowi.

Zasłony Na Haczyki, Firanka Na Haczyki, Karnisz Do Fleksów, Co To Jest Fleks?

Jakie style wszywania fleksów mamy do dyspozycji w przypadku firany i zasłony na fleksach?

Jeżeli zdecydujesz się na uszycie swoich zasłon lub firan na fleksach w naszej pracowni, na spotkaniu na pewno pokażemy ci wiele opcji jak możemy je wszyć. To między innymi od nich będzie zależało, jak tkanina będzie układać się na oknie oraz jak będzie prezentować się górna cześć dekoracji. W sekcji poniżej opisujemy wszystkie te możliwości.

Pojedynczo falowany

Kiedy nasze zasłony lub firany ...

… na haczykach będą zawieszone na karniszach we wnęce bądź za maskownicą to to jak będzie prezentować się ich górna część nie gra tak ważnej roli. Dlatego też, ten typ zawieszania jest najmniej wymagający przez to surowy. Jest on praktycznie zawsze stosowany też w hotelach gdzie bardzo przy częstej konserwacji ważna jest prostota dekoracji.

Podwójnie falowany

Najpopularniejszym ułożeniem tkaniny ...

… na fleksach jest podwójne falowanie. To delikatne, jednakże dekoracyjne ułożenie, jest uniwersalną opcją na każdy sposób montażu karnisza. Jeżeli nasz szyny będą „na gołym” suficie, to tak uszyte firanki lub zasłony by będą prezentować się elegancko. Jeżeli jednak zdecydujemy się na wnękę zasłony będą się porostu układały u dołku w podwójne fale.

Potrójnie falowany

Według nas zdecydowanie ...

… najbardziej dekoracyjną metodą na jaką można zaaranżować fleksy jest potrójnie falowanie. Taka opcja jest na tyle dekoracyjna, że nasi klienci wybierają tak uszyte zasłony głownie do klasycznych wnętrz. Jest ona także prawdziwym pożeraczem tkaniny, więc już o bogate marszczenie nie musimy się martwić.

Na „nóż”

Metoda na nóż ...

… z wyglądu bardzo przypomina haczyku pojedynczo falowane, jednakże jest odrobinę bardziej „szlachetna”. Mówiąc szlachetna mamy na myśli to że tutaj tkaniny mamy znacznie więcej i słupki które tworzą fleksy są znacznie grubsze.

Na „kieliszek”

Kolejną z najbardziej ozdobnych...

… metod uszycia zasłon na haczykach jest „na kieliszek”. Nazwa ta pochodzi zwyczajnie od kształtu jaki tworzy tkanina. Aby od uzyskać taki efekt wystarczy odpowiednio uformować termicznie haczyki wszyte metodą podwójnie falowaną.

Na „piramidę”

Metoda na piramidkę to ...

… kolejna ewaluacja zasłon na haczykach podwójnie falowanych. W jej przypadku chodzi aby fałdki tkaniny w których schowane są haczyki, po przeszyciu w ich górnej części tworzyły powtarzalne stożki.

"Ze wstawką"

Aby uzyskać przeciągającą oko dekoracje ...

… na górze zasłony, fleksy nie mogą znikać w jednolitym kolorze zasłony. Aby je wyróżnić, miedzy podwójnie falowanie, wszywamy jeszcze specjalnie usztywnianą wstawkę. Może wydawać się, że jest to po prostu sznureczek, ale nie do końca. Za kolor wstawki odpowiada praktycznie dowolna tkanina która wpadnie nam w oko i będzie pięknie komponować się z resztą zasłony lub firany. Sznureczek znajduje się w środku fałdki, jako nadające objętości wypełnienie.

Skontaktuj się z nami:

Opinie naszych klientów

Dobra
Na podstawie 145 opinii
Paweł D
Paweł D
Profesjonalna i miła obsługa. Doskonałe firany i zasłony. Paweł Dobski
elabosa
elabosa
Fachowe i profesjonalne podejście do klienta 😊. Efekt końcowy 👍. Polecam 🤗.
Wojciech Mucha
Wojciech Mucha
Zasłony z klasą! Piękne, stylowe, zmieniają wystrój na wyjątkowe miejsce! Polecam
Kasia Wieczor
Kasia Wieczor
Przepiękne lniane zasłony 🙂
Joanna Jozwiak
Joanna Jozwiak
Bardzo ładne firany i zasłony . Polecam:)
Sylwia Rutkowska
Sylwia Rutkowska
Właśnie o taki efekt mi chodziło, a to dzięki Pani Małgorzacie i jej załodze! Zasłona zaciemniająca- zdjęcia robione w ciągu dnia. Niestety nie jestem w stanie uchwycić całej okazałości okna wraz z zasłona od wewnątrz. Pełen profesjonalizm, baaardzo polecam.

Funkcjonalność haczyków typu Fleks w przypadku firany i zasłony na fleksach


Dokładniejsze dopasowanie długości firan i zasłon

Bardzo często zdarza się tak, że powierzchnia do powieszenia zasłon nie jest idealnie równa. Czasami na przestrzeni kilku metrów to nawet 2-3cm. Uszycie zasłon na jakiejkolwiek metodzie która nie pozwala na dokładną regulacje oznaczało by czasochłonne dostosowywanie oraz wiele poprawek metodą prób i błędów. Dlatego też uszycie firan na haczykach fleks to zdecydowanie najlepsza opcja. Nawet jeżeli nasz sufit ucieknie kilka centymetrów, to możemy na miejscu perfekcyjnie dostosować wysokość zasłon. Jest to też bardzo pomocne, gdy po praniu nasze dekoracje się trochę naciągną i zmienią swoją długość np. o 1cm. Bez regulacji, przy podłodze wyglądało by to mniej atrakcyjnie, tutaj właśnie haczyki pozwalają nam na zniwelowanie tego w kilka minut.

Dowiedz się więcej na temat firanek szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar firanek i zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Nowoczesna lampa a w tle firany

Łatwiejsze pranie

Każdy kto kiedykolwiek prał firany uszyte na dowolnym rodzaju taśmy, wie ile trwa po praniu nawlekanie haczyków, marszczenie itd. Co gorsza nie zawsze wychodzi tak samo efektownie jak na początku gdy dekoracje były nowe. Uszycie zasłon na flekach rozwiązuje cały problem. Ruchome haczyki bardzo szybko i wygodnie się wyciąga. Wystarczy że wcześniej zrobimy sobie zdjęcie, na którym ząbku były zablokowane i zachowamy wszystkie haczyki do pudełka. Później po praniu tylko ekspresowe wsuwanie i możemy wieszać.

Dowolne, perfekcyjne marszczenie

Bardzo ważnym atutem w wyborze fleków, który pomoże nam stworzyć na waszych oknach efektowne dekoracje. Tak samo jak w każdej innej branży, narzędzia które w najmniejszym stopniu ograniczają specjalistów pozwalają stworzyć najlepszy efekt. Takim narzędziem są właśnie fleksy. Powieszanie firan lub zasłon za pomocą tych haczyków, pozwala nam nie tylko na perfekcyjne dostosowanie marszczenia, ale także kształtu powstających fałdek. Uzyskujemy to dzięki dostosowaniu odległości między poszczególnymi haczyki. Średnio jest to 10cm. Aby uzyskać obszerne fałdki tą odległość się zwiększa a gdy mają być gęstsze – zmniejsza.

Bądź Eko i zyskaj rabat!

Zamów u nas zasłony lub firany do których produkcji użyto materiałów z recyklingu! W zamian za bycie świadomym konsumentem dostaniesz od nas rabat w wysokości 5 procent!

firany do pokoju

Jaki karnisz do zasłon i firan na haczykach?

Jako że haczyki fleks, był projektowane z myślą o stosowanie ich w hotelach, najefektowniej wyglądają one na karniszach stosowanych w tych budynkach. Dokładnie mamy na myśli szyny ks oraz karnisze elektryczne. To je można spotkać w każdym dobrzej klasy hotelu. W takich najczęściej pod karnisze przygotowywanie są wnęki lub maskownice. Mimo że haczyki fleks na wierzchu wyglądają bardzo ładnie, najlepszy efekt firany lub zasłony tworzą gdy ich karnisz i górna część są „schowane w suficie”. Efekt wylewających się z sufitu zasłon, jest po prostu olśniewający. A co dopiero gdy takie zasłony możemy w każdym momencie szybko i wygodnie zdjąć.

Jak pobrać wymiary na firany na haczykach fleks?

Duża część naszych klientów prosi na o uszycie dekoracji na karnisze które już wiszą na suficie. Wtedy zazwyczaj wy podajecie nam dokładne wymiary a my po wybraniu z wami tkanin bierzmy się od razu roboty. Dlatego też podstawą jest ich dokładne wykonanie.

Jak zawsze interesuje nas długość karnisza oraz wymiar od karnisza do podłogi, jednakże z delikatną zmianą. Jako że aby zawiesić zasłony na flekach będą nam potrzebne rolki lub ślizgi z oczkami to właśnie do nich będziemy odnosić się z zwykłością. A więc gdy będziecie mierzyć wysokość zasłon, potrzebny nam jest wymiar liczony od dolnej, wewnętrznej krawędzi oczka. To właśnie o nią docelowo będzie zaczepiony haczyk.

Skontaktuj się z nami:

Fleksy jako rozwiązanie dla grubych zasłon

Fleksy dzięki swojej funkcjonalności stały się nie tylko wygodną pomocą w konserwacji ale praktycznie jedynym słusznym wyborem w przypadku ciężkich zasłon/kotar. Wieszanie i jakakolwiek konsekracja tak uszytych na taśmie marszczącej to kompletna męczarnia. Dodatkowo małe plastikowe haczyki które są w nich stosowane wyginają się we wszystkie strony i wypadają. Szycie takich zasłona na haczykach fleks okazało się prawdziwym strzałem w dziesiątkę.

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.