Firany Na Okno Balkonowe Nowoczesne, Firany Na Okno Balkonowe Galeria

Firany Na Okno Balkonowe
Co je wyróżnia na tle innych?

Okno balkonowe w większości domów i mieszkań pełni bardzo ważną rolę w oświetleniu pomieszczeń, ponieważ to właśnie okno ma największą powierzchnie. Dodatkowo od wiosny do jesieni, pełni rolę drugich drzwi wejściowych. Bo w końcu kto mając taras lub balkon, nie lubi czasami odpocząć tam po całym dniu przy zachodzie słońca.

Firanki Na Okno Balkonowe
Co je wyróżnia na tle innych?

Okno balkonowe w większości domów i mieszkań pełni bardzo ważną rolę w oświetleniu pomieszczeń, ponieważ to właśnie okno ma największą powierzchnie. Dodatkowo od wiosny do jesieni, pełni rolę drugich drzwi wejściowych. Bo w końcu kto mając taras lub balkon, nie lubi czasami odpocząć tam po całym dniu przy zachodzie słońca.

Wszystkie te normalne czynności, dla dekoracji okiennych mogą być „zabójcze”, dlatego też firanki na okno balonowe muszą być w pewnym sensie do zadań specjalnych. Na tej stronie opowiemy Wam, jakie warunki musza spełniać takie dekoracje, żeby były funkcjonalne oraz jak my podchodzimy do takich okien. Nie zabraknie oczywiście zdjęć.

Firany Na Okno Balkonowe Nowoczesne, Firany Na Okno Balkonowe Galeria

Jakie muszą być firanki na okno balkonowe?

Nie gniotące się

Za każdym razem kiedy, w letnie popołudnia będziemy chcieli wyjść na taras, nasze firany będziemy musieli przesunąć w wygodne miejsce na karniszu. Nie stwarza to jakichkolwiek problemów kiedy wokół naszego okna balkonowego mamy pełno pustej przestrzeni. Jednakże zazwyczaj trafiają tam różne dekoracje rośliny i inne krasnale 😊 Takie często utrudniają przesuwnie dekoracji przez to łatwo ulegają wygnieceniu. Aby temu zapobiec, najlepiej aby firanki na okno balkonowe były uszyte z tkaniny o luźnym splocie. Takie tkaniny, zazwyczaj o bardzo naturalnym charakterze można miętolić do woli a żadne zagniecenia na nich nie będą widoczne.

Skontaktuj się z nami:
Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie naszych klientów

Zuza Kmieciak
Zuza Kmieciak
09/04/2022
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, pani Małgorzata wraz z synem pomogli wybrać tkaniny idealnie odpowiadające projektowi i potrzebom, wszystko zostało wymierzone i zainstalowane pod wymiar. Efekt jest naprawdę piękny 🙂 Doceniam za indywidulane podejście do klienta. Z całego serca polecam!
Patrycja
Patrycja
08/04/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo dobry kontakt, serdecznie polecam!
Aleksandra Sowińska
Aleksandra Sowińska
06/04/2022
Jestem architektem wnętrz. Z Panią Małgorzatą każda realizacja wyszła idealnie. Szukałam firmy, która broni się jakością swojej usługi i posiada duży wybór materiałów. Pani Małgorzata pojawia się na inwestycji w celu pomiaru a nawet zabiera wybrane próbki. Inwestorzy cenią sobie profesjonalne podejście.
Monika Z
Monika Z
30/03/2022
Super szybka realizacja. Szeroki wachlarz materiałów. Fachowe wykonanie i montaż. Zasłony wyglądają elegancko i z powodu, że pełnią funkcję ściany w gabinecie kosmetycznym wprawiają klientki w zachwyt. Polecam współpracę 👌
Marcin Marciniak
Marcin Marciniak
09/03/2022
Zdecydowałem się na zakup firan oraz zasłon w firmie pani Małgorzaty. Nie jest to firma najtańsza na rynku natomiast rozumiem, że za jakość trzeba płacić. Po realizacji zlecenia jestem naprawdę zadowolony, przede wszystkim czas (bardzo szybki) wykonania i oczywiście sam efekt końcowy, dla mnie rewelacja, goście, odwiedzający również podzielają moją opinię. Udało się również dogadać w kwestii samego transportu, karnisz miał 5 metrów także nie każdy dysponuje autem do przewozu takich rzeczy. Polecam, myślę, że chętnie wrócę zlecać kolejne projekty.
Katarzyna Jankowiak
Katarzyna Jankowiak
02/03/2022
Jestem bardzo zadowolona zarówno z obsługi jak i efektu końcowego. Czas realizacji zgodny z umową. Cena nie należy do niskich, ale warto było.
Cia Paty
Cia Paty
16/02/2022
Bardzo fachowa obsługa zespołu Pani Małgorzaty. Firanki,zasłony uszyte i zawieszone bardzo szybko a efekt jaki robią na oknach jest świetny🌟
Jakub Kulig
Jakub Kulig
16/02/2022
Gorąco polecam firmę Małgorzata. Robią robotę warta swojej ceny. Karnisze i rolety rzymskie zamontowane perfekcyjnie, a później powieszone firanki wyglądają obłędnie.

Podaj wymiary swojego okna i sprawdź ile może kosztować idealnie dopasowana firanka!

Szerokość okna:
-
+
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Wysokość okna:
-
+
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!
Przybliżona cena firanki: 0.00 zł netto
To pole jest wymagane!
To pole jest wymagane!

Wycena nie stanowi oferty. Jest jedynie uśrednioną symulacją kosztu firanki na wymiar.

Dobrze układające się

Latem, aby wygodnie przechodzić na taras nasze firany na oknie balkonowym będziemy upychać, przekładać i układać. Aby cały czas, nawet po odsłonięciu tworzyły zgrabną dekoracje tego okna, muszą się przede wszystkim dobrze układać. Oznacza to że muszą być po postu miękkie. Twarde firany o gęstym splocie nigdy po mocnym zsunięciu nie utworzą regularnych fałdek a raczej „salcesony”.

Dowiedz się więcej na temat firanek szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar firanek i zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Nowoczesna lampa a w tle firany

Zwiewne

Firanki na oknie balkonowym, muszą nie tylko być super funkcjonalne ale także muszą się świetnie prezentować. Bardzo jest w tym przypadku, pożądany efekt jaki tworzy delikatna tkanina powiewając na wietrze. Oznacza to że, najlepiej aby firany na okno balkonowe miały wagę co najwyżej 90g/m².

Łatwe w konserwacji

Kolejną kwestią związaną z wychodzeniem przez okno balkonowe które dekorują firany jest zachowanie ich czystości. Może być to szczególnie uciążliwe kiedy w domu m mamy małe dzieci lub zwierzaki. Mają one jedną wspólną cechę – niezbyt przejmują się czystością swoich łapek, przy dotykaniu czegokolwiek. Jeżeli jednak zdarzy się, że w polu rażenia brudnych od pasteli rączek, znajdą się lniane firanki, może stać się wielkie nieszczęście. Dlatego też, najlepiej aby firany na okno tarasowe były wykonane z tkanin w 100% poliestrowych. Z takich, dużo łatwiej spierzemy nawet najmocniejsze zabrudzenia bez obawy, że w najmniejszym stopniu uszkodzimy dekorację.

Na czym powiesimy firany na oknie balkonowym?

To jakie właściwości będzie miała tkanina z której wykonamy nasze firany na duże okno balkonowe oraz sposób szycia to nie wszystko. W tym przypadku aby dekoracje były praktyczne bardzo ważną role odgrywa to na czym zawisną. Nie owijając w bawełnę, naszym klientom proponujemy dwie, od lat sprawdzone opcje.

Są to szyny KS oraz Karnisze elektryczne. Pierwsza z nich to opcja na każdą kieszeń. Wybierając do zawieszenia firan szyny KS, za ok 35zł za metr z montażem dostajemy prosty, praktyczny karnisz szynowy, który przez długie lata będzie utrzymywał nasze dekoracje. Dla osób, chcących trochę luksusu, mamy karnisze elektryczne.

Takie rozwiązanie jest szczególnie funkcjonalne w przypadku, gdy nasze okno tarasowe ma przykładowo 6 metrów szerokości. Ręczne odsuwnie takiej ilości tkaniny, za każdym razem kiedy chcemy podziwiać widok bez wychodzenia z pokoju jest zwyczajnie niepraktyczne. Sterowane ze smartfonu, pilota bądź panelu ściennego.

Przedzielenie czyli „przecięcie” w miejscu wyjścia na balkon lub taras.

Firany Z woalu kreszowanego

Każde firanki na okno balkonowe, musza być także perfekcyjne skrojone pod budowę okna. Mianowicie chodzi o to jak nasze okno będzie się otwierać i w którym miejscu powinniśmy pomyśleć o przerwie pomiędzy firanami.

Przykładowo jeżeli nasze okno tarasowe rozsuwa się pośrodku na dwie strony, firanka analogicznie będzie składać się z dwóch połówek rozdzielnych na środku okna. Wtedy bez odsłaniania całego okna, możemy wychodzić na nasz taras.

Zupełnie inaczej jest gdy nasze okno otwierane jest jak standardowe drzwi. Wtedy przecięcie firany musi wypaść na linii zawiasów. Dzięki temu, po otworzeniu okna, firany rozkładają się bardzo równomiernie.

Jaki system mocowania - firany na oknie tarasowym?

Systemy zawierzeń czyli fleksy, taśma, itd. Oprócz nadawaniu firanom końcowego efektu, czyli w jakie fałdki będą się układać i jak będą przykrywały okno, decydują też w jaki sposób będą konserwowane i czyszczone. Dlatego też w przypadku firan na duże okno balkonowe, sprawdza się jedno bezkompromisowo najwygodniejsze rozwiązanie. A są nim właśnie fleksy. Ich sprytna budowa pozwala w mgnieniu oka najpierw zdjąć firany, i wrzucić do pralki. Później tylko błyskawiczne, intuicyjne zakładanie haczyków i możemy wisząc. I to wszystko bez jakiekolwiek utraty na wyglądzie od tego pierwszego razu, kiedy dekoracje zostały przez nas powieszone i odprasowane.

Obciążenie w takich firankach.

Na początku przy właściwościach jakie dobrze aby miały firany na okno tarasowe, mówiliśmy sporo o ich zwiewności. Ale zawiewność nie może oznaczać też, że przy najmniejszym podmuchu wiatru naszymi firanami będzie strasznie „miotać”. Takie coś bardzo szybko prowadzi do zagnieceń i zabrudzeń.

Dlatego tez, podstawową kwestią jest aby firanki na okno balkonowe miały obciążanie na dolnej krawędzi. W zależności od tego czy w naszym powieszeniu mamy częste przeciągi i ja duże jest nasze okno, może być to delikatna ołowianka lub większe obciążniki o wadze nawet 40g. Taki zabieg rozwiązuje wiele problemów.

Czy franki na oknie balkonowym przyciemnią pomieszczenie?

Odpowiedź na to pytanie może wydawać bardzo prosta. Bo przecież jeżeli coś powiesimy w okiennie, to oczywistą rzeczą jest że cześć promieni słonecznych się od tego obije. Zgadza się, jednakże nie zawsze równa się to z przyciemnieniem pomieszczenia.

Jasne firanki, wypełniające dosyć dużą przestrzeń jaką jest okno tarasowe, w pomieszczeniach gdzie okna są po obu stronach, mogą odbijać promienie słoneczne wpadające przez przeciwległe okno. W ten sposób zamiast uciekać na zewnątrz, światło zostaje w pomieszczeniu równomierne.

Ile cm od podłogi wieszamy takie firany?

Na dużych oknach bardzo doprze prezentują się bardzo długie firany, które majestatycznie układają się na podłodze. Jednakże w przypadku gdy takie okno jest również wyjściem na taras, jest to praktycznie niemożliwe. Nawet najbardziej starając się utrzymywać idealną czystość, w przejściach zbiera się najwięcej zabrudzeń. Takie firany, bardzo szybko straciły by swój blask. Nici w tym przypadku także z firan „na styk z podłogą” czyli wiszących 2-3mm nad nią. Takie również będą zbierać zabrudzenia. Musimy pamiętać że pod wpływem ciepła wszystkie dekoracje trochę się naciągają i zaczynają dotykać odłogi. Jedynym dobrym rozwiązaniem, jest standard zanany dobrze z dobrej klasy hoteli , czyli 1,5cm. Tak zawieszone dekoracje na oknie tarasowym, na pewno zachowają świeżość na długie lata.

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.