fbpx
małe logo małgorzata dekoracja i automatyka

Małgorzata

Aranżacja łazienki na poddaszu

15 kwietnia 2021
Łazienka to wyjątkowe miejsce w każdym domu. To właśnie tam zaczynamy i kończymy nasz dzień, dlatego ważne jest, aby aranżacja tego pomieszczenia umożliwiła nam skuteczną regenerację ciała i umysłu. Gorąca kąpiel, nastrojowe światło, a także piękny widok za oknem otwierają drogę do codziennej krainy relaksu. Równie duże znaczenie ma odpowiednia aranżacja łazienki, która w przypadku łazienki na poddaszu może stanowić duże wyzwanie. W tym artykule, zawarliśmy praktyczne rozwiązania i porady, które umożliwią Ci efektywne zaaranżowanie łazienki na poddaszu.

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Dobra
Na podstawie 151 opinii
Michał
Michał
Firma potrafi dobrze doradzić i odradzić - co jest bardzo cenne. Po konsultacjach wybraliśmy inne rozwiązanie do naszego domu niż początkowo zakładaliśmy. Wykonanie bardzo profesjonalne a efekt lepszy niż się spodziewaliśmy. Polecam.
joanna komi
joanna komi
Jestem bardzo zadowolona z zamówienia. Karnisz, zasłony na duże okno ukośne. Bardzo dobry kontakt, pierwotnie ustalona cena nie wzrosła pomimo sporego zwlekania z zamówieniem przeze mnie. Szybka realizacja. Pan wykonał dodatkowe prace niebędące w zakresie, związane z wyprowadzeniem instalacji elektrycznej. A najważniejsze - EFEKT ! Jestem zachwycona ! Dziękuję Joanna
Paweł D
Paweł D
Profesjonalna i miła obsługa. Doskonałe firany i zasłony. Paweł Dobski

Podgląd treści na blogu

Łazienka to wyjątkowe miejsce w każdym domu. To właśnie tam zaczynamy i kończymy nasz dzień, dlatego ważne jest, aby aranżacja tego pomieszczenia umożliwiła nam skuteczną regenerację ciała i umysłu. Gorąca kąpiel, nastrojowe światło, a także piękny widok za oknem otwierają drogę do codziennej krainy relaksu. Równie duże znaczenie ma odpowiednia aranżacja łazienki, która w przypadku łazienki na poddaszu może stanowić duże wyzwanie. W tym artykule, zawarliśmy praktyczne rozwiązania i porady, które umożliwią Ci efektywne zaaranżowanie łazienki na poddaszu.

Projekt i aranżacja łazienki na poddaszu – od czego zacząć?

Aranżacja łazienki na poddaszu może wiązać się z nietypowym układem pomieszczenia w zależności od specyfiki dachu determinującego często problematyczne skosy. Jeśli wielkość łazienki na to pozwala, warto podzielić poszczególne części pomieszczenia na strefy. Kluczowe może okazać się oddzielenie sedesu i umywalki od wanny. W aranżacji łazienki na poddaszu istotne jest wydzielenie tzw. strefy domowego SPA, czyli po prostu… wanny! Wanna, jako niski element, może okazać się lepszym rozwiązaniem w aranżacji łazienki na poddaszu niż kabina prysznicowa. Średnia wysokość wanny to około 60 cm, jednak warto uwzględnić fakt, że element ten jest umiejscowiony na wysokości około 10 cm, w stosunku do podłogi. Jeśli zdecydujemy się umieścić wannę pod skosem, należy wziąć pod uwagę wzrost użytkowników łazienki + 10 cm. Przynajmniej jedna strona wanny powinna umożliwiać swobodne przybranie wyprostowanej sylwetki użytkownika.

Obowiązujące trendy w aranżacji łazienek – na co się zdecydować?

Ciemne kolory wracają do łask! Bez obaw, wykorzystywanie ciemnych barw w aranżacji łazienki nie musi oznaczać wizualnego zmniejszenia wnętrza. Jeśli łazienka dysponuje odpowiednim oświetleniem – zarówno sztucznym, jak i naturalnym, efekt zastosowania ciemnych barw w łazience może okazać się bardzo zadowalający. Jeśli pomieszczenie znajduje się dodatkowo w południowej stronie budynku – ciemnym kolorom mówimy zdecydowane tak! Obecnie, w aranżacjach wnętrz królują wszelkie odcienie zieleni, granatu oraz antracytu, a nawet niezwykle eleganckiej czerni. Producenci produktów sanitarnych, w swoich najnowszych kolekcjach oferują wanny, umywalki, a nawet misy sedesowe właśnie w czarnym wydaniu. Jeśli boimy się użyć tak ciemnych barw na dużych płaszczyznach (ściany, podłogi), warto wprowadzić modne, nieco odważniejsze kolory w postaci dodatków. Zastosowanie ciemnych zasłon w aranżacji łazienki na poddaszu może okazać się początkiem przygody z ponadprzeciętnym designem. To właśnie od dodatków, takich jak zasłony czy donice na kwiaty warto zaczynać wdrażanie zmian we wnętrzach. Pamiętaj, dodatki możesz zmienić w każdej chwili!

W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji, aranżując łazienkę można ograniczyć się do jednego dominującego stylu, albo… nie ograniczać się wcale! Obecne trendy w urządzaniu wnętrz pozwalają na bardzo wiele, dlatego warto odnaleźć nasze ulubione elementy i spróbować połączyć je w całość. Może efekt zrównoważonego eklektyzmu okaże się ponadprzeciętny i niepowtarzalny?

Wyjątkowe dodatki – roślinność w aranżacji łazienki

Zgodnie z najnowszymi trendami w aranżacji wnętrz, szalenie popularne stają się rośliny ozdobne. Warto zaznaczyć, że rośliny to nie tylko piękno samo w sobie – to także sposób na zdrowe i oczyszczone powietrze. Świetnym rozwiązaniem może okazać się wprowadzenie elementów roślinności do aranżacji łazienki. Jakie rośliny wybrać do łazienki? Oczywiście nie każda roślina poradzi sobie z tak specyficznymi warunkami otoczenia, jednak decydując się na gatunki tropikalne, prawdopodobieństwo sukcesu może okazać się bardzo wysokie. Jeżeli dostęp promieni słonecznych do naszej łazienki jest ograniczony, świetnie poradzi sobie Kalatea. To niezwykle urodziwa roślina zielona, która wręcz uwielbia wilgotny klimat panujący w łazience. W przypadku jasnych łazienek, do których regularnie docierają promienie Słońca, sprawdzi się Areka – egzotyczna roślina o nieco większych rozmiarach. Światło to bardzo ważny aspekt w aranżacji wnętrz, zarówno dla nas – użytkowników łazienek, jak i roślin ozdabiających nasze wyjątkowe wnętrza.

Jak osłonić się przed promieniami słonecznymi – aranżacja łazienki na poddaszu

Co w przypadku, kiedy światło słoneczne przestaje nas cieszyć, a zaczyna przeszkadzać? Wybawieniem mogą okazać się – jak zawsze – idealnie dobrane zasłony oraz rolety zastosowane jako niezwykle istotny element aranżacji łazienki na poddaszu. Do tej pory, wiele użytkowników rezygnowało z dekoracji okien z powodu ich niestandardowego kształtu lub kąta nachylenia. Obecne rozwiązania czołowych producentów pozwalają na zastosowanie bardzo wielu rozwiązań w całkowitym lub częściowo transparentnym zasłonięciu okien. Świetnym przykładem mogą okazać się rolety rzymskie, także do okien dachowych! Jednym z najnowszych rozwiązań są także rolety rzymskie wykonane w technologii DUO – w jednym produkcie znajdują się aż dwie rolety. Jedna część może pełnić rolę całkowicie kryjącą – na przykład od promieni słonecznych, a druga delikatnie osłaniającą, z materiału firanowego. Każda z dwóch rolet może zostać wykonana z innych, wybranych materiałów. Dzięki temu, aranżacja łazienki na poddaszu może okazać się zarazem bardzo prosta i efektywna!

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!
autor wpisu
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.