Szyny Karniszowe Anodowane Czy Malowane Proszkowo?

Szyny karniszowe – anodowane czy malowane proszkowo?

11 maja 2021
Decydując się na wybór konkretnych karniszy elektrycznych, zależy nam na ich jak najlepszej jakości. Zastanawiamy się nad rodzajem szyn, sposobem montażu i wszystkimi innymi cechami, które mają wpływ na komfort użytkowania i wysoką trwałość produktu. Co zatem wpływa na to, że karnisze elektryczne uznaje się za trwałe, wygodne, efektowne i przede wszystkim – przyjemne rozwiązanie? O tym, jak głośne są karnisze elektryczne pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów. Okazuje się, że głośne wcale nie są, a ich czas pracy to jedynie kilkanaście sekund! W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam różnicę w sposobie wykończenia szyn aluminiowych oferowanych przez producentów. Karnisze anodowane czy malowane proszkowo? Już spieszymy z wyjaśnieniem!

Podgląd treści na blogu

Decydując się na wybór konkretnych karniszy elektrycznych, a razem z nimi szyny karniszowe, zależy nam na ich jak najlepszej jakości. Zastanawiamy się nad rodzajem szyn, sposobem montażu i wszystkimi innymi cechami, które mają wpływ na komfort użytkowania i wysoką trwałość produktu. Co zatem wpływa na to, że karnisze elektryczne uznaje się za trwałe, wygodne, efektowne i przede wszystkim – przyjemne rozwiązanie? O tym, jak głośne są karnisze elektryczne pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów. Okazuje się, że głośne wcale nie są, a ich czas pracy to jedynie kilkanaście sekund! W dzisiejszym artykule przedstawimy Wam różnicę w sposobie wykończenia szyn aluminiowych oferowanych przez producentów. Karnisze anodowane czy malowane proszkowo? Już spieszymy z wyjaśnieniem!

Karnisze elektryczne malowane proszkowo

Malowanie proszkowe to jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczenia różnego rodzaju wyrobów metalowych. Dlaczego jest takie popularne? To dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na dużym wyborze możliwych kolorów i ich sposobów wykończenia. Wybierać możemy niemalże dowolnie z całej palety kolorów RAL, a także zdecydować się na wykończenie matowe, półmatowe czy z połyskiem. Malowanie proszkowe stosuje się do wielu rodzajów powierzchni – nie tylko do metali. Właśnie taka interdyscyplinarność wpływa na dużą popularność tej metody. Jeśli chodzi o karnisze elektryczne – wielu producentów decyduje się na zabezpieczenie aluminium farbami proszkowymi. Jednak czy to jest najlepsze rozwiązanie?

Anodowane karnisze elektryczne

Anodowanie to inaczej utlenianie aluminium, które w wyniku tego chemicznego zabiegu nabiera właściwości antykorozyjnych, mechanicznych i wizualnych. Co ciekawe, elementy zabezpieczone metodą anodowania mogą być także barwione. Najczęściej jednak, stosowane jest anodowanie naturalne – aluminium w takiej odsłonie wygląda bardzo atrakcyjnie. Proces ten to bardzo trwałe zabezpieczenie aluminium, w tym szyn stosowanych na karnisze elektryczne. Gwarantuje skuteczne i niezawodne zabezpieczenie metalowych półfabrykatów na 20 lat, a w wielu przypadkach o wiele dłużej! Powszechnie uważa się, że anodowanie to najlepszy sposób zakonserwowania aluminium – zapewne musi być także wiele droższy od tradycyjnego malowania. Nic bardziej mylnego!

Karnisz elektryczny Mervino

Karnisze elektryczne anodowane to lepszy wybór

Oczywiście musimy mieć na uwadze fakt, że szyny karniszowe przede wszystkim, powinny być wygodne w użytkowaniu. W końcu zostały stworzone po to, by ułatwić nam – użytkownikom – życie ;). Ich walory wizualne są drugorzędne. Dlaczego? Z prostej przyczyny – szyny karniszowe zostają skutecznie zamaskowane podczas montażu i po prostu nie są widoczne. Jednocześnie, szyny anodowane to najlepsze rozwiązanie dla perfekcjonistów – ich powierzchnia jest jednolita, wręcz idealna. To wyjątkowo ważne w przypadku prawidłowego działania mechanizmu. Poszczególne zaczepy, na których zawieszone są zasłony lub firany suną po szynach bez zbędnych „zająknięć”. To w karniszach elektrycznych jest zdecydowanie najważniejsze – na pewno się z nami zgodzicie. W elementach malowanych proszkowo pewne nierówności to rzecz nieunikniona.

Profesjonaliści wybierają anodowanie

Dlaczego tak wielu producentów oferuje karnisze elektryczne malowane proszkowo, a nie anodowane? Odpowiedź pewnie Was zaskoczy – nie wiemy dlaczego. Produkcyjny koszt anodowania jednego metra bieżącego szyny karniszowej jest jedynie o złotówkę (1 zł!) droższy od malowania proszkowego. Oznacza to, że dużo lepszą jakość możemy uzyskać za niedużo większe pieniądze. Z uwagi na swoją nieskazitelną gładkość, anodowane szyny karniszowe są dużo cichsze w użytkowaniu, od tych malowanych proszkowo. Karnisze elektryczne to świetne rozwiązanie zarówno do dużych wnętrz użyteczności publicznej, takich jak teatry czy hotele, jak i naszych prywatnych domów i mieszkań. Mamy nadzieję, że anodowane szyny karniszowe staną się standardem, a póki co – bądźcie uważni i wybierajcie świadomie.

Podsumowanie

Dlatego powiedzmy sobie wprost – oferowanie klientom szyn karniszowych malowanych proszkowo (przy tak niewielkiej różnicy finansowej w porównaniu do tych anodowanych) jest mało profesjonalnym działaniem. Mamy nadzieję, że dzięki naszym radom, zdecydujecie się skorzystać z oferty wyłącznie najlepszych profesjonalistów w branży.

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.