fbpx
małe logo małgorzata dekoracja i automatyka

Małgorzata

firany i zasłony wave
jak mieć w oknach idealne fałdki?

Jeżeli szukasz firmy która uszyje dla ciebie firany lub zasłony wave (fale) to dobrze trafiłaś/eś. Zajmujemy się szyciem takich zasłon na wymiar, a na tej stronie dowiesz się dosłownie wszystkiego na ich temat.

firany i Zasłony wave
Idealne na każdą kieszeń

Dwa rodzaje zawieszenia typu wave

Z dystansami w rolkach

W większości sklepów internetowych z dekoracjami okiennymi dostępny jest tylko jeden system wave, który do idealnego ułożenie firan lub zasłon wymaga specjalnych rolek połączonych ze sobą w rożnych dystansach sznurkiem. Gdy zawiesimy oraz odpowiednio ułożymy na nim dekoracje, po rozsunięciu zasłon rolki te bez pilnowania żeby każda fałda tkaniny oraz zaczepu była idealnie równa. Jego jedynym mankamentem jest że nie pasuje do każdego typu szyn (prowadnic). Dlatego też za każdym razem musimy sprawdzić co zamontowane jest na twoim suficie lub ścianie. Ewentualnie dobierzemy coś odpowiedniego.

Z dystansami w taśmie

Zdecydowanie mniej wymagającym i uniwersalnym rozwiązaniem jest system wave umieszczony na taśmie. Działa ona na podobnej zasadzie jak inne taśmy marszczące, ale zamiast standardowych marszczeń tworzą się szerokie, równomierne fale. Pozwala ona na to, że takie zasłony lub firany można zawiesić na każdym systemie z prowadnicą wystarczy, że będą w nim rolki lub ślizgi z agrafkami.

Pranie firan i zasłon z zawieszeniem typu fale

Pranie zasłon i firan na zawieszeniu fali to jest chyba najprostsze ze wszystkich typów wieszania zasłon. Szczególnie w przypadku, gdy jest to system z dystansami w rolkach. Wtedy konserwacja zasłon polega tylko i wyłącznie na zdjęciu ich z systemu i wrzuceniu do pralki. Nie wymagają one żadnego upinania, rozwiązywania ani żadnych “prac twórczych”. Są one jakby prostym kawałkiem tkaniny z wszytą u góry taśmą. Z kolei w przypadku sytemu w którym za tworzenie się fal odpowiada sama taśmą, trzeba tylko porzucić sznureczek aby rozluźnić fałdki i zabezpieczyć do prania. (tak aby nie latał po całej pralce) Później po praniu oczywiście trzeba je marszczyć tak jak były marszczone na początku. Jest to jednak bardzo intuicyjne. Co do samego prania w pralce, to zawsze najlepiej używać najniższej temperatury oraz płynów dedykowanych do prania firan lub zasłon. Najłatwiej jest, szczególnie w przypadku bardzo szerokich i wysokich firan i zasłon wave pozostawić ich konserwacje specjalistom. Czyli nam😁 Prowadzimy w pełni ekologiczny serwis prania dekoracji naszych klientów. Ty zamawiasz czyszczenie (tu damy link do prania ), my zawieszamy, czyścimy i przywozimy czyste, pachnące dekoracje, wieszamy je i zaprasowujemy. I wszystko za pomocą bezpiecznych dla człowieka i naszego środowiska środków.

Skontaktuj się z nami:

Jak mierzyć zasłony i firany wave

Kiedy zamawiacie u nas zasłony same uszycie zasłon wave (bez pomiarów, montażu szyn itd), kluczowe jest właśnie dokładne wymiarowanie. Jest to szczególnie ważne w przypadku systemu wave, ponieważ nie ma tutaj możliwości regulacji wysokości zawieszonych zasłon np. jak przy systemie fleks. Na to aby perfekcyjnie uszyć twoje zasłony lub firany wave potrzebujemy trzy składniki:

Zdjęcie karnisza

Ale tutaj ważne jest aby sprawdzić ją w kilku miejscach. Bardzo często zdarza się że wysokość nawet 1,5-2cm na długości 3m. Już nie mówiąc o idealnych pomiarach montażu karniszy do ściani przez nizbyt doświadconych montażystów

Długość karnisza/szyny

Wysokość od dolnej krawędzi szyny do podłogi

Jak podejść do karnisza i systemu wave

Jeżeli na twojej ścianie lub suficie wisi karnisz to w przypadku obydwu rodzajów zawieszenia wave musimy wiedzieć jak on dokładnie wygląda. Kiedy jest on przykładowo standardowy, dostaniesz od nas rolki z dystansami na  które przed zawieszeniem firan lub zasłon wave, włożysz do prowadnicy. Z kolei, jeżeli dekoracje mają zawisnąć na jakimś rzadziej spotykanym systemie uszyjemy je na systemie z dystansami w taśmie. Wystarczy, że według naszych instrukcji przypniesz zasłony lub firany do rolek w szynie. (jeżeli nie masz do czego przypiąć, to dopasujemy i doślemy ci rolki/ślizgi z agrafkami😄)

Do jakich wnętrz firany i zasłony w idealne fale?

Bardzo często podczas spotkań z klientami, mówią nam że bardzo podobają im się zasłony lub firany ułożone w idealnie równe fale. No i chcą takie mieć. Ale bardzo często jest jedno ale😅 Aby dekoracje robiła efekt WoW, muszą nie tylko być doskonale uszyte ze świetnych tkanin, ale też muszą tworzyć całość z pomieszczeniem. Jednym z elementów który, definiuje to czy dekoracje wpasowują się w charter pomieszczenia jest właśnie to jak układają się na okach. I to tutaj przykład dosłownie ze spotkania wzięty. Właścicielka domu urządzonego w stylu boho, czyli lnami, sznurkami i jasnymi kolorami poprosiła aby jej firany i zasłony uszyć na taśmie wave. Oczywiście to od radziliśmy, gdyż w tym stylu pożądany jest powszechny nieład. Tutaj najlepiej sprawiły by się fleksy, gdyż to one mogą ułożyć firany lub zasłony w “idealnie równomierne fałdy” które na firanach sprawiają wrażenie bardzo lekkich.

Dowiedz się więcej na temat zasłon szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

salon z kanapą z brązowej skóry i szare zasłony na karniszu elektrycznym

Do jakich wnętrz więc pasują zasłony i firany fale?

Tworząc nowoczesne wnętrza nasi klienci zazwyczaj decydują się na proste, finezyjne formy. Takie na firanach i zasłonach możemy właśnie uzyskać szyjąc je na taśmie wave. Ułożone w idealnie równe fale idealnie wpisują się w proste, nowoczesne meble. Zazwyczaj to co pasuje do stylu nowoczesnego jest także bardzo dobrym wyborem do stylu skandynawskiego. Tak też jest i w tym przypadku. Dekoracje uszyte na systemie wave, jednakże z tkanin o bardziej naturalnym charakterze jak linen lokk (imitacja lnu), bardzo dobrze wyglądają z drewnianymi belami o stonowanych, skandynawskich kształtach.

Jaki karnisz do firan i zasłon na taśmie wave

Firany i zasłony w systemie wave mają pewne ograniczenia co do tego na czym je wieszamy. Jak w przypadku, haczyków fleks, taśm z haczykami nie grało to ważniejszej roli, ponieważ dla każdego z nich jest sprytne rozwiązanie na wieszanie. W przypadku zasłon wave za każdym razem potrzebny będzie karnisz z prowadnicą szynową. Może to być zarówno karnisz elektryczny, szyna ks, ale i karnisz drążkowy tylko że “rowkiem” na ślizgi bądź rolki. Bez znaczenie jest tutaj też czy twój karnisz zasłony wave będzie zamocowany do ściany lub sufitu. Jest to spowodowane tym, że taki zasłony układały się idealnie równomiernie potrzebne są specjalne rolki z dystansami. A żeby takie rolki mogły się przesuwać potrzebna jest prowadnica.

Skontaktuj się z nami:

Przed i po zawieszeniu zasłon firan wave

okno z widokiem na drzewa i ogród
zasłony wave, jasne firanki na systemie wave w sypialni
Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.