zasłony PREMIUM • zasłony przyciemniające • zasłony zaciemniające

Zasłony!

Cześć 🙂 Właśnie uruchomiliśmy katalog z tkaninami. Na chwilę obecną można w nim zobaczyć zasłony szyte na miarę. Gwarantujemy najlepsze ceny w Polsce. Jak to możliwe?

Jesteśmy firmą która jest obecna na rynku tekstylnym już od 30 lat. Dzięki doświadczeniu i kontaktom na rynkach zagranicznych, ale też rodzimych, możemy oferować najlepsze ceny. 

Jakość? Wybrały nas najlepsze hotele w Polsce. Nasze produkty są najwyższej jakości.

Zapraszamy do oglądania oraz do odwiedzania naszej strony kilka razy w tygodniu ponieważ stopniowo nasz asortyment będzie rozszerzany. 

Miłych zakupów!

Zasłony – są z nami od tysięcy lat i nadal zachwycają…

Zasłona – to słowo każdemu kojarzy się inaczej, ale każdy widzi w tym słowie coś co oddziela coś od czegoś. Znane są od zamierzchłych czasów kiedy człowiek dopiero stawiał podwaliny pod dzisiejszą cywilizację. W jakim celu powstawały? Jak ewoluowały? Z tego artykułu dowiesz się o nich bardzo wiele i postaramy się żebyś zrozumiał nasz zachwyt nad nimi.

Człowiek od początku życia koczowniczego skupiał się głównie na przetrwaniu i budowaniu poczucia bezpieczeństwa. Jaskinie zapewniały ochronę przed deszczem, było też w nich cieplej ale dopiero pierwsze ziemianki były wyznacznikiem nadchodzących zmian.

Gdy jakaś grupa koczowników przenosiła się na nowe miejsce w celu żerowania wśród świeżych źródeł flory i fauny, budowali szałasy, ziemianki, a bliżej biegunów – iglo. Coś co łączyło oddalone od siebie o wiele kilometrów plemiona był sposób budowy wejścia do swoich prymitywnych siedzib. Zwykle były przesłaniane skórami zwierzęcymi które świetnie izolowały przed wiatrem, zimnem, deszczem oraz promieniami słonecznymi.

zasłony
zasłony Poznań

Mijały dekady, a człowiek z prymitywnego życia zaczął czynić postępy w dziedzinie budownictwa. W miarę jego rozwoju powstawały bardziej zaawansowane budowle jednak jeszcze długo wszelkie otwory budynku, czy to wejście czy okna, przesłaniane były skórami zwierzęcymi.

W pewnym momencie skóry zaczęły być zastępowane przez cienkie błony zwierzęce które pozwalały na odizolowanie się od świata zewnętrznego, wpuszczając jednak światło do wnętrz budynków. Skórzana zasłona stanowiła jedynie element funkcyjny.

Następnie pojawiło się szkło a wraz z nim szklane okna. W związku z tym, nie było już potrzebne przesłanianie okien w celu izolacji cieplnej, ale zaczęto dostrzegać wartość dekoracyjną jaką stanowiły zasłony. Nadal pełniły swoją funkcję – zasłaniały nas przed czujnym wzrokiem sąsiadów, jednak coraz częściej zwracano uwagę na ich krój, wzory, kolor.

Dziś zasłony nadal pełnią swoje dawne funkcje jednak to jak mocno odbiły swoje piętno na kulturze oraz naszym podejściu do dekoracji okiennej, jest niesamowite.

…dość historii 🙂 Pora skupić się na tym co mamy Państwu do zaoferowania czyli zasłonach.

Jako firma z ponad 30-to letnią historią wiemy jak ważne jest doświadczenie oraz wiedza, której nie da się kupić. Dlatego w naszej ofercie znajdą Państwo zasłony najwyższej jakości w rozsądnych cenach. Sprowadzamy je z całego świata. Nasza kolekcja liczy ponad 300 wzorów, najwyższej jakości zasłon okiennych.

Tkaniny zasłonowe – jak je rozróżniamy?

Pierwszym rodzajem zasłon, które Państwu przedstawiamy to wykonane z tkaniny BLACKOUT. Są to zasłony które pozwalają osiągać 100 procent zaciemnienia nawet w bardzo słoneczne dni. Tkaniny BLACKOUT dzielimy na dwa typy w zależności od technologii ich produkcji.

Pierwszy typ to materiały POWLEKANE. Są one powleczone powłoką gumową (COATED) lub flokiem (FLOCKED).

Drugi typ materiału to materiały TKANE (KITTED BLACKOUT). Są to materiały tkane specjalną metodą o bardzo gęstym splocie. Również potrafią blokować światło słoneczne w 100 procentach.

Kolejnym rodzajem zasłon są zasłony typu DIMOUT (przyciemniające). Ich siła przyciemniania jest zależna w dużej mierze od ich koloru i wacha się między 70-99 procent.

Tkaniny które zaciemniają w stopniu powyżej 85 procent mają dodatkowo wplecione czarne nici (nie są one widoczne na zewnątrz tkaniny)

Zasłony BLACKOUT i DIMOUT występują w wielu wariantach i strukturach. Są na przykład tkaniny BLACKOUT o splocie naturalnym, czy też przypominające jedwab. Mamy także tkaniny DIMOUT o na przykład grubym splocie z wplecionymi kryształkami.

Obecnie przygotowujemy internetowy katalog naszych materiałów. Będzie on dostępny niebawem 😁
zasłony Poznań
zasłony Poznań

Kolejnym rodzajem są tkaniny Jacquardowe (żakardowe). Tym mianem określamy wszystkie tkaniny które mają jedną wspólną cechę. Posiadają jakiś wzór.

Mogą być w pasy, kwiaty, figury geometryczne… wszystkie te zasłony określamy jako Jacquardowe. Poza wzorem nie muszą posiadać innych cech, które by je w jakiś sposób wyróżniały.

Zasłony wykonane z tkaniny Jacquardowej sprawiają, że okna wydają się mieć więcej charakteru.

Rodzajem tkanin, które powinny zwracać Państwa szczególną uwagę są tkaniny typu Velvet, czyli welurowe.

Ich miękka i przyjemna w dotyku powłoka sprawia, że obcowanie z nimi to czysta przyjemność, a ich budowa sprawia, że świetnie grają ze światłem.

Włoski zasłon welurowych w zależności od długości, powodują załamywanie się światła co daje fantastyczny efekt i nadaje niepowtarzalnego charakteru każdemu pomieszczeniu.

TKANINA ROYALITY

Tkanina najbardziej pasuje do wnętrz w stylu klasycznym. Świetnie komponuje się z włoskimi meblami. Bardzo dobrze eksponuje charakterystyczne dla stylu klasycznego wysokie okna. Świetnie sprawdzi się również jako narzuta na łóżko.

zasłony
zasłony

TKANINA LASTON

Jest to tkanina blackout o splocie naturalnym. Świetnie sprawdzi się we wnętrzach  loftowych. Dostępna w pełnej gamie kolorów.

TKANINA VESTIL

Tkanina welurowa jest bardzo uniwersalna i pasuje do każdego wnętrza. Ma charakterystyczne długie włosie, które pod wpływem dotyku zmienia kąt padania światła. Nadaje się na poduszki, narzuty, zasłony i w zasadzie wszystko co sobie zażyczymy.

zasłony

TKANINA GALLIAN SV

Charakterystyczne dla tej tkaniny są umieszczone w splocie kryształy Swarovskiego. Wykonane z nich zasłony, budują w każdym pomieszczeniu magiczny klimat. 

Przykładowa realizacja!

Zasłona blackout na okno 400×280 cm (typowe okno w sypialni) 

500-550 zł*

*cena waha się w zależności od rodzaju tkaniny

Zasłony zaciemniające Małgorzata Dekoracja i Automatyka
Pracujemy głównie na terenie Poznania i okolic,
ale oferujemy usługi w całym kraju.
Jesteśmy firmą której tradycje sięgają lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku.
Od ponad 30 lat świadczymy ekskluzywne usługi w rozsądnych cenach.
Sprowadzamy tkaniny z całego świata, żeby oferować to co najlepsze.
Wszystko robimy ręcznie – szyjemy, składamy komponenty i ciągle się doskonalimy…

Zaufali nam...

Umów się na spotkanie!

Dojeżdżamy do klientów z całej Polski

zajrzyj na nasze social media

zobacz artykuł o roletach na okna dachowe, naszego projektu 😉

Przewiń do góry