Jak dobrze używać karniszy elektrycznych? ⋆ Małgorzata Poznań

Jak dobrze używać karniszy elektrycznych?

9 kwietnia 2021
Posiadasz karnisze elektryczne lub przymierzasz się do ich zakupu? Przeczytaj tego bloga i dowiedz się jak je poprawnie używać😎

Podgląd treści na blogu

Karnisze elektryczne szturmem zdobywają rynek światowy i od niedawna polski. W dzisiejszych czasach, gdy technologia tak szybko idzie do przodu szukamy sprytnych rozwiązań we wszystkich aspektach naszego życia. Nie wyobrażamy sobie życia bez smartphonów, nowoczesne samochody wyposażone są tak, że nawet same potrafią jeździć, używamy robotów to czyszczenia podłogi, nic więc dziwnego, że chcemy aby “smart” stały się nasze całe domy, czy mieszkania. Nowoczesność wdarła się również na rynek tekstylny – chodzi o karnisze elektryczne, które stały się podstawowym elementem smartdomów. Chociaż użytkowanie może wydawać się trudne, to tak naprawdę nikt nie ma z tym problemów, wystarczy rozeznać się w obsłudze pilota lub aplikacji na telefon. Karnisz elektryczny można zaprogramować tak, że o wybranej godzinie będzie się odsłaniał lub zasłaniał, w między czasie gdy tylko będziemy mieli ochotę możemy zaciemnić pokój i nie musimy wstawać z fotela. Karnisz elektryczny jest rzeczą którą potrzebujemy, chociaż nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Jednak jak każde urządzenie elektryczne może ulec awarii, jeżeli nie korzystamy z nich prawidłowo. Zdarza się to niezwykle rzadko, a dodatkowo nasz sprzęt obejmuje pięcioletnia gwarancja!

Co robić, albo czego nie robić, aby nasz karnisz elektryczny służył nam na lata? Jak dobrze używać karniszy elektrycznych? O tym możecie przeczytać poniżej!

Nie obawiaj się, nasz karnisz elektryczny to wytrzyma!

Dom to nie muzeum, nie ma sensu chuchać i dmuchać w obawie, że coś ulegnie awarii. Takie zachowanie psuje zarówno klimat domu, jak i humor nasz, czy naszych gości. Jeżeli chodzi o karnisze elektryczne, są zaprojektowane tak aby nie spędzały nam snu z powiek. Są odporne na wiele czynników i zachowań, wytrzymają nawet najbardziej huczną imprezę w naszym domu. Nasz karnisz elektryczny nie zepsuje się, ani nie wyleci z sufitu gdy mocniej oprzemy się o zasłonę lub nawet na niej się powiesimy. Oczywiście gdy zawodnik sumo, będzie bawił się w tarzana wykorzystując zasłony jako liany to nie ręczymy za brak awarii, jednak nie obawiajcie się normalnego użytkowania. Karnisz elektryczny to nie jajko, wytrzyma o wiele więcej.
Następną rzeczą o którą możecie być spokojni to rozprogramowanie karnisza elektrycznego po wyłączeniu prądu. Sprzęt jest zaprojektowany tak, aby pamiętał o naszych preferencjach. Po ponownym podłączeniu do prądu, karnisz elektryczny będzie potrzebował jednego otwarcia, bądź zamknięcia podczas którego będzie jechał trochę wolniej, ale to jednorazowe – urządzenie musi sobie przypomnieć o ustawieniach, później wszystko wraca do normy. Nasz sprzęt ma za zadanie służyć wam na lata, więc normalną rzeczą jest to, że w tym czasie będziecie wykonywać niejeden remont domu. Często pytacie się co zrobić, jak zdemontować karnisz elektryczny, aby go nie zepsuć. Bez problemu zdejmijcie go z sufitu, czy ściany, ale starajcie się przy tym nie poruszać silnikiem, ponieważ wtedy może się rozprogramować. Najlepszym sposobem jest wyłączenie silnika od prądu i ściągnięcie całego systemu, nie odłączając silnika. Później należy po prostu wpiąć go tak jak było wcześniej i voilà, nasz karnisz elektryczny działa jak wcześniej.

Awaria karnisza elektrycznego – co je może spowodować?

Nasz sprzęt jest niezwykle nowoczesny, dbamy o to aby nie było wielu sytuacji po których przestaje działać, ale są dwie rzeczy których należy unikać. Pierwsza to jeżdżenie zasłonami przez powyżej dziesięć minut. Dlaczego? Ponieważ silnik może się zwyczajnie przegrzać. Oczywiście karnisz elektryczny jest wyposażony w system chłodzenia silnika, ale przy niekończącej się zabawie, nie będzie w stanie nadążyć. Oprócz funkcjonalności karnisze elektryczne muszą wyglądać estetycznie, dlatego nie montujemy tam wielkich wiatraków rodem z serwerowni, które zajęłyby pół ściany, bądź sufitu. Wszystko jest wyważone i zbalansowane tak, aby abyście byli zadowoleni z każdego aspektu: wyglądu i praktyczności. Oczywiście nasze karnisze elektryczne mogą być interesujące szczególnie dla dzieci i sprawiać frajdę, niech odsłonią i zasłonią zasłony parę razy, pamiętajcie jednak, że to jednak nie zabawka.

Drugą przyczyną ewentualnych awarii może być blokowanie, czy trzymanie tkaniny podczas zamykania, wtedy taśma na zębatce może przeskoczyć. Najczęściej jednak po napotkaniu przeszkody silnik się sam zatrzymuje. Gdy zasłona, bądź firanka się o coś zaczepi, ale karnisz elektryczny dojedzie do końca to oznacza, że nic się nie stało.

 Karnisze elektryczne? Każdy sobie poradzi!

Karnisz elektryczny jest urządzeniem niezwykle łatwym do obsługi, poradzi z nim sobie dziecko, dorosły, ale i nawet osoba starsza. Obawy przed zakupem są na wyrost, a musicie pamiętać, że w naszej firmie pracują ludzie z pasją, którzy służą radą i pomogą rozwiać wszelkie wątpliwości i nauczyć Was obsługi!

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.