Chcesz Uszyć Zasłony Panelowe? ⋆ Zobacz Jak To Zrobić...

Jak uszyć zasłony panelowe?

20 stycznia 2021

Podgląd treści na blogu

Jak uszyć zasłony panelowe? Pewnie niewiele osób wie, że to nic trudnego. Szycie paneli japońskich to czysta przyjemność. Trzeba tylko wiedzieć na co zwrócić uwagę. Ten wpis pozwoli Ci uniknąć błędów początkującego. Weźmy zatem nici i igły do ręki i do dzieła!

jak uszyć zasłony panelowe

O czym Nie zapomnieć?

Powinniśmy zacząć od wyboru tkaniny. Nie każda się nadaje jednak większość tak. Najlepiej sprawdzą się tkaniny z poliestru ze splotem w kratkę, ale i inne takie jak na przykład te ze splotem naturalnym. Chodzi o to, żeby uniknąć kołysania panelem podczas gdy mamy otwarte okno, należy wykorzystać rzadki splot. Gęstość splotu nie jest oczywiście jedynym elementem który ma wpływ na podatność na działanie wiatru, ale jest istotny.

Jeśli pod ręką mamy akurat woal o dość gęstym splocie, ale po prostu nam się podoba – możemy z niego skorzystać. Ważne żeby nie miał domieszek elastycznego materiału podatnego na rozciąganie. Obciążenie zamontowane na dole panelu może wtedy źle wpłynąć na jego wygląd. Zasłona powinna pozostawać w odstępie minimum 2 cm od podłoża. Elastyczny materiał, z czasem, może się rozciągnąć i oszpecić nasze okno.

jak uszyć zasłony panelowe

Jak uszyć zasłony panelowe? – budowa panelu

Zasłona panelowa, czy też panel japoński to nie jest zbyt skomplikowana konstrukcja. Sam panel przesuwa się na szynie która w zależności od szerokości okna czy też drzwi które ma przesłaniać, wyposażona jest w dwa do pięciu rowków. Panele montuje się na rzep. Wbudowany w konstrukcję suwnicy rzep jest mocny, nie ma możliwości, że samoistnie, podczas pracy elementu odczepi się. Wniosek zatem, że żeby uszyć panel będziemy musieli w jego górnej części wszyć rzep.

Standardowo panel japoński ma 50 cm szerokości. Tkanina powinna być zaszyta na zakładkę na każdej jego krawędzi. Po zaszyciu, solidnym ściegiem, wszywamy rzep w górnej części panelu. Następnym elementem jest kieszeń. Robimy ją tworząc zakładkę u dołu panelu. Jej wielkość powinna być nieco wyższa od elementu, który będzie obciążał panel.

Tak przygotowany panel zawieszamy łącząc ze sobą rzepy. Element obciążeniowy powinien zostać wsunięty na końcu pracy.

Mam nadzieję, że wiesz już jak uszyć zasłonę panelową, ale pamiętajmy – pracę zawsze można zlecić profesjonalistom 🙂

Życzę sukcesów w drobnych pracach domowych,

MK

(PS: rzuć okiem na naszą zakładkę zasłony panelowe, można tam zobaczyć efekty naszej pracy; zostawiam Tobie również link do Pinterest skąd czerpiemy niekiedy inspirację kliknij tutaj >>)

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.