fbpx
małe logo małgorzata dekoracja i automatyka

Małgorzata

Sposób na udekorowanie nowoczesnych wnętrz?
Same Zasłony W Oknach

Jeśli uważasz, że wykorzystanie samych zasłon w oknach zamiast ich połączenia z firankami jest największą pomyłką dekoracyjną, jesteś w dużym błędzie. Są pomieszczenia i style aranżacji wnętrz, w których takie rozwiązanie jak najbardziej się sprawdzi. O tym, a także innych wskazówkach dotyczących wykorzystania samych zasłon, opowiemy Ci na naszej stronie.

Same Zasłony W Oknach
Efektowne dekoracje okienne

Zalety dekoracyjne samych zasłon

Powinnaś/powinieneś szczególnie pomyśleć o wyborze takiej aranżacji, gdy podobają Ci się nowoczesne rozwiązania. W takich warunkach same zasłony będą świetnie pasować do tej dekoracji. Możesz je wtedy wyeksponować i pochwalić się wybraną aranżacją, a osoby oglądające Twoje pomieszczenie z pewnością zwrócą na to uwagę. Same zasłony w oknach pełnią także inną rolę estetyczną. Z ich pomocą możesz uwypuklić elementy, na których Ci szczególnie zależy, osobom patrzącym zarówno z zewnątrz, jak i będącym wewnątrz pomieszczenia. Do takich propozycji należy chociażby wyeksponowanie postindustrialnych elementów dekoracyjnych wnętrz w stylu loftowym. Może to być jednak także efektowna fototapeta lub inny element wystroju, którego będzie mógł pozazdrościć Twój sąsiad.

Skontaktuj się z nami:

Same zasłony – w których pomieszczeniach?

Są miejsca, w których same zasłony sprawdzą się bardzo dobrze, ale są też takie, w których niekoniecznie będzie to najlepszy wybór. Zacznijmy od tej pierwszej grupy. Należy do nich z pewnością salon, czyli najbardziej reprezentacyjne pomieszczenie w domu. W nim właśnie chcesz często wyeksponować domowe dekoracje, a posłużyć Ci w tym celu mogą same zasłony w oknie. Podobnie wygląda sprawa z jadalnią, która często połączona jest z salonem w jedno, duże pomieszczenie. Możliwość odsłonięcia bez większych obaw odrobiny swojej prywatności wynika z faktu, że w tych miejscach rzadko jesteśmy w sytuacjach intymnych, a czasami zlokalizowanie pomieszczenia czy bujna roślinność z oknem (lub wewnątrz) może stanowić skuteczną ochronę przed wzrokiem sąsiadów czy przechodniów.

Także kuchnia jest miejscem, w którym same zasłony ze względów dekoracyjnych można umieścić na dużym oknie, bez obaw o ograniczenie swojej prywatności. Taka opcja jest także częsta w przypadku ogrodów zimowych – tutaj wspomniana roślinność może być atutem, który w naturalny sposób ochroni nas przed podglądaniem innych osób. Z kolei pomieszczeniem, w którym w wielu przypadkach odradzamy zastosowanie samych zasłon w oknach, jest sypialnia. Poranne przemieszczanie się bez ubrania, gdy jesteśmy narażeni na wzrok sąsiadów, może okazać się krępujące dla każdej ze stron tego przedstawienia 😊 Chyba że sypialnia jest skutecznie zasłonięta poprzez chociażby drzewa – wtedy możesz taką opcję rozważyć. Oczywiście nie bierzemy pod uwagę możliwości, że ktoś będzie na nich siedział 😉 Z podobnych względów nie jest to najlepsze wyjście również w kontekście łazienki.

Dowiedz się więcej na temat firanek szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar firanek i zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Nowoczesna lampa a w tle firany

Funkcjonalność samych zasłon w oknach

To rozwiązanie posiada przede wszystkim sporo walorów dekoracyjnych, ale także ma swoje atuty, jeśli chodzi o praktyczne ich wykorzystanie. Należy do nich przede wszystkim fakt, że nie brudzą się tak łatwo, jak firanki czy rolety, a przynajmniej nie widać na nich tak szybko i tak wyraźnie, że pojawiło się zabrudzenie. Dzięki temu nie ma konieczności częstego ich prania i czyszczenia, co sprawi, że będą dla Ciebie łatwiejsze w eksploatacji.

Taka opcja to także świetny sposób na bardzo dobre doświetlenie pomieszczenia w ciąu dnia. Gdy chcesz wpuścić do swojego salonu, kuchni czy jadalni mnóstwo światła, same zasłony w oknach pozwolą Ci rozjaśnić je w najlepszy możliwy sposób. Oczywiście dadzą również funkcję zaciemniającą, gdy wieczorem będziesz chciał/a uzyskać nieco prywatności, szczególnie gdy wybierzesz zasłony typu blackout, które pozwolą stworzyć w Twoim salonie namiastkę sali kinowej.

Wykorzystanie samych zasłon w oknach działa w dwie strony – nie tylko ma znaczenie w kontekście tego, co ktoś może zobaczyć patrząc do środka z zewnątrz. Także sami domownicy mogą wtedy bezproblemowo podziwiać widoki za oknem, szczególnie jeśli jest to piękny ogród wiosną. Także osoby przybywające do Twojego domu, siedząc w salonie będą miały cudowny widok i namiastkę tego, co może ich spotkać, gdy przekroczą próg Twojego ogrodu.

Same zasłony – do jakich stylów najbardziej pasują?

Jak już wspomnieliśmy wcześniej, same zasłony to świetna opcja do aranżacji wnętrz w stylu nowoczesnym. Wykorzystując ich zalety, można wyeksponować nie tylko samą dekorację okienną, ale też skupić uwagę na innych elementach wypełniających Twoje wnętrze w tym stylu. Pomagają one uzyskać przede wszystkim ciekawy kontrast kolorystyczny. Drugim rodzajem aranżacji wnętrz, w którym sprawdzą się same zasłony, są pomieszczenia urządzone w stylu loftowym. Postindustrialne wnętrza, zawierające bardzo często ściany z wyeksponowanymi cegłami, mogą zostać w ten sposób pokazane i przyciągną uwagę osób spoglądających do wnętrza Twojego domu. Inną propozycją może być wykorzystanie samych zasłon w stylu skandynawskim. Wtedy taka dekoracja, w jasnych, naturalnych kolorach, będzie sprzyjać tworzeniu przytulnej atmosfery i pozwoli wpadać do środka większej ilości światła.

Bądź Eko i zyskaj rabat!

Zamów u nas zasłony lub firany do których produkcji użyto materiałów z recyklingu! W zamian za bycie świadomym konsumentem dostaniesz od nas rabat w wysokości 5 procent!

firany do pokoju

Najciekawsze realizacje z wykorzystaniem samych zasłon

Przekazaliśmy Ci naszą wiedzę na temat zalet i wad samych zasłon, możliwości ich skomponowania w różnych stylach, a także sposobów wykorzystania w różnych pomieszczeniach w Twoim domu. Chcemy Ci także zaprezentować kilka przykładowych realizacji samych zasłon w oknach, które wykonywaliśmy już wcześniej dla naszych klientów. Zapraszamy!

Skontaktuj się z nami:

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.