małe logo małgorzata dekoracja i automatyka
+48 601 782 190

Jak głośne są karnisze elektryczne?

25 kwietnia 2021
Czy zastanawialiście się kiedyś jak głośne są karnisze elektryczne? A może z obawy przed uciążliwym dźwiękiem zrezygnowaliście z pomysłu ich zakupu? Niezależnie od tego, czy jesteście zwolennikami wszelkich nowinek technologicznych, czy preferujecie tradycyjne podejście do tematów związanych z aranżacją wnętrz, chcemy podzielić się z Wami świetną wiadomością! W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z działaniem (ale czy na pewno głośnym?) karniszy elektrycznych. Zapraszamy do lektury!

Podgląd treści na blogu

Czy zastanawialiście się kiedyś jak głośne są karnisze elektryczne? A może z obawy przed uciążliwym dźwiękiem zrezygnowaliście z pomysłu ich zakupu? Niezależnie od tego, czy jesteście zwolennikami wszelkich nowinek technologicznych, czy preferujecie tradycyjne podejście do tematów związanych z aranżacją wnętrz, chcemy podzielić się z Wami świetną wiadomością! W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z działaniem (ale czy na pewno głośnym?) karniszy elektrycznych. Zapraszamy do lektury!

Codzienna walka z hałasem

Nasze życie codzienne to zlepek wielu bodźców. Mieszkańcy miast na pewno się z nami zgodzą – bywają momenty, w których ciągły zgiełk staje się nie do zniesienia. Trąbienie samochodów, głośna muzyka dochodząca z mieszkania sąsiadów, straż pożarna jadąca na sygnale… Kiedy po całym dniu spędzonym w pracy marzymy o chwili ciszy, okazuje się, że po naszej ulicy – z całym impetem – mknie śmieciarka, a chwilę później na sąsiedniej budowie zaczyna się rozbiórka dużego budynku. Być może są osoby, które w takiej sytuacji zdecydują się włączyć głośną muzykę, żeby zagłuszyć dźwięki ulicy. Być może istnieją też osoby, które będą chciały możliwie odizolować się od głośnego otoczenia. Jedno jest pewne – ograniczanie hałasu wyjdzie nam na zdrowie.

Do czego porównać głośność działania karniszy elektrycznych?

Co w takim razie z głośnością domowej automatyki? Czy powinniśmy zrezygnować z odkurzacza? Byłoby ciężko. A może jednak powinniśmy powrócić do manualnego mycia zębów, a elektryczną szczoteczkę do zębów schować do szuflady? Chyba nie ma takiej potrzeby, prawda? Są dźwięki, do których się przyzwyczailiśmy i które – może z uwagi na krótki czas „pracy” – nie robią na nas wrażenia. Do czego zatem porównać natężenie dźwięku działających karniszy elektrycznych? Przygotowaliśmy zestawienie natężenia popularnych odgłosów, które towarzyszą nam każdego dnia:

  • uruchomiona piła łańcuchowa – 110 dB
  • ruch uliczny – ok. 90 dB
  • darcie papieru – 70 dB
  • uruchomiony odkurzacz – 60 dB
  • szmery w domu – 40 dB
  • karnisz elektryczny – 36 dB
  • bardzo spokojna ulica – 30 dB
  • szept – 20 dB

Jak widać, odgłos zasłaniania lub odsłaniania okna za pomocą karnisza elektrycznego można uplasować między standardowym domowym szmerem i szeptem. To chyba całkiem niezły wynik, prawda? 🙂

Karnisz elektryczny – cichy przyjaciel

Ile zatem trwa zasłanianie lub odsłanianie naszych zasłon za pomocą karnisza elektrycznego? Oczywiście to zależy od odległości, którą nasza zasłona ma do pokonania. Najczęściej, prędkość działania karnisza elektrycznego to około 0,18 m/s. Czy ręczne manewrowanie zasłonami zajmuje mniej czasu? Niekoniecznie. Załóżmy, że zasłona ma do pokonania 4 metry – tę odległość pokona w około 22 sekundy. Chyba nie musimy dodawać, że w tym czasie możemy po prostu położyć się na sofie i odpoczywać. Dokładając do tego fakt, że dźwięk karnisza elektrycznego można porównać do natężenia dźwięku spokojnej ulicy, takie rozwiązanie nie wydaje się uciążliwe. Wręcz przeciwnie – my nie widzimy żadnych minusów w użytkowaniu karniszy elektrycznych!

Realizacja MDiA

Zalety karnisza elektrycznego

O wysokiej klasy karniszach elektrycznych pisaliśmy już całkiem sporo. Skoro już wiemy, że karnisz elektryczny nie jest tak głośny jak go malują, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby podsumować jakie zalety niesie za sobą takie rozwiązanie. Po pierwsze, karnisze elektryczne to ułatwienie, szczególnie w przypadku wysokich wnętrz – nie musimy ręcznie manewrować zasłonami. Kolejną zaletą jest fakt, że możemy zaprogramować nasze karnisze, aby zasłony zasłaniały i odsłaniały okna o konkretnych godzinach – nie musimy się tym martwić. Po trzecie – karnisze elektryczne zużywają naprawdę niewiele prądu. Zużycie energii można porównać do działania suszarki do włosów. Po czwarte – ta automatyka robi po prostu ogromne wrażenie :). Jeśli nadal zastanawiacie się czy warto – zachęcamy do zapoznania się z karniszami elektrycznymi na żywo.

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!
Skontaktuj się z nami:
Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Zuza Kmieciak
Zuza Kmieciak
09/04/2022
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, pani Małgorzata wraz z synem pomogli wybrać tkaniny idealnie odpowiadające projektowi i potrzebom, wszystko zostało wymierzone i zainstalowane pod wymiar. Efekt jest naprawdę piękny :) Doceniam za indywidulane podejście do klienta. Z całego serca polecam!
Patrycja
Patrycja
08/04/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo dobry kontakt, serdecznie polecam!
Aleksandra Sowińska
Aleksandra Sowińska
06/04/2022
Jestem architektem wnętrz. Z Panią Małgorzatą każda realizacja wyszła idealnie. Szukałam firmy, która broni się jakością swojej usługi i posiada duży wybór materiałów. Pani Małgorzata pojawia się na inwestycji w celu pomiaru a nawet zabiera wybrane próbki. Inwestorzy cenią sobie profesjonalne podejście.
Monika Z
Monika Z
30/03/2022
Super szybka realizacja. Szeroki wachlarz materiałów. Fachowe wykonanie i montaż. Zasłony wyglądają elegancko i z powodu, że pełnią funkcję ściany w gabinecie kosmetycznym wprawiają klientki w zachwyt. Polecam współpracę 👌
Dobrochna Niezgoda
Dobrochna Niezgoda
29/03/2022
Pani Małgorzata robi bardzo dobre pierwsze wrażenie, osoby rzetelnej, zaangażowanej i znającej się na temacie. Jednak to niestety tylko pierwsze wrażenie. Montaż naszych karniszy i zasłon opóźnił się o dwa miesiące. W między czasie bardzo ciężko było się z Panią Małgorzatą skontaktować i czegokolwiek dowiedzieć. Kilka razy mówiła że już gotowe i że przyjeżdzają, po czym w umówiony dzień na pytanie o której będzie dostawałam odpowiedzieź że jednak nie będzie. Wymówki były na początku że mąż chory, potem że dostawca nie wysłał materiału, potem że ktoś tam kłamie, a prawda była niestety taka że Pani Małgorzata umawiała się ze mną na montaż chociaż wiedziała że zasłony nie są jeszcze uszyte. Finalnie okazało się że uszyte zasłony są za krótkie (prosiłam żeby troszkę leżały na podłodze a nie wisiały) a górą wystają fatalne plastikowe wieszaczki i niestety rezultat jest taki że nie zaciemniają pokoju tak jak było w planie bo i górą i dołem wpada światło. Po zamontowaniu karniszy i zasłon Pani Małgorzata jednak znalazła czas na kontakt z klientem i codziennie nękała mnie (oraz mojego partnera) telefonami i mailami z pytaniem kiedy dostanie zapłatę za usługę. Zasłony wiszą, wyglądają jak wyglądają, niesmak pozostanie na długo. Nie polecam.
Marcin Marciniak
Marcin Marciniak
09/03/2022
Zdecydowałem się na zakup firan oraz zasłon w firmie pani Małgorzaty. Nie jest to firma najtańsza na rynku natomiast rozumiem, że za jakość trzeba płacić. Po realizacji zlecenia jestem naprawdę zadowolony, przede wszystkim czas (bardzo szybki) wykonania i oczywiście sam efekt końcowy, dla mnie rewelacja, goście, odwiedzający również podzielają moją opinię. Udało się również dogadać w kwestii samego transportu, karnisz miał 5 metrów także nie każdy dysponuje autem do przewozu takich rzeczy. Polecam, myślę, że chętnie wrócę zlecać kolejne projekty.
Katarzyna Jankowiak
Katarzyna Jankowiak
02/03/2022
Jestem bardzo zadowolona zarówno z obsługi jak i efektu końcowego. Czas realizacji zgodny z umową. Cena nie należy do niskich, ale warto było.
Leszek Błaszyk
Leszek Błaszyk
18/02/2022
Czekałem na swoje firany i zasłony dość długo. Firany były różnej długości a zasłony źle uszyte. Pani Małgorzata przyjechała stwierdziła, że tak nie może być i zabrała całość do poprawki. Po 2 tygodniach przywiozła poprawione firany natomiast zasłony prasowała żelazkiem parowym. Ok jakoś to wyglądało, ale po 2-3 godzinach materiał zasłony wrócił do pierwotnej formy. Pani Małgorzata już od nas telefonów nie odbiera.
Cia Paty
Cia Paty
16/02/2022
Bardzo fachowa obsługa zespołu Pani Małgorzaty. Firanki,zasłony uszyte i zawieszone bardzo szybko a efekt jaki robią na oknach jest świetny🌟
Jakub Kulig
Jakub Kulig
16/02/2022
Gorąco polecam firmę Małgorzata. Robią robotę warta swojej ceny. Karnisze i rolety rzymskie zamontowane perfekcyjnie, a później powieszone firanki wyglądają obłędnie.
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.