fbpx

Top 5 inspiracji na aranżację garderoby

3 czerwca 2021
Mogłoby się wydawać, że aranżacja garderoby to nic trudnego. Tak jest, pod warunkiem, że mamy pomysł, a jednocześnie świadomość, co chcemy w niej przechowywać. Istotna będzie także ilość ubrań, butów i dodatków. O tym jak zaprojektować garderobę, pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów. Dzisiaj, chcemy przedstawić top 5 inspiracji na aranżację garderoby. Jakie inspiracje garderoby okażą się najlepsze?

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Dobra
Na podstawie 145 opinii
Paweł D
Paweł D
Profesjonalna i miła obsługa. Doskonałe firany i zasłony. Paweł Dobski
elabosa
elabosa
Fachowe i profesjonalne podejście do klienta 😊. Efekt końcowy 👍. Polecam 🤗.
Wojciech Mucha
Wojciech Mucha
Zasłony z klasą! Piękne, stylowe, zmieniają wystrój na wyjątkowe miejsce! Polecam
Kasia Wieczor
Kasia Wieczor
Przepiękne lniane zasłony :)
Joanna Jozwiak
Joanna Jozwiak
Bardzo ładne firany i zasłony . Polecam:)
Sylwia Rutkowska
Sylwia Rutkowska
Właśnie o taki efekt mi chodziło, a to dzięki Pani Małgorzacie i jej załodze! Zasłona zaciemniająca- zdjęcia robione w ciągu dnia. Niestety nie jestem w stanie uchwycić całej okazałości okna wraz z zasłona od wewnątrz. Pełen profesjonalizm, baaardzo polecam.

Podgląd treści na blogu

Mogłoby się wydawać, że aranżacja garderoby to nic trudnego. Tak jest, pod warunkiem, że mamy pomysł, a jednocześnie świadomość, co chcemy w niej przechowywać. Istotna będzie także ilość ubrań, butów i dodatków. O tym jak zaprojektować garderobę, pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów. Dzisiaj, chcemy przedstawić top 5 inspiracji na aranżację garderoby. Jakie inspiracje garderoby okażą się najlepsze?

Aranżacja garderoby bez okna

Źródło grafiki: i.pinimg.com/originals/

Przedstawiamy uniwersalne, ale jednocześnie mocno skondensowane podejście do aranżacji garderoby.  Ta aranżacja to przykład niewielkiego, a zarazem efektywnie zaprojektowanego pomieszczenia bez okna. Ta aranżacja garderoby sprawdzi się w większości pomieszczeń przeznaczonych na garderobę. Przestrzenie pomiędzy drążkami oraz innymi segmentami zostały dostosowane do posiadanych rzeczy. Istotne jest zastosowanie szuflad. Szuflady – jak nic innego – umożliwiają przechowywanie drobnych przedmiotów w porządku. Warto także zwrócić uwagę na oświetlenie. Dzięki oświetleniu każdej przestrzeni, garderoba staje się „czytelna”, a znalezienie poszczególnych części ubioru jest dużo łatwiejsze.

Inspiracja na aranżację garderoby w centrum uwagi

Źródło grafiki: mydomaine.com/organizing-4628427

Drugą inspiracją może stać się wyjątkowa garderoba bez drzwi. Tak wydzielona przestrzeń sprawia wrażenie garderoby, choć oficjalnie raczej nią nie jest. Nieoczywista aranżacja „szafy” została podzielona na trzy funkcjonalne części. Dwie boczne – służące przechowywaniu ubrań oraz akcesoriów, a także środkowa – w formie witryny. Całość można zakryć efektownymi zasłonami, a jeśli chcemy część ekspozycyjną zostawić widoczną – nic nie stoi na przeszkodzie. Możliwość ekspozycji poszczególnych części garderoby sprawia, że ta może stać się ciekawym punktem sypialni. O tym, jak zasłony sprawdzają się w roli drzwi do szafy, pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów. Naszym zdaniem to strzał w 10!

Aranżacja garderoby pod skosem

Źródło grafiki: homebook.pl/inspiracje/garderoba/429553_garderoba-na-poddaszu-garderoba-styl-nowoczesny

Przyszedł czas na propozycję garderoby ze skosem. Zdecydowaną zaletą tego projektu jest okno dachowe. Specyfika umiejscowienia takiego okna umożliwia odpowiedni poziom oświetlenia wnętrza przez większą część doby. Zabudowa na wymiar, dostosowana do poszczególnych części pomieszczenia, pozwala zagospodarować jego każdy fragment. Strefy przechowywania, w tym przypadku, zostały wydzielone wyłącznie poziomo. Taki układ pozwala na zagospodarowanie półek w zależności od potrzeby. Odpowiednie pogrupowanie przedmiotów umożliwiają urokliwe pudełka. Stylistyka tej garderoby wpasuje się zarówno w damski, jak i męski look, co świadczy o jej uniwersalności i dobrym stylu.

Wyjątkowa garderoba za zasłonami

Realizacja MDiA

Powyższa aranżacja garderoby przypomina drugą propozycję, jednak niewątpliwie różni je forma zabudowy. W tym przypadku, realizacja została oparta na założeniach, że wydzielona z salonu garderoba, niczym ninja, skutecznie wtopi się w otoczenie. Biały kolor stanowi świetną bazę każdego wnętrza, a dodatkowo, to po prostu ponadczasowa barwa, która zawsze wygląda dobrze. Jak widać, biała garderoba została sprytnie rozplanowana. Specyfika narożnika z utrudnienia, stała się możliwością – dzięki niemu, półki nie są za głębokie, co dużo łatwiej pozwala utrzymać porządek. Zasłony do garderoby zamontowane na niezawodnych karniszach elektrycznych, umożliwiają szybkie oddzielenie przestrzeni, a przy tym są super skondensowaną formą drzwi – nie potrzebują dodatkowego miejsca, żeby je „otworzyć”. Dodatkowo, dzięki zasłonom, dostęp do szafy jest niemal stuprocentowy.

Szyk i elegancja, czyli inspiracja na aranżację garderoby

Źródło grafiki: homesquare.pl/inspiracje/garderoba/

Ostatnia aranżacja garderoby to gratka dla fanów stylu modern elegance. Ubrania zostały ukryte za transparentnymi drzwiami. Takie rozwiązanie jest wyjątkowo korzystane. Po pierwsze, nasze rzeczy nie kurzą się tak „łatwo”, jak miałoby to miejsce w przypadku otwartej przestrzeni. Po drugie, nie otwierając frontów, w każdej chwili jesteśmy w stanie dojrzeć co jest w środku. Na środku garderoby znajduje się komoda, w której możemy przechowywać zarówno mniejsze gabarytowo przedmioty, ale też eksponować te częściej używane. Pamiętajmy, że praktyczność i użyteczność, to cechy, które powinny przyświecać każdej garderobie – bez wyjątku. Mamy nadzieję, że przedstawione aranżacje garderoby okażą się dla Was owocne. Do zobaczenia!

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
autor wpisu
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.