Zobacz Szyte Na Wymiar Zasłony Zamiast Drzwi Do Garderoby
Przestronny salon w starej kamienicy i białe zasłony zastępujące drzwi do garderoby

Zasłony do garderoby zamiast drzwi?

W wielu wnętrzach budowanie specjalnego pomieszczenia, które będzie służyło za garderobę graniczy z absurdem. Jest to zawsze drogie i zabierające bardzo dużo przestrzeni rozwiązanie. Dlatego też, bardzo często nasi klienci decydują się wyznaczyć tą przestrzeń zasłonami. W tej zakładce, pokażemy wam jak powinny wyglądać zasłony do garderoby. Jest na co popatrzeć – prawda?

Zasłony do garderoby zamiast drzwi?

W wielu wnętrzach budowanie specjalnego pomieszczenia, które będzie służyło za garderobę graniczy z absurdem. Jest to zawsze drogie i zabierające bardzo dużo przestrzeni rozwiązanie. Dlatego też, bardzo często nasi klienci decydują się wyznaczyć tą przestrzeń zasłonami. W tej zakładce, pokażemy wam jak powinno to wyglądać. Jest na co popatrzeć – prawda?

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Metalowe półki za zasłonami w garderobie
Białe zasłony do garderoby na fleksach i lampa w stylu boho

Gdzie na pewno sprawdzą się zasłony do garderoby?

Wielu z was pewnie ciekawi, gdzie zasłony do garderoby już się sprawdziły i na co dzień zakrywają ubraniowy nieład naszych klientów. Najczęściej takie zasłony wybierane są do niedużych pomieszczeń. Szczególnie gdy są to wysokie wnętrza.

Podobnie jest z garderobami narożnymi. Wydzielenie na nie przestrzeni, to dosyć skomplikowana, a przez to kosztowna praca dla ekipy wykończającej wnętrza. Dla nas, to po prostu inne miejsce w pomieszczeniu w którym montujemy karnisze i wieszamy zasłony.

Następnym popularnym dla nich miejscem, są sypialnie. Tutaj wielkość pomieszczenia nie gra dużej roli. Zasłony wyznaczające miejsce na garderobę, są po prostu piękną, klimatyczną i w końcu bardzo praktyczną dekoracja. Raz, że oszczędzają miejsce, a dwa, że pięknie wyglądają.

Zasłony zamiast drzwi do garderoby widoczne w odbiciu lustra

Zasłony do szafy na karniszach elektrycznych

Garderoba to miejsce w domu, które odwiedzamy przynajmniej kilka razy w ciągu dnia. Gdy wybierzmy do jej stworzenia zasłony, to dokładnie tak samo jak w przypadku drzwi, wiąże się to z częstymi ich odsuwaniem.

Tkaniny na zasłony, w mniejszym stopniu jak ubraniowe, ale ciągle się gniotą. Po dłuższym czasie mogą przestać wyglądać świeżo. Dlatego też żeby temu zapobiec, zasłony powinny odsuwać się bez kontaktu z naszymi rękoma.

A taką możliwość dają nam właśnie karnisze elektryczne. Kolejnym plusem jest fakt, że zasłony będą dłużej czyste. Jednocześnie zapewniamy Was, że koszt karnisza elektrycznego z zasłonami będzie dużo niższy niż zabudowa.

Długie zasłony do garderoby od góry
Zasłony do garderoby z białego weluru
Słomiana lampa w kontraście ze białymi zasłonami do garderoby

Koszt widocznej realizacji?

Żeby dobrze zobrazować Wam sytuację, podamy zakres prac oraz koszt wykonanej przez nas realizacji w mieszkaniu widocznym na zdjęciach.

Sufit miał dosyć duży spad, dlatego zdecydowaliśmy się na system do karniszy elektrycznych na skosy.

Zasłona z białego weluru z mocowaniem flex plus karnisz elektryczny to wydatek rzędu 3 tys. złotych. Zaoszczędzono ok 1500 złotych.

Lekko odsłonięte zasłony do garderoby
Wpadające zasłony do małej białej garderoby

Jak daleko powiesimy zasłony od szafy?

Bardzo ważną kwestią przy wyborze zasłon, które wyznaczą naszą garderobę, jest odpowiedni dystans między zasłoną a szafą. Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy nasza garderoba to po prostu układ szaf na jednaj ścianie pokoju. Wtedy warto o dłuższe zastanowienie.

70-80cm pozwoli nam wchodzić do garderoby nawet przy zasłoniętych zasłonach. Jednakże. Ta odległość zazwyczaj jest zależna od wielkości pomieszczenia. W małej sypialni będziemy chcieli jak najwięcej przestrzeni, przez co zamontujemy karnisz jak najbliżej regału.

W dużych, przestronnych sypialniach przeciwnie możemy pozwolić sobie nawet 1,5-2m. Stworzymy w ten sposób funkcjonalne pomieszczenie. Będzie w nim można schować wiele sporych rozmiarów rzeczy oraz nadamy pomieszczeniu trochę ciepła. Warto dobrze sprawę przemyśleć.

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Jakie tkaniny na takie zasłony?

Tak jak już wspomnieliśmy, zasłony do garderoby są jak nigdzie indziej narażone na uszkodzenia. Ale możemy temu z łatwością zapobiec wybierając odpowiednie tkaniny. Przede wszystkim muszą być miękkie. Te dekoracje, będziemy bardzo często „miętolić”, czyli przesuwać, napinać itp.

Miękkie tkaniny są dużo bardziej odporne na zagniecenia. Po drugie, takie zasłony nie mogą mieć wyraźnej, grubej struktury. Taka powoduje że bardzo łatwo było by je zaciągnąć, chociażby paznokciem. Wybierając tkaninę welurową lub satynową, naprawdę musieli byśmy się postarać aby zrobić im krzywdę.

A jaki kolor na zasłony do garderoby?

Równie ważną kwestią co właściwości zasłony, jest także jej kolor. Tutaj nie ma niczego skomplikowanego. Jak wszyscy wiemy, jasne kolory lubią się „szybko brudzić”. Dlatego też na takie zasłony najlepiej wybrać ciemne kolory, takie jak chociażby aktualnie bardzo popularny grafitowy czy ciemny turkusowy. Czasami jest też tak, jak w pokazanej tutaj realizacji. Takie kolory kompletnie by tutaj nie pasowały i co więcej zabierały by sporo światła z wnętrza. Wybierając więc kolory jak biały czy beżowy, będziemy musieli po prostu raz do roku oddać zasłony do czyszczenia. Ale w przypadku nawet sporej wielkości zasłon jest to bardzo proste.

Nie wiesz co myśleć? Ciągle się wahasz?

Jest taniej niż myślisz! 🙂

Skorzystaj z darmowej wyceny!

Rozpocznij rozmowę ...
1
Cześć! Dziękujemy za wizytę na naszej stronie. Kliknij żeby rozpocząć rozmowę :)

Zacznij rozmowę

Przewiń do góry

Skontaktuj się ze mną lub zostaw swoje dane...

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Małgorzata Kaczmarek

Profesjonalnie doradzę w dekoracji i automatyce okien, ...

Tel. kom. +48 601 782 190