Jak dekorować okno w stylu art deco? ⋆ Małgorzata Poznań

Jak dekorować okno w stylu art deco?

24 lutego 2021
Chciałbyś udekorować okno w stylu Art Deco? Zapraszamy do lektury naszego poradnika!

Podgląd treści na blogu

Styl art deco łączy w sobie elementy klasycznej elegancji i nowoczesnej formy wyrazu. Dotyczy to nie tylko mebli czy dywanów, lecz także firan okiennych i rolet rzymskich.

Styl art deco w salonie, kuchni i sypialni

Styl art deco jest jednym z ciekawszych trendów, gdy przychodzi do stworzenia aranżacji domu, lecz jest on mało znany. Po części wynika to z jego genezy, gdyż jest to szkoła mająca już blisko sto lat, ale nadal nie jest ona zaliczana do tak zwanych stylów klasycznych. Wnętrza w stylu art deco zachwycają więc kunsztem, elegancją oraz dobrym smakiem. Różnią się jednak one od stylu klasycznego szerokim wykorzystaniem figur geometrycznych w projektach dekoracyjnych wzorów.

Okno w stylu art deco

Rzeczą wspólną pomiędzy stylem art deco a stylem klasycznym jest funkcja roli dekoracyjnej okna, pomieszczenia projektowane w tym stylu są zazwyczaj wysokie i stosunkowo duże, a więc posiadają one dużą liczbę okien, często o nietypowych wymiarach. Niezależnie więc, czy zdecydujemy się na klasyczne rolety okienne, czy rolety rzymskie lub też na zasłony i firany, to muszą one nieść ze sobą dużą wartość dekoracyjną dla całej kompozycji. Również i karnisze okienne powinny być modelami o lepszych walorach wizualnych, te wykonane lub imitujące drewno czy brąz zwykle tu są najlepsze.

Dekoracje okienne, barwa i tkanina zasłony

Art deco wyróżnia się elegancją i stylowymi, nierzadko bardzo zdobnymi meblami, jednak to także pewna lekkość jest jego cechą; cechą, która pozwala nam na stosunkowo dużą swobodę przy wyborze dekoracji okiennej. Najlepiej jednak przy szyciu zasłon na wymiar sprawdzą się tkaniny jaquardowe, zwane też zasłonami żakardowymi. Wspomniane zasłony jaquardowe wyróżniają bardzo rozbudowane wzory, nierzadko wielobarwne. Jednakże najczęściej stosowana jest tonacja pastelowa, wszelkie beże, szarości, błękity i brązy. W przypadku osób poszukujących bardziej bogatych zasłon doskonałym rozwiązaniem będą wielobarwne dekoracje okienne, a więc np. kwieciste zasłony ze złotym motywem na ciemnoniebieskim tle. Niektóre spośród osób projektujących okno w stylu art deco sięgają także po mięciutkie zasłony welwetowe, w naszej opinii jednak tkanina jaquardowa i ozdobny karnisz zdadzą tutaj egzamin o wiele lepiej!

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.