Okno trapezowe roleta

27 maja 2021
Nie będziemy ukrywać, że aranżacja okien trapezowych lub trójkątnych jest dużo bardziej skomplikowana w realizacji niż w przypadku tradycyjnej stolarki otworowej. Na szczęście, stworzenie tego, co sobie wymarzymy, możemy zostawić specjalistom – w końcu po to są :). Jednak zanim eksperci zaczną działać, powinniśmy zastanowić się na czym tak naprawdę nam zależy. Jak zatem podejść do tematu aranżacji okien trapezowych? Czy roleta do okna trapezowego to dobry pomysł?

Podgląd treści na blogu

Nie będziemy ukrywać, że aranżacja okien trapezowych lub trójkątnych jest dużo bardziej skomplikowana w realizacji niż w przypadku tradycyjnej stolarki otworowej. Na szczęście, stworzenie tego, co sobie wymarzymy, możemy zostawić specjalistom – w końcu po to są :). Jednak zanim eksperci zaczną działać, powinniśmy zastanowić się na czym tak naprawdę nam zależy. Jak zatem podejść do tematu aranżacji okien trapezowych? Czy roleta na okno trapezowe to dobry pomysł?

Okno trapezowe – kształt determinuje aranżację

Okno trapezowe najczęściej jest podzielone na 3 segmenty:
– trójkąt prostokątny (lub trapez),
– prostokątny segment środkowy,
– trójkąt prostokątny (lub trapez).

Już samo zróżnicowanie kształtów poszczególnych segmentów może wprowadzić niemałe zamieszanie. Jak zatem zaaranżować poszczególne części okna trapezowego? Czy roleta na okno trapezowe dobrze się sprawdzi? Po pierwsze, zastanówmy się jaki efekt chcielibyśmy osiągnąć. Czy chcemy – w razie potrzeby – zakryć i przyciemnić całe wnętrze? A może wystarczy nam, że dwa boczne segmenty będą przysłonięte? To wszystko zależy od formy wnętrza i naszych indywidualnych preferencji.

Zasłony na okno trapezowe

Zacznijmy od bocznych segmentów. Okna osadzone pod skosem wymagają specjalnego podejścia. Tradycyjne karnisze rurowe nie sprawdzą się w takiej konfiguracji, o czym pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów. Najlepszym rozwiązaniem będzie zastosowanie karniszy elektrycznych na skośne części okien. Takie karnisze nie mają sobie równych – w kilka sekund potrafią zasłonić niestandardowe okno. W zależności od długości, szerokości zasłony i kąta nachylenia karnisza, do jego budowy dobiera się inny silnik. Bez obaw – tym zajmują się wykwalifikowani specjaliści, dla których dekoracja i automatyka okien to prawdziwa pasja! Zasłony w bocznych częściach okna trapezowego prezentują się naprawdę efektownie, a w duecie z karniszem elektrycznym stanowią super funkcjonalną aranżację coraz popularniejszych okien trapezowych. A co z kwestią rolety?

Realizacja MDiA

Roleta na okno trapezowe

W przypadku środkowego segmentu okna trapezowego mamy dużo większą dowolność. W tym miejscu świetnie sprawdzą się rolety. Jakie? Każde :). Klasyczne, rzymskie, a nawet żaluzje. W celu podjęcia decyzji powinniśmy dostosować aranżacje środkowej części okna do aranżacji bocznych segmentów okna. Oczywiście nie możemy zapominać o dominującym stylu reszty pomieszczenia.. Uniwersalnym rozwiązaniem będzie zastosowanie rolet rzymskich – ich forma pasuje praktycznie do każdego wnętrza, a dodatkowo można je wykonać z dowolnego materiału. Klasyczna roleta zwijana też sprawdzi się bardzo dobrze, choć najlepiej w roli neutralnego tła innych elementów pomieszczenia.

Roleta rzymska na okno trapezowe

Decydując się na wprowadzenie automatyki na boczne części okna, dobrze byłoby, żeby ich środkowy segment mógł pełnić swoje zadania równie funkcjonalnie. Tutaj z pomocą przychodzą automatyczne rolety rzymskie. Jeśli zależy nam na dobrej osłonie przeciwsłonecznej, zdecydujmy się na materiał zaciemniający. Dzięki temu, upalne lato będzie nam niestraszne. Jeśli takie rolety tworzą dodatkową warstwę izolacyjną, a o straty ciepła w przypadku dużych oszkleń nietrudno (oczywiście pod warunkiem, że rolety będą opuszczone). Rolety rzymskie można wykonać z tego samego materiału co zasłony – aranżacja nabierze wówczas spójności. Jeśli jednak chcemy potraktować rolety rzymskie jako firanę, wystarczy dobrać odpowiedni materiał firanowy.

Realizacja MDiA

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Skontaktuj się ze mną lub zostaw swoje dane...

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Małgorzata Kaczmarek

Profesjonalnie doradzę w dekoracji i automatyce okien, ...

Tel. kom. +48 601 782 190