styl skandynawski ⋆ Czego można się po nim spodziewać? Zobacz >>

Styl skandynawski – proste formy, ciepło i jasne wnętrza

4 sierpnia 2020

Podgląd treści na blogu

Styl skandynawski skupia w sobie wiele cech innych styli. Łącząc elementy charakterystyczne dla epoki po wojennej w krajach skandynawskich, tworzy bardzo zwartą kompozycję. Styl skandynawski stawia na prostotę i wygodę. Czy ten styl będzie w stanie zawojować cały świat?

styl skandynawski

Zobacz też>> Jak zmierzyć okno pod zasłony?

Charakterystyka stylu skandynawskiego

Styl skandynawski króluje w dekoracji w Polsce. Może to za sprawą szwedzkiego koncernu meblowego, ale trzeba przyznać, że jest to styl bardzo wdzięczny, stawiający na kontakt człowieka z naturą. Przez to styl skandynawski stał się wyznacznikiem połączenia człowieka z pięknem okiełznanych sił natury.

W tym stylu, charakterystyczne są jasne barwy. Od białego przez beże do jasnych odcieni szarego. Istotną rolę w stylu skandynawskim odgrywają również naturalne materiały takie jak drewno czy kamień. Styl skandynawski to poszukiwanie harmonii. Wygoda i komfort to cechy na które mocno stawia się podczas projektowania wnętrz w tym stylu. Zdobienia, takie jak np. obrazy czy zasłony, powinny charakteryzować się dużą kontrastowością, geometrycznymi wzorami i ergonomią. Jeśli chodzi o tkaniny w stylu skandynawskim to świetnie sprawdzi się len. Tkaniny odgrywają tutaj dużą rolę, dlatego powinny być w jasnych kolorach w celu podkreślenia lekkości i naturalności stylu.

porządek, proste i funkcjonalne formy

Dekoracja okna w stylu skandynawskim

Ważnym elementem w dekoracji okna w stylu skandynawskim jest dobór odpowiednich tkanin na firany i zasłony. Ważna jest też kolorystyka. Dobrą praktyką podczas urządzania wnętrz w tym stylu jest szukanie inspiracji w naturze. To znaczy, że powinniśmy dobierać naturalne tkaniny takie jak len lub linen look. Jeśli chodzi o kolory, tutaj powinniśmy odpowiedzieć sobie na pytanie – jaki kolor będzie najbardziej funkcjonalny? Do salonu będą pasowały jasne tkaniny. Do sypialni wybierzmy te ciemniejsze. Dlaczego? W salonie warto mieć jak najwięcej światła i jasne tkaniny je zapewnią. W sypialni – najlepiej jak panuje półmrok, który uzyskamy stosując tkaniny np. tkaniny dimout.

styl skandynawski

Detale w stylu skandynawskim

Ważnym elementem wystroju w stylu rodem ze Skandynawii są kolorowe dodatki. Królują tutaj kolory turkusowy, błękitny, kolor mięty, zielony i delikatny kolor różowy. Chcąc ożywić stonowane kolory ścian, warto wybrać pastelowe odcienie popularnych kolorów. Świetnie sprawdzą się na zasłonach, czy innych dodatkach dekoracyjnych jak poduszki czy narzuty.

styl skandynawski i jego różne oblicza

Podsumowanie

Styl skandynawski kocha naturalne barwy. Dla jego przełamania warto wybrać dodatki w nieco odważniejszych, ale nadal w pastelowych odcieniach. Firanki powinny być w jasnych barwach, wykonane z naturalnych tkanin. Zasłony mogą posłużyć do ożywienia pomieszczenia i być w nieco odważniejszych kolorach.

Zajrzyj na naszego Facebooka>>

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.