Zasłony zaciemniające ⋆ blackout ⋆ dimout Małgorzata Poznań

Zasłony zaciemniające – blackout, dimout…

9 lipca 2020

Podgląd treści na blogu

Zasłony zaciemniające do wszystkich wnętrz.

Dekoracja okna stanowi nie lada wyzwanie dla projektantów. Żeby odpowiednio wyeksponować zasłony zaciemniające i ich zalety należy stosować się do kilku zasad, które pomogą pogodzić względy estetyczne z funkcjonalnością. Przed wyborem zasłon zaciemniających powinniśmy dowiedzieć się, gdzie będą zastosowane – inaczej sprawa ma się w sypialni, a inaczej w pokoiku dziecięcym. 

zasłony zaciemniające

Spędzając czas w naszym salonie w okresie letnim, często jesteśmy narażeni na działanie promieni UV (o dużym natężeniu :))

Żeby temu zaradzić, ale w sposób umożliwiający nam korzystanie ze zmysłu wzroku – do salonu wybierzmy zasłony dimout (przyciemniające).

Inaczej sprawa ma się w sypialni. Jeżeli chcemy maksymalnego komfortu bo lubimy pospać do południa – np. w niedzielę… zdecydujmy się na zasłony typu blackout. Dlaczego? Otóż, są to zasłony zaciemniające w stu procentach. Nie wpuszczają promieni słonecznych do pomieszczenia dzięki czemu – jeśli najdzie nas na drzemkę w ciągu dnia – zasłony blackout zapewnią nam wysoki komfort.

Jak się mają zasłony zaciemniające w pokoiku dziecięcym? Istotnie, na pierwszy rzut oka, często mamy do czynienia z pokojem do zabawy pełniącym również funkcję sypialni – czyli zasłony blackout? … Nie koniecznie.

Oczywiście, można zastosować zasłony typu blackout, należy jednak pamiętać, że powodują one sto procent zaciemnienia. Jeśli nasze dziecko jest w wieku kiedy potrzebuje snu także w ciągu dnia, powinniśmy zastosować zasłony dimout. Zasłony blackout spowodują, że w pokoju dziecięcym zrobi się totalnie ciemno – czego nie chcemy. Zasłony dimout natomiast, stworzą dobre warunki do snu, ale jednocześnie pozwolą nam na doglądanie pociechy. Jest jeszcze drugi powód. Dziecko budzące się w totalnych ciemnościach to nie jest pożądana sytuacja. Pamiętajcie o tym 🙂

O zasłonach typu Blackout oraz Dimout dowiesz się więcej w naszej zakładce Zasłony>> Kliknij!

Żeby lepiej uzmysłowić Wam w jakim stopniu zaciemniają nasze zasłony zaciemniające, zrobiliśmy małą symulację. Nie powiemy jednak, która tkanina jakiego jest typu. To zadanie dla Was. Czy potrafisz zgadnąć jakiego typu tkaniny prezentujemy? Napisz w komentarzu!

Tkaniny zaciemniające – potrafisz rozpoznać? 🙂

zasłony zaciemniające
zasłony zaciemniające

No dobrze :)… uchylimy rąbka tajemnicy. Zdjęcie po lewej prezentuje tkaninę Blackout. To materiał na zasłony zaciemniające do całkowitego zaciemniania pomieszczeń. Stosujemy je w hotelach o wysokim standardzie. Całkowite zaciemnienie pomaga podróżnym np. w przypadku Jet-lagu – w odespaniu różnicy czasowej.

Zdjęcie po prawej stronie to tkanina Dimout. Zaciemnia pomieszczenie w zakresie (zależnym od rodzaju oraz koloru tkaniny) od 70 do 99 procent. Jej zadaniem jest stworzenie w pomieszczeniu odpowiedniego klimatu. Również stosujemy ją w hotelach, ale w tych o nieco niższym standardzie.

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.