Zasłony zaciemniające • blackout • dimout Małgorzata Poznań

Zasłony zaciemniające – blackout, dimout…

zasłony zaciemniające blackout
Share on facebook
Share on pinterest
Share on email

Zasłony zaciemniające do wszystkich wnętrz.

Dekoracja okna stanowi nie lada wyzwanie dla projektantów. Żeby odpowiednio wyeksponować zasłony zaciemniające i ich zalety należy stosować się do kilku zasad, które pomogą pogodzić względy estetyczne z funkcjonalnością. Przed wyborem zasłon zaciemniających powinniśmy dowiedzieć się, gdzie będą zastosowane – inaczej sprawa ma się w sypialni, a inaczej w pokoiku dziecięcym. 

zasłony zaciemniające

Spędzając czas w naszym salonie w okresie letnim, często jesteśmy narażeni na działanie promieni UV (o dużym natężeniu :))

Żeby temu zaradzić, ale w sposób umożliwiający nam korzystanie ze zmysłu wzroku – do salonu wybierzmy zasłony dimout (przyciemniające).

Inaczej sprawa ma się w sypialni. Jeżeli chcemy maksymalnego komfortu bo lubimy pospać do południa – np. w niedzielę… zdecydujmy się na zasłony typu blackout. Dlaczego? Otóż, są to zasłony zaciemniające w stu procentach. Nie wpuszczają promieni słonecznych do pomieszczenia dzięki czemu – jeśli najdzie nas na drzemkę w ciągu dnia – zasłony blackout zapewnią nam wysoki komfort.

Jak się mają zasłony zaciemniające w pokoiku dziecięcym? Istotnie, na pierwszy rzut oka, często mamy do czynienia z pokojem do zabawy pełniącym również funkcję sypialni – czyli zasłony blackout? … Nie koniecznie.

Oczywiście, można zastosować zasłony typu blackout, należy jednak pamiętać, że powodują one sto procent zaciemnienia. Jeśli nasze dziecko jest w wieku kiedy potrzebuje snu także w ciągu dnia, powinniśmy zastosować zasłony dimout. Zasłony blackout spowodują, że w pokoju dziecięcym zrobi się totalnie ciemno – czego nie chcemy. Zasłony dimout natomiast, stworzą dobre warunki do snu, ale jednocześnie pozwolą nam na doglądanie pociechy. Jest jeszcze drugi powód. Dziecko budzące się w totalnych ciemnościach to nie jest pożądana sytuacja. Pamiętajcie o tym 🙂

O zasłonach typu Blackout oraz Dimout dowiesz się więcej w naszej zakładce Zasłony>> Kliknij!

Żeby lepiej uzmysłowić Wam w jakim stopniu zaciemniają nasze zasłony zaciemniające, zrobiliśmy małą symulację. Nie powiemy jednak, która tkanina jakiego jest typu. To zadanie dla Was. Czy potrafisz zgadnąć jakiego typu tkaniny prezentujemy? Napisz w komentarzu!

Tkaniny zaciemniające – potrafisz rozpoznać? 🙂

zasłony zaciemniające
zasłony zaciemniające

No dobrze :)… uchylimy rąbka tajemnicy. Zdjęcie po lewej prezentuje tkaninę Blackout. To materiał na zasłony zaciemniające do całkowitego zaciemniania pomieszczeń. Stosujemy je w hotelach o wysokim standardzie. Całkowite zaciemnienie pomaga podróżnym np. w przypadku Jet-lagu – w odespaniu różnicy czasowej.

Zdjęcie po prawej stronie to tkanina Dimout. Zaciemnia pomieszczenie w zakresie (zależnym od rodzaju oraz koloru tkaniny) od 70 do 99 procent. Jej zadaniem jest stworzenie w pomieszczeniu odpowiedniego klimatu. Również stosujemy ją w hotelach, ale w tych o nieco niższym standardzie.

Wpis zamieszczony przez...
Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek

Założycielka firmy Małgorzata Dekoracja i Automatyka Sp. z o.o. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy przy projektowaniu wnętrz, a szczególnie w dekoracji okien.
Przewiń do góry