Japońskie dekoracje okienne – zasłony panelowe

31 marca 2021
Wnętrze w stylu Kraju Kwitnącej Wiśni? Japońskie zasłony panelowe są doskonałym wyborem na okno w salonie lub jadalni!

Podgląd treści na blogu

Rosnące zainteresowanie egzotyką przekłada się również na preferencje w wystroju wnętrz. Inspiracjami są już nie tylko trendy z Zachodu, styl francuski czy loftowy nadal jest bardzo popularny, lecz wiele osób dostrzega też możliwość zaczerpnięcia pewnych wzorców z Dalekiego Wschodu, z Chin, Japonii czy Indii. My zaś skupimy się dzisiaj na, charakterystycznych dla Kraju Kwitnącej Wiśni, zasłonach panelowych!

Japońskie wnętrza, tradycja a nowoczesność

Wnętrza japońskich domów kojarzą się nam zwykle z budynkami, rodem z filmu „Ostatni samuraj” lub też z supernowoczesnymi, lecz niewielkimi rozmiarem, apartamentami w centrach dużych miast. Japończycy są przywiązani do tradycji, dlatego też nawet i we współczesnych, podmiejskich domach można spotkać coś, co stało się inspiracją dla paneli japońskich, chodzi mianowicie o wykonane z lekkiego drewna i papieru ryżowego drzwi przesuwne.  Również i w nowoczesnych apartamentach ten element został zachowany, lecz wyewoluował on w kierunku paneli japońskich.

Jak zbudowane są japońskie panele okienne?

Te charakterystyczne głównie dla Japonii, acz spotykane także w innych, sąsiednich krajach, dekoracje okienne są wykonane z bardzo szerokich pasm materiału, który jest przymocowany do specjalnych prowadnic. Rzeczą charakterystyczną jest, że te szyny karniszowe są zwykle kilkutorowe, to znaczy, że każdy z modułów japońskiej zasłony panelowej, jest umieszczony w osobnej szynie. Umożliwia to rozsunięcie, zsunięcie kilku zasłon w jedno miejsce, tak by zajmowały one minimalną ilość miejsca. Z drugiej jednak strony, ograniczona liczba szyn sprawia, że musimy wybrać panele japońskie na wymiar, gdyż nie ma możliwości skorzystać z gotowych modułów.

Gdzie można wykorzystać japońskie panele okienne?

Dekoracje w postaci paneli japońskich sprawdzą się szczególnie dobrze w dwóch zastosowaniach. Pierwszym z nich jest stworzenie, nieco egzotycznej, dekoracji okiennej w postaci zasłon na okna tarasowe. Drugą zaś częstą funkcją jest stworzenie z ich pomocą częściowego połączenia salonu z kuchnią. W praktyce oznacza to, że w zależności od potrzeb możemy rozsunąć lub zsunąć panele japońskie i połączyć lub oddzielić oba wspomniane pomieszczenia!

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.