małe logo małgorzata dekoracja i automatyka
+48 601 782 190

Zasłony i rolety rzymskie – razem czy tylko oddzielnie?

9 lutego 2021

Podgląd treści na blogu

Dekorując swój salon, pewnie rozmyślaliście nad różnymi rodzajami dekoracji okien. Na pewno przyszły Wam do głowy firanki, zasłony i rolety rzymskie, a także wiele innych🤯 A co by tak, jakby połączyć je w jedną kompozycję? Na przykład rolety rzymskie i zasłony razem?

Kiedy myślimy o zasłonach, to najczęściej myślimy też o firankach😵 Pełnią one wtedy funkcję dekoracyjną i zaciemniającą (chyba, że zdecydujemy się tylko na boki dekoracyjne), a firanki mają za zadanie chronić nas przed wzrokiem niechcianych obserwatorów w ciągu dnia🌞 Kiedy jednak zdecydujemy się na połączenie rolety rzymskiej i zasłony razem w salonie, stworzą one kompozycję o dużo większych możliwościach, i to na naszą korzyść😎

W takim połączeniu najlepiej jak będziemy rozważać roletę rzymską wykonaną z tkaniny firankowej. Wejdzie ona wtedy dosłownie w miejsce firanek, ale dzięki systemowi rolety rzymskiej będziemy mogli do woli regulować, ile okna zasłania ona w ciągu dnia. Myśląc bardziej praktycznie, to podczas dnia nie chcemy, aby było nas widać od pasa w górę. Zwykłe firanki jednak nie dają nam tej możliwości i skazują na wybór pokroju albo rybki, albo akwarium🐠

W zestawieniu rolety rzymskiej i zasłon razem w salonie, mamy możliwość wybrania pośrodku, wpuszczenia jak najwięcej światła do naszego wnętrza, a zarazem zachowania pełnej intymności.

Czy jest to coś nowego i czy może sprawiać jakieś problemy?

Połączenie rolety rzymskiej i zasłon razem na jednym oknie w salonie czy innym pomieszczeniu domowym nie jest dla nas ogólnie niczym nowym. Co prawda nie jest to też najpopularniejsze rozwiązanie, nie pasuje ono do każdego stylu, ale mamy w tym sporo doświadczenia i zawsze możesz liczyć na naszą poradę🦸‍♀️ A przy okazji co do stylu.

To połączenie świetnie wygląda na przykład we wnętrzach, które chcemy, aby nawiązywały mocno do natury. Zasłony z grubego lnu/linen look-u i roleta rzymska z delikatnej firanki, także lnianej, będą wyglądały po prostu obłędnie🍂

We wnętrzach, w których okna ze względu na swoją wielkość czy liczbę zajmują sporą część ściany, niezłym wyjściem może być wykorzystanie rolet rzymskich z tkaniny zasłonowej wraz z zasłonami. Sprawdzi się to również wtedy, gdy w trakcie dnia nie potrzebujemy przyciemnienia pomieszczenia, jednak jest nam ono potrzebne po zmroku. Wtedy zastosowanie takiego połączenia sprawdzi się w tych warunkach doskonale.

Rolety rzymskie i firanki

Nie tylko połączenie rolet rzymskich i zasłon może być praktycznym i bardzo dekoracyjnym rozwiązaniem. To samo można powiedzieć na temat zastosowania razem rolet rzymskich i firanek. W tym przypadku opcji jest sporo, zarówno pod względem wykonania rolety rzymskiej, jak i tego, z jakiego rodzaju materiału zostanie wykonana sama firanka. Może pełnić u Ciebie jedynie funkcję dekoracyjną lub, w przypadku wykorzystania tkaniny o przyciemniających właściwościach, również rolę zaciemniającą.

Gdy potrzebujesz większego zaciemnienia pokoju, na poziomie 80% przysłonienia pomieszczenia, możesz wybrać rolety rzymskie z tkaniny zasłonowej, a do tego firanki. Wtedy po zmroku zyskasz intymność na bardzo wysokim poziomie, a po ich podciągnięciu, w trakcie dnia tę prywatność zapewnią Ci firanki. Poza tym, ich zastosowanie będzie stanowiło ciekawą dekorację i jednocześnie wisienkę na torcie całej aranżacji reprezentacyjnego wnętrza domu.

Jeśli Twoje potrzeby dotyczące intymności podczas spędzania wolnego czasu, ze względu chociażby na brak ciekawskich sąsiadów, nie są tak duże, możesz wybrać rolety rzymskie z tkaniny firanowej wraz z firankami. Wtedy taki zestaw będzie pełnił głównie rolę dekoracyjną, a przyciemni pomieszczenie w nieco mniejszym stopniu, na poziomie 60%.

Czy jest jeszcze jakaś inna alternatywa?

Grzebiąc po Internecie, pewnie natknęliście się także na rolety rzymskie duo. Są one zdecydowanie najlepszą alternatywą dla połączenia zasłony i rolety rzymskiej razem w salonie. Dzięki nim, podobnie jak w naszej kompozycji, będziemy mogli wpuścić maksymalnie dużo światła w ciągu dnia, jednocześnie czując się intymnie. Dodatkowo nie zajmują aż tak dużo przestrzeni po bokach okien, dzięki czemu nasze pomieszczenia będą sprawiać wrażenie dużo bardziej przestronnych.

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Skontaktuj się z nami:
Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Zuza Kmieciak
Zuza Kmieciak
09/04/2022
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, pani Małgorzata wraz z synem pomogli wybrać tkaniny idealnie odpowiadające projektowi i potrzebom, wszystko zostało wymierzone i zainstalowane pod wymiar. Efekt jest naprawdę piękny :) Doceniam za indywidulane podejście do klienta. Z całego serca polecam!
Patrycja
Patrycja
08/04/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo dobry kontakt, serdecznie polecam!
Aleksandra Sowińska
Aleksandra Sowińska
06/04/2022
Jestem architektem wnętrz. Z Panią Małgorzatą każda realizacja wyszła idealnie. Szukałam firmy, która broni się jakością swojej usługi i posiada duży wybór materiałów. Pani Małgorzata pojawia się na inwestycji w celu pomiaru a nawet zabiera wybrane próbki. Inwestorzy cenią sobie profesjonalne podejście.
Monika Z
Monika Z
30/03/2022
Super szybka realizacja. Szeroki wachlarz materiałów. Fachowe wykonanie i montaż. Zasłony wyglądają elegancko i z powodu, że pełnią funkcję ściany w gabinecie kosmetycznym wprawiają klientki w zachwyt. Polecam współpracę 👌
Dobrochna Niezgoda
Dobrochna Niezgoda
29/03/2022
Pani Małgorzata robi bardzo dobre pierwsze wrażenie, osoby rzetelnej, zaangażowanej i znającej się na temacie. Jednak to niestety tylko pierwsze wrażenie. Montaż naszych karniszy i zasłon opóźnił się o dwa miesiące. W między czasie bardzo ciężko było się z Panią Małgorzatą skontaktować i czegokolwiek dowiedzieć. Kilka razy mówiła że już gotowe i że przyjeżdzają, po czym w umówiony dzień na pytanie o której będzie dostawałam odpowiedzieź że jednak nie będzie. Wymówki były na początku że mąż chory, potem że dostawca nie wysłał materiału, potem że ktoś tam kłamie, a prawda była niestety taka że Pani Małgorzata umawiała się ze mną na montaż chociaż wiedziała że zasłony nie są jeszcze uszyte. Finalnie okazało się że uszyte zasłony są za krótkie (prosiłam żeby troszkę leżały na podłodze a nie wisiały) a górą wystają fatalne plastikowe wieszaczki i niestety rezultat jest taki że nie zaciemniają pokoju tak jak było w planie bo i górą i dołem wpada światło. Po zamontowaniu karniszy i zasłon Pani Małgorzata jednak znalazła czas na kontakt z klientem i codziennie nękała mnie (oraz mojego partnera) telefonami i mailami z pytaniem kiedy dostanie zapłatę za usługę. Zasłony wiszą, wyglądają jak wyglądają, niesmak pozostanie na długo. Nie polecam.
Marcin Marciniak
Marcin Marciniak
09/03/2022
Zdecydowałem się na zakup firan oraz zasłon w firmie pani Małgorzaty. Nie jest to firma najtańsza na rynku natomiast rozumiem, że za jakość trzeba płacić. Po realizacji zlecenia jestem naprawdę zadowolony, przede wszystkim czas (bardzo szybki) wykonania i oczywiście sam efekt końcowy, dla mnie rewelacja, goście, odwiedzający również podzielają moją opinię. Udało się również dogadać w kwestii samego transportu, karnisz miał 5 metrów także nie każdy dysponuje autem do przewozu takich rzeczy. Polecam, myślę, że chętnie wrócę zlecać kolejne projekty.
Katarzyna Jankowiak
Katarzyna Jankowiak
02/03/2022
Jestem bardzo zadowolona zarówno z obsługi jak i efektu końcowego. Czas realizacji zgodny z umową. Cena nie należy do niskich, ale warto było.
Leszek Błaszyk
Leszek Błaszyk
18/02/2022
Czekałem na swoje firany i zasłony dość długo. Firany były różnej długości a zasłony źle uszyte. Pani Małgorzata przyjechała stwierdziła, że tak nie może być i zabrała całość do poprawki. Po 2 tygodniach przywiozła poprawione firany natomiast zasłony prasowała żelazkiem parowym. Ok jakoś to wyglądało, ale po 2-3 godzinach materiał zasłony wrócił do pierwotnej formy. Pani Małgorzata już od nas telefonów nie odbiera.
Cia Paty
Cia Paty
16/02/2022
Bardzo fachowa obsługa zespołu Pani Małgorzaty. Firanki,zasłony uszyte i zawieszone bardzo szybko a efekt jaki robią na oknach jest świetny🌟
Jakub Kulig
Jakub Kulig
16/02/2022
Gorąco polecam firmę Małgorzata. Robią robotę warta swojej ceny. Karnisze i rolety rzymskie zamontowane perfekcyjnie, a później powieszone firanki wyglądają obłędnie.
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.