ZASŁONY PANELOWE CZYLI PANELE JAPOŃSKIE W CAŁEJ SWOJEJ OKAZAŁOŚCI

Zasłony panelowe powinny kojarzyć się z trwałością, niezawodnością oraz prostotą formy. Chociaż bogactwo tkanin zachęca do eksperymentowania, nasze 30-to letnie doświadczenie pozwala uniknąć rozczarowań naszych klientów. Chociaż można powiesić zasłony panelowe na karnisz, my proponujemy kompleksowe rozwiązania. Panele zasłonowe świetnie wyglądają w świetle dziennym, jednak szczególnego charakteru i wyrazistości (oczywiście w zależności od wzoru tkaniny) nabierają wieczorem, w świetle księżyca.

Zasłony panelowe, a siły natury

Często obija nam się o uszy stwierdzenie, że panele japońskie “śmiesznie powiewają” przy uchylonych oknach. Otóż, znaczy to nie mniej nie więcej, że albo ktoś kto je montował nie miał za bardzo doświadczenia, albo stwierdził, że nie należy zbytnio przykładać się do pracy 😉 Zasłony panelowe, odpowiednio zamontowane – nie “powiewają” na wietrze. To osoba montująca zestaw powinna ocenić jak duże powinno być obciążenie dolnej części panelu. Wszystko zależy od gramatury tkaniny oraz umiejscowienia zasłony. Np. jeżeli panel jest wykonany z lekkiej tkaniny firankowej, a do tego ma przesłaniać drzwi tarasowe – powinniśmy dać bardzo ciężki obciążnik. Pozwoli to unikać efektu poruszania zasłon przez wiatr.

Pielęgnacja paneli japońskich

Panel japońskie montowane są do szyn za pomocą rzepów. Są to silne, odporne na działanie czasu, fabrycznie zamontowane rzepy. Dlatego, ich pielęgnacja jest w ogólnie pojętej dekoracji okien najprostsza. Po prostu odpinamy rzep, wyjmujemy obciążnik z kieszeni u dołu tkaniny i oddajemy zasłonę do pralni chemicznej. To, jaki rodzaj czyszczenia będzie najlepszy zależy od rodzaju tkaniny użytej do uszycia panelu. Warto więc nas napomknąć podczas zamawiania swojego panelu japońskiego o to, jakiego rodzaju tkanina została wykorzystana i jak możemy zadbać o jej elegancki wygląd. Panele japońskie są bardzo odporne na warunki atmosferyczne, zaleca się jednak montaż wewnątrz pomieszczeń.

Montaż paneli tylko do sufitu

Dlaczego? To najbardziej efektowne oraz najlepsze z punktu widzenia technicznego rozwiązanie. Istnieje oczywiście możliwość montażu paneli w wysokich na kilkanaście metrów pomieszczeniach, jednak w takim momencie potrzebna będzie dobudowa półki do której będzie można zamontować zasłony panelowe. Wzór takiego rozwiązania możemy przezłać w formie pdf. Ułatwi to pracę osobie odpowiedzialnej za dobudowę półki. Wszędzie tam gdzie to możliwe polecamy jednak rozwiązanie z montażem do sufitu. Jest taniej, a jak wiadomo żeby osiągnąć świetny efekt dekoracyjny nie trzeba się specjalnie silić na udziwnienia. Naszym celem jest zawsze dobrze doradzić naszym klientom, bo efekt dobrze wykonanego zadania to kolejne zamówienia.

ZOBACZ TEŻ ROLETY NA OKNA DACHOWE

Zasłony panelowe to doskonałe rozwiązanie dla powierzchni biurowych - ale nie tylko...

Oczywiście, zasłony panelowe, potocznie zwane panelami Japońskimi, to rozwiązanie, które nie ma sobie równych. Istotnie, jeżeli chodzi o przesłanianie powierzchni biurowych i budowę świadomości marki to ciężko je do czegoś porównać. Chociaż, na ich przewagę nad innymi technologiami składa się wiele czynników to my, jako firma specjalizująca się w nowoczesnych rozwiązaniach, jesteśmy prawie pewni oraz przekonani, że ich rosnąca popularność i dostępność, nie są przypadkowe.

Oczywiście, zasłony panelowe są bardzo cenione w środowisku biznesowym. Tylko dlaczego?

Chociaż swoją przewagę zaznaczają głównie zaawansowanymi technicznie rozwiązaniom i prostej oprawie, panele to wzór stylu minimalistycznego. Oczywiście, prostota formy tylko ukrywa ich techniczne walory.

Choć wiele firm decyduje się na panele ze względu właśnie na ich surowy charakter to wiemy dlaczego. Istotnie to, że świetnie zaznaczają ład korporacyjny potęgując w osobach z nimi obcujących obraz lekkości, a zarazem surowości jest coraz bardziej cenione. Drapieżny i możliwy do osiągnięcia srogi wygląd mogą doceniać przedstawiciele dużych koncernów i liderów rynku, zaznaczając niejako swoją dominację.

Chociaż patrząc na panele mamy wrażenie, że wykonano je z tworzywa to jednak są uszyte z tkaniny.

Istotnie, materiałem do wykonania paneli może być każda wytrzymała i odporna na rozciąganie tkanina. Zasłony panelowe mają wszyte obciążniki, które służą odpowiedniemu i pewnemu obciążeniu oraz napięciu tkaniny.

Oczywiście przesuwanie ręczne nie jest problematyczne. Mechanizmy działają równo, bez oporów i zacięć. Kończąc warto wspomnieć, że wysokość paneli może wynosić nawet 350 cm i nie stanowi to żadnego wyzwania dla mechanizmu.

Panele - z jakich tkanin je wykonujemy?

Więcej na temat tego z jakich tkanin wykonujemy zasłony panelowe mogą się Państwo dowiedzieć klikając w linki poniżej. Prowadzą one do stron z naszymi firankami i zasłonami. Opisujemy tam materiały, których używamy przy produkcji paneli Japońskich.

Istotnie, zaletą tkanin firanowych jest duża przepuszczalność światła i to, że dają poczucie prywatności. Tkaniny zasłonowe natomiast, dają pełną prywatność, ale również powodują zaciemnienie. Co jest dla Ciebie istotniejsze? Oczywiście, daj nam znać 🙂 Numer telefonu i adres e-mail – na dole strony 😉

zapraszamy na nasze social media

Przewiń do góry