fbpx

Jak wyciszyć pokój?

8 czerwca 2021
Żeby skutecznie wyciszyć pokój, powinniśmy zastanowić się co odpowiada za hałas we wnętrzu? Chcemy odizolować się od zgiełku ruchliwej ulicy? A może surowość naszego mieszkania niekorzystnie wpływa na jego akustykę – echo i uciążliwe pogłosy stają się nie do zniesienia? Jeśli któryś z tych problemów brzmi znajomo, koniecznie zapoznajcie się z naszym dzisiejszym artykułem! Jak wyciszyć pokój?

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Dobra
Na podstawie 106 opinii
Wiktoria Staszczuk
Wiktoria Staszczuk
Zasłony wyszły przepiękne, kontakt bezproblemowy. Najlepsza współpraca jak dotąd, a z wieloma fachowcami mieliśmy do czynienia :) bardzo polecamy Tym bardziej, że zasłony mają nietypowy wielki format i są elektryczne, a wiele firm nam odmówiło.
Ewelina Gubańska
Ewelina Gubańska
Trafiliśmy do P.Małgosi po roku od pierwszych wycen trzech innych firm . Myśleliśmy ze nie stać już nas na taki wydatek . Fakt dom duży i dużo okien ! Tu okazało się że wycena wychodziła 1/3 ceny innych firm na tych samych materiałach ! Pani Małgosia przemiła sympatyczna osoba, która umie doradzić i umie słuchać , nie wciska najdroższego, ale umie wyśrodkować. Efekt dom prezentuje się przepięknie, każdy kto wchodzi od razu docenia efekt jej pracy . Po roku znowu poprosiliśmy o pomoc przy sypialni i pokoju córeczki- efekt znów przerósł nasze oczekiwania . Polecam polecam polecam !
Grzegorz Sieg
Grzegorz Sieg
Świetna robota. Jesteśmy bardzo zadowoleni z obsługi klienta oraz wykonania dekoracji👌
Daria Przybylska
Daria Przybylska
Świetna jakość szycia, szeroki wybór tkanin oraz bardzo indywidualne podejście do klienta.
Adam Solarek
Adam Solarek
Jakość, rzetelność to są cechy które charakteryzują Zespół Pani Małgorzaty. Ze względu na cenny profesjonalizm, współpraca z Zespołem Pani Małgorzaty to przyjemność.

Podgląd treści na blogu

Żeby skutecznie wyciszyć pokój, powinniśmy zastanowić się co odpowiada za hałas we wnętrzu. Chcemy odizolować się od zgiełku ruchliwej ulicy? A może surowość naszego mieszkania niekorzystnie wpływa na jego akustykę – echo i uciążliwe pogłosy stają się nie do zniesienia? Jeśli któryś z tych problemów brzmi znajomo, koniecznie zapoznajcie się z naszym dzisiejszym artykułem! Jak wyciszyć pokój?

Zasłony akustyczne, czyli jakie?

Zacznijmy od początku – tzw. „zasłony akustyczne” dzielą się na dwie podgrupy:

  • zasłony dźwiękochłonne – ich podstawowym zadaniem jest wyciszenie niepożądanych dźwięków, ale tych pochodzących z pomieszczenia. Zatem świetnie sprawdzą się w przypadku dużych i wysokich pomieszczeń, w których nietrudno o echo i pogłos. Jako zasłony akustyczne dźwiękochłonne dobrze sprawdzą się wysoko „porowate” tkaniny, a więc te o wyraźnej strukturze materiału. Tkaniny dźwiękochłonne wbrew pozorom nie są grube – takie zasłony najczęściej szyje się na podszewce.
  • zasłony dźwiękoszczelne – głównym celem zasłon akustycznych dźwiękoszczelnych jest wyciszenie pomieszczenia od wszelkich niepożądanych dźwięków pochodzących ze środowiska zewnętrznego. Ich budowa jest „kanapkowa” – składa się z trzech warstw materiałów, z czego każdy z nich odpowiada za coś innego. Od wewnątrz pomieszczenia znajduje się tkanina dekoracyjna, część środkowa to tkanina dźwiękoszczelna, a od strony zewnętrznej znajduje się tkanina dźwiękochłonna. Cały ten zestaw stanowi idealne dźwiękoszczelne trio :).
Realizacja MDiA

Dlaczego zasłony to ważny element w wyciszeniu wnętrza?

Wiemy jak uciążliwy może być niechciany dźwięk. Wiemy też, że nie wszystko da się przewidzieć. Rzadko kiedy słowo „zasłony” kojarzy nam się z „akustyką”. Jeśli jednak skojarzymy fakty, okaże się, że wiele razy zdążyliśmy się przekonać o tym, co dobrego może zrobić tkanina we wnętrzu. Na pewno kojarzycie pogłos świeżo wyremontowanego mieszkania – jeszcze bez kropki nad i. „Kropką nad i” są zasłony, firany, rolety i inne tekstylia, które w zależności od swojej formy i rodzaju materiału, lepiej lub gorzej pochłaniają dźwięki. Jak wyciszyć pokój? Choć zasłony kojarzą się raczej z przyciemnianiem pokoju, odpowiednia ich forma i dobór materiału może także skutecznie poprawić nasz komfort również w tym zakresie.

Domowe kino, czyli jak wyciszyć i zaciemnić wnętrze jednocześnie?

Stosując zasłony dźwiękoszczelne, możemy upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – uzyskać dźwiękoszczelność i całkowite zaciemnienie wnętrza jednocześnie. Warto wiedzieć, że tkanina zaciemniająca i dźwiękoszczelna to często ta sama tkanina. Kluczowa jest tu jej struktura – pojedyncze nitki są bardzo „ciasno” ułożone. Tak wysoka gęstość materiału, a tym samym brak wolnych przestrzeni – „porów” – skutecznie blokuje zarówno przenikanie do pokoju promieni słonecznych, jak i niektórych dźwięków. Taka współzależność świetnie sprawdzi się w pokoju, który posłuży nam jako prywatna sala kinowa. Chyba nie musimy Was przekonywać, jak domowe kino może poprawić naszą jakość życia, skutecznie poprawiając nasze samopoczucie! O tym, jak stworzyć domową salę kinową pisaliśmy w jednym z poprzednich artykułów, zapraszamy do lektury!

Realizacja MDiA

Podsumowanie

Aranżując dom lub mieszkanie, starajmy się spojrzeć holistycznie do aspektów związanych z funkcjonalnością naszych wnętrz. Dobierając zasłony, zastanówmy się jakie ich funkcje dodane byłyby dla nas znaczącym poprawieniem komfortu życia codziennego. Wśród zasłon akustycznych możemy wyróżnić dwa typy, w zależności od charakterystyki i pochodzenia uciążliwych dźwięków: zasłony dźwiękochłonne – skutecznie niwelujące pogłosy, a także zasłony dźwiękoszczelne – izolujące pomieszczenie od hałasów ze środowiska zewnętrznego. Jeśli jednak nie macie pewności, jakie rozwiązanie byłoby dla nas najlepsze, zdajcie się na doświadczenie specjalistów w dziedzinie aranżacji okien.

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
autor wpisu
Scroll to Top
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć!

Nazywam się Małgorzata Kaczmarek.

Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.