Jak połączyć rolety z zasłonami? ⋆ Małgorzata Poznań

Jak połączyć rolety z zasłonami?

30 kwietnia 2021

Podgląd treści na blogu

Łączenie zasłon i rolet – czy to dobry pomysł?

Jak i czy można połączyć zasłony z roletami? Czy wnętrze będzie odpowiednio doświetlone? Taka aranżacja okna może być stylowa i elegancka? 

W większości przypadków odpowiedź brzmi „tak” – po połączeniu zasłon i rolet okna mogą uzyskać eklektyczny wystrój i zapewnić odpowiednie blokowanie światła i prywatność. Istnieje jednak kilka wskazówek dotyczących stylu, których należy przestrzegać, aby uzyskać odpowiedni wygląd.

Połączenie zasłon i rolet w podobnych, jednolitych barwach

Dopasowując zasłony i rolety do siebie, najlepiej jest najpierw zdecydować, jaki rodzaj rolety chcesz zastosować w pomieszczeniu. Najbezpieczniejszym wyborem będą rolety rolowane, ponieważ dobrze komponują się z zasłonami i zapewniają podstawowy, jednolity kolor w pomieszczeniu. Ważne jest, aby zwracać uwagę na dobór kolorów i tkanin oraz ich współgranie w pomieszczeniu.

  • Rolety z zasłonami nigdy nie powinny być identyczne. To często sprawia, że ​​aranżacja jest  przytłaczająca. Zamiast tego powinny się wzajemnie uzupełniać. Na przykład, jeśli masz zasłonę w kwiaty, najlepiej wybrać neutralne lub kremowe rolety. 
  • Nie zapomnij również o dopasowaniu zasłon z karniszami. Wszystkie elementy wystroju powinny współgrać, aby stworzyć spójny wygląd.
  • W przypadku zasłon możesz rozważyć przytłumiony odcień głównego koloru w pomieszczeniu, lub wprowadź, za pomocą zasłon, akcent kolorystyczny. Jeśli w pomieszczeniu są chłodne kolory (błękit i biel), wypróbuj brązowo-pomarańczowe zasłony wokół neutralnych odcieni rolet, aby dodać odrobinę koloru. Jeśli nie lubisz intensywnych kolorów, białe lub kremowe odcienie zasłon i rolet zapewniają uniwersalny styl, pasujący do różnych wnętrz (pamiętaj jednak, by zasłony i rolety nie były identyczne).

Zasłony z roletami a łączenie nadruków i wzorów

Chcesz się zdecydować się na nadruki lub wzory na materiale? Zestawienie zasłon i rolet wygląda najlepiej, gdy do jednego zostanie wybrany jednolity kolor, a do drugiego – nadruk. Łączenie nadruków zarówno na zasłonach, jak i roletach może wyglądać zbyt przytłaczająco w pomieszczeniu. Idealną kombinacją, jeśli decydujesz się na nadruki, są rolety w jednym kolorze w połączeniu z wzorzystymi zasłonami. Wówczas zasłony powinny mieć dominujący kolor taki, jak kolor rolety.

Mieszanie kolorów i wzorów w aranżacjach okiennych może nadać pomieszczeniu wiele smaku i wyglądać bardzo artystycznie – pod warunkiem, że jest wykonane prawidłowo. Wiedza o tym, jakie kolory i wzory najlepiej ze sobą współgrają, jest kluczowa przy odpowiednim łączeniu zasłon i rolet.

Optyczne powiększenie pomieszczeń 

Jedną z największych zalet łączenia zasłon z roletami jest to, jak mogą one zmienić postrzeganie wielkości okien i pomieszczeń. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli Twój dom jest dość mały. Okno o standardowym rozmiarze można przekształcić w duże, gdy zasłony z roletami są dobrze dobrane. Dzięki temu sufit będzie sprawiać wrażenie znacznie wyższego, niż w rzeczywistości. Zainstaluj rolety rzymskie kilka cm poniżej sufitu, aby zmienić postrzeganie wysokości. Następnie zamontuj karnisz z zasłonami na tym samym poziomie co rolety, ale wysuń go 30-60 cm poza obrys okna. W ten sposób okno sprawia wrażenie dużo większego, a pomieszczenie wydaje się wyższe.

Połączenie zasłon i rolet dające przytulne wnętrze

Aby uzyskać prawdziwie przytulny efekt, idealnym rozwiązaniem są rolety rzymskie. Mogą być przezroczyste, teksturowane lub wykonane z tkaniny zaciemniającej. Przepuszczające światło, lniane, naturalne zasłony najlepiej komponują się z roletami rzymskimi. Warstwy rolet i zasłon tworzą miękkie linie i mogą nadawać pomieszczeniom romantyczny styl.

Sprawdź ofertę rolet rzymskich

Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.