zasłony na duże okno tarasowe

Zasłony na duże okno tarasowe potrafią przysporzyć problemów. Począwszy od odpowiedniego dobrania tkaniny do ułożenia zasłon względem siebie. Zazwyczaj zasłonom wiernie towarzyszą firanki, a co za tym idzie – sprawa staje się męcząca. Nie martw się. Po zapoznaniu z treścią tej zakładki będziesz wiedzieć więcej. 

Jak dobrze zaprezentować zasłony na duże okno tarasowe?

Przede wszystkim kolory. Najbardziej pożądany efekt to taki kiedy zasłony mocno kontrastują z kolorem ścian. Nasuwa się pytanie czy jesteśmy skazani na biel na ścianie? Otóż nie.

Tkaniny dostępne są zazwyczaj w wielu kolorach i tak dla przykładu jeżeli lubimy ciemne odcienie na ścianach, np. brąz lub fiolet dobierzmy do tego beżową lub białą tkaninę na zasłony.

Zasłony na duże okno tarasowe powinny dawać poczucie izolacji od zewnętrznej części naszego domu bądź mieszkania. Tworzy to poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu.

Parkowanie zasłon na dużych oknach

Parkowanie, czyli miejsce gdzie zasłony spędzają dzienną porę dnia powinno być również dobrze przemyślane. Średnio, zależnie od grubości tkaniny, zasłona o 1 metrze szerokości po rozwinięciu, potrzebuje ok. 30-40 cm miejsca “na ścianie” żeby się złożyć.

Duże przeszklenia nie ułatwiają zadania, a odpowiednie rozłożenie zasłon ma ogromny wpływ na dekoracyjność naszego wnętrza w ciągu dnia. Jak więc odpowiednio rozplanować miejsca parkowania zasłon? Weź do ręki miarę i kalkulator – przydadzą się podczas obliczeń.

Najpierw policz całą powierzchnię do zasłonięcia. Miara w ruch 🙂 Policz powierzchnię ścian dzielących przeszklenia. Teraz od szerokości całej ściany odejmij szerokość ścian dzielących. Wynik który otrzymasz podziel przez 100 oraz pomnóż przez 30. Wynik porównaj z szerokością ścian dzielących.

Co zrobić żeby uniknąć "egipskich ciemności" po zsunięciu zasłon?

Odpowiedź jest prosta – zamontować ledy 🙂 Jak to wygląda w naszym wydaniu? Otóż, zakładamy ledy we wnęce. Operowanie nimi może być automatyczne bądź ręczne, sami decydujemy kiedy mają się zaświecić.

W zależności od rodzaju montażu zasłony mogą być napędzane silnikiem elektrycznym bądź manualnie. Najlepszy efekt osiągniemy przy zamontowaniu karnisza elektrycznego i sprzężeniu go ze sterowaniem światłem.

Ledy robią niezwykłe wrażenie, a dodatkowe kryształki wszyte w tkaninę dopełniają dzieła. Ważne jest żeby nie powodować stu procentowego zaciemnienia w przypadku zasłony na duże okno tarasowe.

Przewiń do góry