zasłony na duże okno tarasowe

Okna tarasowe czy też balkonowe, najczęściej stanowią główne źródło światła dziennego. Aby je odpowiednio zadysponować, kluczową kwestią jest odpowiednie zaprojektowanie dekoracji okiennych takich jak właśnie zasłony na duże okno tarasowe. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w tej kwestii, postaramy się podpowiedzieć wam trochę jak zrobić to z przytupem. A więc do dzieła🚀

Jak dobrze zaprezentować zasłony na duże okno tarasowe?

Przede wszystkim kolory. Najbardziej pożądany efekt to taki kiedy zasłony mocno kontrastują z kolorem ścian. Nasuwa się pytanie czy jesteśmy skazani na biel na ścianie? Otóż nie.

Tkaniny dostępne są zazwyczaj w wielu kolorach i tak dla przykładu jeżeli lubimy ciemne odcienie na ścianach, np. brąz lub fiolet dobierzmy do tego beżową lub białą tkaninę na zasłony.

Zasłony na duże okno tarasowe powinny dawać poczucie izolacji od zewnętrznej części naszego domu bądź mieszkania. Tworzy to poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu.

Welurowe, ciemno-szare zasłony na oknie balkonowym salonie z aneksem kuchennym
Ciemno-szare zasłony z bliska i białe szafki kuchenne
Zasłony na okno balkonowe w mieszkaniu w poznaniu

Na czym powiesimy zasłony na duże okna?

To na jakim rodzaju karnisza powiesimy nasze zasłony na duże okno, zdefiniuje nam nie tylko jego wygląd ale także jego funkcjonalność. Jest ona szczególnie istotna w przypadku dekoracji na okno balkonowe. To okno jest odsłaniane w ciągu dnia najczęściej bo średnio 8 razy. Jeżeli wiec średnio widzi nam się ciąganie często dosyć ciężkich zasłon, możemy postawić na karnisze elektryczne.

Dzięki nim kiedy będziemy potrzebowali więcej prywatności lub światła w pomieszczeniu możemy zasłonić lub odsłonić je za kliknięciem jednego przycisku 😎 Takie rozwiązanie na okno balkonowe o szerokości 4m – z montażem to koszt ok. 1500zł. Wersją budżetową, są karnisze ks. Są to aluminiowe szyny sufitowe, które na długie lata zapewnią nam odsłanianie i zasłanianie okien bez jakichkolwiek zacięć. Koszt  to 35zł/m z montażem.

Parkowanie zasłon na dużych oknach

Parkowanie, czyli miejsce gdzie zasłony spędzają dzienną porę dnia powinno być również dobrze przemyślane. Średnio, zależnie od grubości tkaniny, zasłona o 1 metrze szerokości po rozwinięciu, potrzebuje ok. 30-40 cm miejsca “na ścianie” żeby się złożyć.

Duże przeszklenia nie ułatwiają zadania, a odpowiednie rozłożenie zasłon ma ogromny wpływ na dekoracyjność naszego wnętrza w ciągu dnia. Jak więc odpowiednio rozplanować miejsca parkowania zasłon? Weź do ręki miarę i kalkulator – przydadzą się podczas obliczeń.

Najpierw policz całą powierzchnię do zasłonięcia. Miara w ruch 🙂 Policz powierzchnię ścian dzielących przeszklenia. Teraz od szerokości całej ściany odejmij szerokość ścian dzielących. Wynik który otrzymasz podziel przez 100 oraz pomnóż przez 30. Wynik porównaj z szerokością ścian dzielących.

Jaki system zawieszenia na takie zasłony?

Tworząc zasłony na duże okna, należy zawsze zwracać uwagę na ich wagę. Takie zasłony, potrzebują więc odpowiednich systemów, z pomocą których będziemy wieszać ja na karniszach. W ich przypadku najlepszym rozwianiem są tak zwane fleksy. Już wam mówimy dlaczego. Ciężkie zasłony z grubej taniny, uszyte na taśmie marszczącej lub innym rozwiązaniem ze sznureczkami i małymi haczykami to kompletny obłęd. Na prawdę można się tutaj pogubić co często się działo w przeszłości.

Lata temu, gdy rozwiązanie szycia zasłon na fleksach nie było zbyt popularne, wieszanie wielkich połci tkaniny na delikatnych haczykach to była prawdziwa męczarnia. Dlatego też, nigdy wam czegoś takiego nie polecimy. Zasłony na okno tarasowe, uszyte na flekach, czyli sztywnych haczykach zamontowanych bezpośrednio w tkaninie nie tylko spowodują że wieszanie takich zasłon będzie szybkie i przyjemnie, ale także w razie nierówności na suficie  lub podłodze pozwoli wyregulować o klika centymetrów wysokość zasłony.

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Firany i zasłony na okno tarasowe
Firany i zasłony na karniszach elektrycznych na okien balkonowym
Zasłony na duże okno balkonowe mieszkania w Poznaniu
Szkic techniczny
Zasłony przyciemniające na okna tarasowe w domu typu nowoczesna stodoła
Szare zasłony z tkaniny przyciemniającej
Zasłony na duże okna tarasowe w nowoczesnej stodole

Cena zasłon na okno o szerokości 4m i wysokości pomieszczenia 290cm uszytych z dobrej klasy tkaniny przyciemniającej to 1850zł

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Co zrobić żeby uniknąć "egipskich ciemności" po zsunięciu zasłon?

Odpowiedź jest prosta – zamontować ledy 🙂 Jak to wygląda w naszym wydaniu? Otóż, zakładamy ledy we wnęce. Operowanie nimi może być automatyczne bądź ręczne, sami decydujemy kiedy mają się zaświecić.

W zależności od rodzaju montażu zasłony mogą być napędzane silnikiem elektrycznym bądź manualnie. Najlepszy efekt osiągniemy przy zamontowaniu karnisza elektrycznego i sprzężeniu go ze sterowaniem światłem.

Ledy robią niezwykłe wrażenie, a dodatkowe kryształki wszyte w tkaninę dopełniają dzieła. Ważne jest żeby nie powodować stu procentowego zaciemnienia w przypadku zasłony na duże okno tarasowe.

Z czym łączyć zasłony na okno tarasowe?

Dekorując okno tarasowe, nie musimy opierać się tylko i wyłącznie na zasłonach. Im najczęściej pozostawiamy praktyczne funkcje dekoracji. Jeżeli w ciągu dnia irytuje na wzrok sąsiadów lub przechodniów, mamy dwie opcje na odgrodzenie się od niego. Pierwszą z nich i najbardziej oczywistą, będą firanki. Na oknie tarasowym, można je równie powiesić na karniszach elektrycznych.

 Wtedy za każdym razem kiedy będziemy chcieli wyjść na  balon w letnie popołudnie nie będziemy musieli ich ręcznie „miętolić”. Kolejną popularną opcją na duże okna, są rolety rzymskie. Wybierając je, dajemy sobie możliwość przesłonięcia w dużym stopi tego okna jednocześnie wpuszczając masę świeżego powietrza od dołu.

Jakie tkaniny na zasłony na okna balkonowe?

Okna balkonowe i tarasowe, najczęściej znajdują się w salonach oraz sypialniach naszych domów. Jako ze wybór tkaniny, zależy właśnie od pomieszczaniu w którym znajdować będą się zasłony, podpowiemy wam jakie sprawdzą się w tych pomieszczeniach. Zacznijmy może od salonu, tuta jeżeli jesteśmy fanami oglądania filmów na ekranie telewizora lub rzutnika, świetnie sprowadzą się tkaniny przyciemniające. 

Takie w upalne nie ochronią pomieszczeń przed zbyt mocną ekspozycją na promienie słoneczne, jednocześnie wpuszczając ich wystarczająco aby naturalnie pozbyć się „grobowych ciemności”. Tkaniny przyciemniające, bardzo często dekorują okna trasowe w sypialniach, jednakże tutaj polecamy też tkaniny zaciemniające (blackout). Takie nawet przy największym nasłonecznieniu pomogą nam odespać nie przespane noce.

Poza właściwościami blokowania światła, w przypadku zasłon na duże okna warto zwrócić uwagę na szerokości tkanin. Średnia wysokość do sufitu to ok 290cm. Wybierając tkaniny o szerokości 320cm, mamy możliwość uszyci zasłon z jednego kawałka tkaniny, bez jakichkolwiek łączeń. Jednakże takie łączenia w przypadku mniejszych szerokości także nie są zbytnio widoczne. Ważne żeby efekt końcowy zachwycał.

Zasłony na duże okna w salonie w stylu nowoczesnym
Welurowe zasłony na duże okna w nowoczesnym domu
Zasłony na karniszach elektrycznych dekorujące okno tarasowe w nowoczesnym salonie

Ile od podłogi zasłony na okno tarasowe?

Szyjąc zasłony na duże okno tarasowe, musimy także pamiętać o odpowiednim ich dystansie od podłogi. Aktualnie bardzo popularne są, zasłony delikatnie dotykające dołem podłogi oraz całkowicie na nich leżące. Te dwa typy musimy wam w tym przypadku odradzić. Bardzo szybko, powodowało by to zabrudzenia na zasłonach. 

Wynika to zwyczajnie z tego, że przez okna tarasowe, szczególnie latem bardzo często wychodzimy. Wiąże się to za każdym razem z wnoszeniem kurzów i piasku, które zaczęłyby zbierać się na zasłonach. Z doświadczenia, wiemy że na takich oknach najlepiej gdy zasłony wiszą 1,5cm nad podłogą. Wtedy nawet po naciągnięciu tkaniny, zasłony stale będą wisieć ok 5mm nad podłogą.

Rozpocznij rozmowę ...
1
Cześć! Dziękujemy za wizytę na naszej stronie. Kliknij żeby rozpocząć rozmowę :)

Zacznij rozmowę

Przewiń do góry

Skontaktuj się ze mną lub zostaw swoje dane...

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Małgorzata Kaczmarek

Profesjonalnie doradzę w dekoracji i automatyce okien, ...

Tel. kom. +48 601 782 190