małe logo małgorzata dekoracja i automatyka
+48 601 782 190
nowoczesne zasłony na duże okno tarasowe, zasłona na duże okna tarasowe

zasłony na duże okno tarasowe
Jak wykorzystać Ich potencjał?

Zasłony na duże okno tarasowe czy też balkonowe, które najczęściej stanowią główne źródło światła dziennego - muszą być dobrze dobrane. Żeby je odpowiednio zadysponować, kluczową kwestią jest odpowiednie zaprojektowanie dekoracji okiennych takich jak właśnie zasłony na duże okno tarasowe. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w tej kwestii, postaramy się podpowiedzieć wam trochę jak zrobić to z przytupem. A więc do dzieła

zasłony na duże okno tarasowe
Jak wykorzystać Ich potencjał?

Okna tarasowe czy też balkonowe, najczęściej stanowią główne źródło światła dziennego. Aby je odpowiednio zadysponować, kluczową kwestią jest odpowiednie zaprojektowanie dekoracji okiennych takich jak właśnie zasłony na duże okno tarasowe. Jako firma z wieloletnim doświadczeniem w tej kwestii, postaramy się podpowiedzieć wam trochę jak zrobić to z przytupem. A więc do dzieła🚀

nowoczesne zasłony na duże okno tarasowe, zasłona na duże okna tarasowe

Jak dobrze zaprezentować zasłony na duże okno tarasowe?

Przede wszystkim kolory. Najbardziej pożądany efekt to taki kiedy zasłony mocno kontrastują z kolorem ścian. Nasuwa się pytanie czy jesteśmy skazani na biel na ścianie? Otóż nie.

Tkaniny dostępne są zazwyczaj w wielu kolorach i tak dla przykładu jeżeli lubimy ciemne odcienie na ścianach, np. brąz lub fiolet dobierzmy do tego beżową lub białą tkaninę na zasłony.

Zasłony na duże okno tarasowe powinny dawać poczucie izolacji od zewnętrznej części naszego domu bądź mieszkania. Tworzy to poczucie bezpieczeństwa oraz komfortu.

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie naszych klientów

Zuza Kmieciak
Zuza Kmieciak
09/04/2022
Jestem bardzo zadowolona ze współpracy, pani Małgorzata wraz z synem pomogli wybrać tkaniny idealnie odpowiadające projektowi i potrzebom, wszystko zostało wymierzone i zainstalowane pod wymiar. Efekt jest naprawdę piękny 🙂 Doceniam za indywidulane podejście do klienta. Z całego serca polecam!
Patrycja
Patrycja
08/04/2022
Pełen profesjonalizm i bardzo dobry kontakt, serdecznie polecam!
Aleksandra Sowińska
Aleksandra Sowińska
06/04/2022
Jestem architektem wnętrz. Z Panią Małgorzatą każda realizacja wyszła idealnie. Szukałam firmy, która broni się jakością swojej usługi i posiada duży wybór materiałów. Pani Małgorzata pojawia się na inwestycji w celu pomiaru a nawet zabiera wybrane próbki. Inwestorzy cenią sobie profesjonalne podejście.
Monika Z
Monika Z
30/03/2022
Super szybka realizacja. Szeroki wachlarz materiałów. Fachowe wykonanie i montaż. Zasłony wyglądają elegancko i z powodu, że pełnią funkcję ściany w gabinecie kosmetycznym wprawiają klientki w zachwyt. Polecam współpracę 👌
Dobrochna Niezgoda
Dobrochna Niezgoda
29/03/2022
Pani Małgorzata robi bardzo dobre pierwsze wrażenie, osoby rzetelnej, zaangażowanej i znającej się na temacie. Jednak to niestety tylko pierwsze wrażenie. Montaż naszych karniszy i zasłon opóźnił się o dwa miesiące. W między czasie bardzo ciężko było się z Panią Małgorzatą skontaktować i czegokolwiek dowiedzieć. Kilka razy mówiła że już gotowe i że przyjeżdzają, po czym w umówiony dzień na pytanie o której będzie dostawałam odpowiedzieź że jednak nie będzie. Wymówki były na początku że mąż chory, potem że dostawca nie wysłał materiału, potem że ktoś tam kłamie, a prawda była niestety taka że Pani Małgorzata umawiała się ze mną na montaż chociaż wiedziała że zasłony nie są jeszcze uszyte. Finalnie okazało się że uszyte zasłony są za krótkie (prosiłam żeby troszkę leżały na podłodze a nie wisiały) a górą wystają fatalne plastikowe wieszaczki i niestety rezultat jest taki że nie zaciemniają pokoju tak jak było w planie bo i górą i dołem wpada światło. Po zamontowaniu karniszy i zasłon Pani Małgorzata jednak znalazła czas na kontakt z klientem i codziennie nękała mnie (oraz mojego partnera) telefonami i mailami z pytaniem kiedy dostanie zapłatę za usługę. Zasłony wiszą, wyglądają jak wyglądają, niesmak pozostanie na długo. Nie polecam.
Marcin Marciniak
Marcin Marciniak
09/03/2022
Zdecydowałem się na zakup firan oraz zasłon w firmie pani Małgorzaty. Nie jest to firma najtańsza na rynku natomiast rozumiem, że za jakość trzeba płacić. Po realizacji zlecenia jestem naprawdę zadowolony, przede wszystkim czas (bardzo szybki) wykonania i oczywiście sam efekt końcowy, dla mnie rewelacja, goście, odwiedzający również podzielają moją opinię. Udało się również dogadać w kwestii samego transportu, karnisz miał 5 metrów także nie każdy dysponuje autem do przewozu takich rzeczy. Polecam, myślę, że chętnie wrócę zlecać kolejne projekty.
Katarzyna Jankowiak
Katarzyna Jankowiak
02/03/2022
Jestem bardzo zadowolona zarówno z obsługi jak i efektu końcowego. Czas realizacji zgodny z umową. Cena nie należy do niskich, ale warto było.
Leszek Błaszyk
Leszek Błaszyk
18/02/2022
Czekałem na swoje firany i zasłony dość długo. Firany były różnej długości a zasłony źle uszyte. Pani Małgorzata przyjechała stwierdziła, że tak nie może być i zabrała całość do poprawki. Po 2 tygodniach przywiozła poprawione firany natomiast zasłony prasowała żelazkiem parowym. Ok jakoś to wyglądało, ale po 2-3 godzinach materiał zasłony wrócił do pierwotnej formy. Pani Małgorzata już od nas telefonów nie odbiera.
Cia Paty
Cia Paty
16/02/2022
Bardzo fachowa obsługa zespołu Pani Małgorzaty. Firanki,zasłony uszyte i zawieszone bardzo szybko a efekt jaki robią na oknach jest świetny🌟
Jakub Kulig
Jakub Kulig
16/02/2022
Gorąco polecam firmę Małgorzata. Robią robotę warta swojej ceny. Karnisze i rolety rzymskie zamontowane perfekcyjnie, a później powieszone firanki wyglądają obłędnie.

Na czym zawiesimy zasłony na duże okna?

To na jakim rodzaju karnisza powiesimy nasze zasłony na duże okno, zdefiniuje nam nie tylko jego wygląd ale także jego funkcjonalność. Jest ona szczególnie istotna w przypadku dekoracji na okno balkonowe. To okno jest odsłaniane w ciągu dnia najczęściej bo średnio 8 razy. Jeżeli wiec średnio widzi nam się ciąganie często dosyć ciężkich zasłon, możemy postawić na karnisze elektryczne.

Dzięki nim kiedy będziemy potrzebowali więcej prywatności lub światła w pomieszczeniu możemy zasłonić lub odsłonić je za kliknięciem jednego przycisku 😎 Takie rozwiązanie na okno balkonowe o szerokości 4m - z montażem to koszt ok. 1500zł. Wersją budżetową, są karnisze ks. Są to aluminiowe szyny sufitowe, które na długie lata zapewnią nam odsłanianie i zasłanianie okien bez jakichkolwiek zacięć. Koszt  to 35zł/m z montażem.

Dowiedz się więcej na temat firanek szytych na wymiar

Zobacz co oferujemy w kwestii szytych na wymiar firanek i zasłon. Różne style, różne tkaniny, różne wnętrza. Łączymy wszystko wysoką jakością wykonania dekoracji. Skusisz się? 🙂

Nowoczesna lampa a w tle firany

Parkowanie zasłon na dużych oknach - poradnik

Parkowanie, czyli miejsce gdzie zasłony spędzają dzienną porę dnia powinno być również dobrze przemyślane. Średnio, zależnie od grubości tkaniny, zasłona o 1 metrze szerokości po rozwinięciu, potrzebuje ok. 30-40 cm miejsca "na ścianie" żeby się złożyć.

Duże przeszklenia nie ułatwiają zadania, a odpowiednie rozłożenie zasłon ma ogromny wpływ na dekoracyjność naszego wnętrza w ciągu dnia. Jak więc odpowiednio rozplanować miejsca parkowania zasłon? Weź do ręki miarę i kalkulator - przydadzą się podczas obliczeń.

Najpierw policz całą powierzchnię do zasłonięcia. Miara w ruch 🙂 Policz powierzchnię ścian dzielących przeszklenia. Teraz od szerokości całej ściany odejmij szerokość ścian dzielących. Wynik który otrzymasz podziel przez 100 oraz pomnóż przez 30. Wynik porównaj z szerokością ścian dzielących.

Jaki system zawieszenia na takie zasłony?

Tworząc zasłony na duże okna, należy zawsze zwracać uwagę na ich wagę. Takie zasłony, potrzebują więc odpowiednich systemów, z pomocą których będziemy wieszać ja na karniszach. W ich przypadku najlepszym rozwianiem są tak zwane fleksy. Już wam mówimy dlaczego. Ciężkie zasłony z grubej taniny, uszyte na taśmie marszczącej lub innym rozwiązaniem ze sznureczkami i małymi haczykami to kompletny obłęd. Na prawdę można się tutaj pogubić co często się działo w przeszłości.

Lata temu, gdy rozwiązanie szycia zasłon na fleksach nie było zbyt popularne, wieszanie wielkich połci tkaniny na delikatnych haczykach to była prawdziwa męczarnia. Dlatego też, nigdy wam czegoś takiego nie polecimy. Zasłony na okno tarasowe, uszyte na flekach, czyli sztywnych haczykach zamontowanych bezpośrednio w tkaninie nie tylko spowodują że wieszanie takich zasłon będzie szybkie i przyjemnie, ale także w razie nierówności na suficie lub podłodze pozwoli wyregulować o klika centymetrów wysokość zasłony.

Bądź Eko i zyskaj rabat!

Zamów u nas zasłony lub firany do których produkcji użyto materiałów z recyklingu! W zamian za bycie świadomym konsumentem dostaniesz od nas rabat w wysokości 5 procent!

Co zrobić żeby uniknąć "egipskich ciemności" po zsunięciu zasłon?

Odpowiedź jest prosta – zamontować ledy 🙂 Jak to wygląda w naszym wydaniu? Otóż, zakładamy ledy we wnęce. Operowanie nimi może być automatyczne bądź ręczne, sami decydujemy kiedy mają się zaświecić.

W zależności od rodzaju montażu zasłony mogą być napędzane silnikiem elektrycznym bądź manualnie. Najlepszy efekt osiągniemy przy zamontowaniu karnisza elektrycznego i sprzężeniu go ze sterowaniem światłem.

Ledy robią niezwykłe wrażenie, a dodatkowe kryształki wszyte w tkaninę dopełniają dzieła. Ważne jest żeby nie powodować stu procentowego zaciemnienia w przypadku zasłony na duże okno tarasowe.

Z czym łączyć zasłony na okno tarasowe?

Dekorując okno tarasowe, nie musimy opierać się tylko i wyłącznie na zasłonach. Im najczęściej pozostawiamy praktyczne funkcje dekoracji. Jeżeli w ciągu dnia irytuje na wzrok sąsiadów lub przechodniów, mamy dwie opcje na odgrodzenie się od niego. Pierwszą z nich i najbardziej oczywistą, będą firanki. Na oknie tarasowym, można je równie powiesić na karniszach elektrycznych.

Wtedy za każdym razem kiedy będziemy chcieli wyjść na balon w letnie popołudnie nie będziemy musieli ich ręcznie „miętolić”. Kolejną popularną opcją na duże okna, są rolety rzymskie. Wybierając je, dajemy sobie możliwość przesłonięcia w dużym stopi tego okna jednocześnie wpuszczając masę świeżego powietrza od dołu.

Cena zasłon na okno o szerokości 4m i wysokości pomieszczenia 290cm uszytych z dobrej klasy tkaniny przyciemniającej to 1850zł

Jakie tkaniny na zasłony na okna balkonowe?

Okna balkonowe i tarasowe, najczęściej znajdują się w salonach oraz sypialniach naszych domów. Jako ze wybór tkaniny, zależy właśnie od pomieszczaniu w którym znajdować będą się zasłony, podpowiemy wam jakie sprawdzą się w tych pomieszczeniach. Zacznijmy może od salonu, tuta jeżeli jesteśmy fanami oglądania filmów na ekranie telewizora lub rzutnika, świetnie sprowadzą się tkaniny przyciemniające.

Takie w upalne nie ochronią pomieszczeń przed zbyt mocną ekspozycją na promienie słoneczne, jednocześnie wpuszczając ich wystarczająco aby naturalnie pozbyć się „grobowych ciemności”. Tkaniny przyciemniające, bardzo często dekorują okna trasowe w sypialniach, jednakże tutaj polecamy też tkaniny zaciemniające (blackout). Takie nawet przy największym nasłonecznieniu pomogą nam odespać nie przespane noce.

Poza właściwościami blokowania światła, w przypadku zasłon na duże okna warto zwrócić uwagę na szerokości tkanin. Średnia wysokość do sufitu to ok 290cm. Wybierając tkaniny o szerokości 320cm, mamy możliwość uszyci zasłon z jednego kawałka tkaniny, bez jakichkolwiek łączeń. Jednakże takie łączenia w przypadku mniejszych szerokości także nie są zbytnio widoczne. Ważne żeby efekt końcowy zachwycał.

Ile od podłogi zasłony na okno tarasowe?

Szyjąc zasłony na duże okno tarasowe, musimy także pamiętać o odpowiednim ich dystansie od podłogi. Aktualnie bardzo popularne są, zasłony delikatnie dotykające dołem podłogi oraz całkowicie na nich leżące. Te dwa typy musimy wam w tym przypadku odradzić. Bardzo szybko, powodowało by to zabrudzenia na zasłonach. 

Wynika to zwyczajnie z tego, że przez okna tarasowe, szczególnie latem bardzo często wychodzimy. Wiąże się to za każdym razem z wnoszeniem kurzów i piasku, które zaczęłyby zbierać się na zasłonach. Z doświadczenia, wiemy że na takich oknach najlepiej gdy zasłony wiszą 1,5cm nad podłogą. Wtedy nawet po naciągnięciu tkaniny, zasłony stale będą wisieć ok 5mm nad podłogą.

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Średnia ocen użytkowników to 5 na podstawie 1 głosów.
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.