Zasłony do jadalni - poradnik ⋆ Małgorzata Poznań

Zasłony do jadalni – poradnik

1 czerwca 2021
Jadalnia to wyjątkowe miejsce w domu. Kiedyś stanowiła osobne pomieszczenie, dziś jest integralną częścią otwartej domowej przestrzeni. Najczęściej połączona z kuchnią i salonem, często umiejscowiona w efektownym wykuszu. Aranżując okno w jadalni musimy zwrócić uwagę na wiele aspektów praktycznych. Czym kierować się wybierając zasłony do jadalni? Co zrobić, by zasłony w jadalni nie tylko cieszyły oko, ale też spełniały swoje zadanie?

Podgląd treści na blogu

Jadalnia to wyjątkowe miejsce w domu. Kiedyś stanowiła osobne pomieszczenie, dziś jest integralną częścią otwartej domowej przestrzeni. Najczęściej połączona z kuchnią i salonem, często umiejscowiona w efektownym wykuszu. Aranżując okno w jadalni musimy zwrócić uwagę na wiele aspektów praktycznych. Czym kierować się wybierając zasłony do jadalni? Co zrobić, by zasłony w jadalni nie tylko cieszyły oko, ale też spełniały swoje zadanie?

Praktyczne zasłony do jadalni

Decydując się na wybór konkretnych zasłon do jadalni, powinniśmy odpowiedzieć sobie na kilka pytań, które naturalnie nakierują nas na podjęcie odpowiedniej decyzji.

  • Po której stronie domu umiejscowiona jest jadania?
  • Czy jadalnia dysponuje osobnym oknem lub oknami? Może oświetla ją okno w kuchni?
  • Czy zależy nam na całkowitym zaciemnieniu wnętrza czy wolimy postawić na lekkie przyciemnienie w razie potrzeby?
  • Czy w obrębie jadalni znajduje się wyjście na taras?
  • W jakim stylu urządzona jest jadalnia i reszta pomieszczeń w jej otoczeniu?
  • Czy mamy małe dzieci lub żywiołowe zwierzaki? Na ile kwestia bezpieczeństwa jest dla nas ważna?

Wybierając zasłony do jadalni, powinniśmy wyszczególnić nasze priorytety względem nich. Istotne jest także miejsce, którym dysponujemy, styl wnętrza, aż wreszcie – nasza indywidualna sytuacja życiowa. Choć taka analiza czynników może wydawać się zbędna, możecie nam wierzyć, dzięki temu dopasowanie najlepszej z możliwych aranżacji okna w jadalni będzie możliwe.

Źródło grafiki: houseloves.com/blog/2018/11/30/projekt-bluewood-elegancki-salon-jadalnia

Dzieci i zwierzaki, czyli jakie zasłony wybrać?

Zasłony mają być piękne i praktyczne. No dobrze, ale jak to zrobić? Bazując na powyższych pytaniach, bez problemu określimy co dla nas znaczy “praktyczne”. Odkrywając świat, nasze małe pociechy są w stanie dotrzeć w każdy zakamarek w domu. Długie zasłony i firany będą stanowić dla dziecka niezwykle atrakcyjną ściankę wspinaczkową – zastanówmy się, czy w tym przypadku nie lepszą opcją będzie zastosowanie rolet rzymskich.

Zasłony do jadalni a zaciemnienie wnętrza

Kolejną kwestią jest zaciemnienie wnętrza. Jeśli jadalnia znajduje się po regularnie nasłonecznianej stronie domu, zdecydujmy się na materiał zaciemniający lub ten uszyty na podszewce. Oprócz tego, że spożywanie posiłków będzie przyjemniejsze – Słońce nie będzie nas razić – wnętrze nie będzie się tak szybko nagrzewać. To istotne szczególnie w przypadku jadalni w wykuszu. Jeśli jednak jadalnia jest stosunkowo ciemna, a dodatkowo znajduje się w tylnej części domu, możemy zdecydować się na zasłony typowo dekoracyjne. Może wystarczą nam długie firany? Na pewno wydłużą wnętrze, a w okresie letnim skutecznie ochronią nas przed insektami.

Styl jadalni – jak go wzbogacić zasłonami?

W zależności od preferowanego stylu wnętrz, zasłony do jadalni to element, który z powodzeniem wzbogaci nasze pomieszczenie. Jeśli jadalnia to specjalna część wydzielona z salonu lub kuchni – dopasujmy ją do istniejącej aranżacji. Jednolite zasłony w otwartej przestrzeni zawsze będą wyglądać stylowo. Jeśli jednak chcemy zaszaleć, możemy zdecydować się na charakterystyczny kolor lub wzór zasłon. Taki jadalniany element ożywiający wnętrze świetnie sprawdzi się w monochromatycznych pomieszczeniach, na przykład tych zdominowanych przez kolor szary. Wyjątkowo efektowane mogą okazać się zasłony z cyrkoniami – podkreślą jadalnię w stylu glamour.

Realizacja MDiA
Podoba Ci się nasza strona? Oceń nas!

Skontaktuj się z nami:

Tel. kom. +48 601 782 190

Opinie o naszej firmie

Klaudia
Klaudia
Read More
Szukałam firanek i.....natrafiłam na zakład P.Małgosi . Obsługa na +++++ ilość materiałów jakie pokazała pozwolił trafić na ten właściwy i co ważne niedrogi, a naprawdę nie różnił się niczym od tych oferowanych mi z innych zakładów za dość wysoką cene . Polecam usługi u p Małgosi jeśli ktoś chce za niewysoka cene upiększyć sobie swoje okna 😊 P.Malgosiu jeszcze raz dziękuję 👍
Joanna Zofia
Joanna Zofia
Read More
Jestem estetką której trudno dogodzić, lecz profesjonalizm i dbałość o każdy szczegół w firmie Małgorzata wręcz mnie zaskoczył. Zasłony są perfekcyjnie dobrane do pomieszczeń. Design na wysokim poziomie. Polecam wszystkim!
autor wpisu
Przewiń do góry
Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Profesjonalnie zajmę się dekoracją Twoich okien!

- Małgorzata Kaczmarek

Małgorzata Kaczmarek zdjęcie

Cześć. Nazywam się Małgorzata Kaczmarek. Szybko i profesjonalnie doradzę w dekoracji i /lub automatyce Twoich okien.